ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

درمان زودانزالی قبل از ازدواج یک فرصت طلایی برای شروع بهتر

اقدام به درمان زودانزالی قبل از ازدواج می تواند به داشتن روابط مستحکم تر و بهتر در زندگی زناشویی کمک کند. یکی از مهم ترین مشکلات جنسی زوجین انزال زودرس است که درمان آن نیازمند صرف زمان و هزینه زیادی است. اما در صورتی که قبل از ازدواج تشخیص داده شود می توانید روند درمان را آغاز نموده و در زمان ازدواج تا حد زیادی این مشکل را کنترل نمایید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی جنسی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

 

انزال زودرس چیست؟

به زبان ساده، انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که مرد کنترلی بر انزال نداشته باشد و در نتیجه او و همسر از نظر جنسی راضی نباشند. زودانزالی می تواند در کمتر از 30 ثانیه تا یک دقیقه اتفاق بیفتد و حتی ممکن است قبل از دخول رخ دهد. بر خلاف تصاویر غیرواقعی که در فیلم‌های پورنوگرافی دیده می‌شود میانگین زمانی که طول می‌کشد تا یک مرد در حین مقاربت انزال کند حدود چهار تا پنج دقیقه است. انزال زودرس ممکن است همراه با اختلال نعوظ  رخ دهد، اما نه همیشه.

زودانزالی می‌تواند برای مردان در هر سنی اتفاق بیفتد اما در مردان جوان‌تر، مشکل معمولاً انزال زودرس است. برای مردان در دهه شصت و هفتاد، معمولاً درجاتی از اختلال نعوظ وجود دارد. گاهی اوقات آلت تناسلی هنگامی که شل است انزال می‌کند. اگر شما هم درگیر انزال زودرس هستید مطمئن باشید که تنها نیستید و این یک مشکل معمول بین مردان است. طبق مطالعات تقریباً 20 تا 30 درصد مردان دچار انزال زودرس می‌شوند. این مسئله جنسی اغلب شرم‌آور برای مردان می‌تواند آن ها را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد. انزال زودرس شایع تر از آن چیزی است که مردم فکر می کنند. می تواند باعث ناراحتی و مشکلات عاطفی و روانی و همچنین مشکلات عزت نفس پایین شود. به همان اندازه که پرداختن به مشکل با شریک زندگی یا حتی پزشک سخت است، صحبت در مورد انزال زودرس کلید غلبه بر آن است. در ادامه بخوانید تا بدانید انزال زودرس دقیقا چیست و چگونه می توانید آن را درمان کنید.

1-علائم انزال زودرس قبل از ازدواج

مهم ترین علامت انزال زودرس رسیدن به ارگاسم و انزال خیلی زود هنگام رابطه جنسی است. برخی از مردان مبتلا به PE تقریباً بلافاصله پس از دخول به ارگاسم می رسند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بتوانند برای مدت کوتاهی قبل از انزال رابطه جنسی داشته باشند. اگر زود انزالی دارید، ممکن است متوجه علائم زیر شوید:

 • بعد از دخول خیلی سریع انزال می کنید. در طول رابطه جنسی نافذ، ممکن است در یک دقیقه یا کمتر یا در مدت زمان کوتاه‌تری از آنچه شما و یا همسر می‌خواهید به ارگاسم برسید و انزال کنید.
 • شما نمی توانید ارگاسم و انزال خود را کنترل کنید. برخی از کارشناسان PE را به عنوان فقدان خودکنترلی بر ارگاسم و انزال تعریف می کنند. به ویژه زمانی که این امر باعث می شود شما یا شریک زندگی احساس نارضایتی جنسی داشته باشید. برای آشنایی با روش های درمان زودانزالی کلیک کنید.
 • علائم دائمی دارید که با گذشت زمان بهبود نمی یابند. گاهی اوقات رسیدن به ارگاسم خیلی زود لزوماً به این معنی نیست که شما زودانزالی دارید. انزال زودرس یک مشکل دائمی است که معمولاً به مدت شش ماه یا بیشتر رخ می دهد.

علائم شما باعث می شود که احساس ناراحتی کنید. برای اکثر مردان، علائم زودانزالی منبع استرس و ناامیدی است. ممکن است در رختخواب احساس نداشتن اعتماد به نفس در رابطه داشته باشید یا از رابطه جنسی اجتناب کنید زیرا از عملکرد جنسی خود احساس ناراحتی یا شرم دارید.

2-علائم روانی انزال زودرس

علائم روانی ثانویه به رویدادهای فیزیکی انزال مربوط است. مرد، شریک زندگی او یا هر دو ممکن است آن ها را تجربه کنند. علائم ثانویه عبارتند از:

مردانی که خیلی زود انزال می‌کنند می‌توانند ناراحتی روانی را تجربه کنند، اما نتایج یک مطالعه بر روی 152 مرد و شرکای جنسی نشان می‌دهد که همسر نسبت به مردی که به آن مبتلا است، کمتر نگران PE است. علائم انزال زودرس می تواند از نظر شدت متفاوت باشد. اگر زودانزالی خفیف دارید ممکن است برای شما رابطه زناشویی برای یک دقیقه آسان باشد، اما ادامه آن برای مدت طولانی‌تری دشوار می شود. اگر زودانزالی شدید دارید، ممکن است حتی چند ثانیه پس از دخول به ارگاسم خودداری کنید. گاهی اوقات انزال زودرس می تواند موقعیتی باشد. به عنوان مثال ممکن است در موقعیت‌های جنسی خاص با انواع خاصی از تحریک یا با شرکای جنسی که باعث می‌شود شما احساس تحریک خاصی کنید، PE را تجربه کنید.

 

چه چیزی باعث انزال زودرس می شود؟

علت دقیق انزال زودرس ناشناخته است، اما اغلب ریشه در مسائل فیزیکی، روانی یا عاطفی دارد. بسیاری از آن ها روانی است. اولین سوال این است که آیا با شریک زندگی خود راحت هستند؟ یا در اطراف شریک زندگی خود احساس اضطراب می کنند؟ اضطراب و همچنین سایر عوامل عاطفی و روانی مانند استرس یا افسردگی نیز می توانند در انزال زودرس نقش داشته باشند. انزال زودرس در اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود. این عوامل شامل دلایل بیولوژیکی از جمله ژنتیک، دلایل شیمیایی و یا احساسی باشند. در ادامه مهم ترین عوامل بیان می شوند.

 • اعصاب: بسیاری از افراد "در حال رابطه جنسی با یک فرد جدید" دچار عصبانیت می شوند. گاهی اوقات این یک مشکل موقتی است. زمانی که فرد ممکن است در اولین باری که با یک شریک جدید است زود انزال کند اما در نهایت کنترل را دوباره به دست می‌آورد. در مواقع دیگر فرد می تواند ماه ها یا حتی سال ها با مشکل PE در چالش باشد.
 • اضطراب: رابطه بین اضطراب و انزال زودرس پیچیده است. در واقع اضطراب می تواند منجر به PE شود در حالی که انزال خیلی سریع می تواند باعث اضطراب شود. شریک زندگی شما ممکن است یک بیماری زمینه ای مبتنی بر اضطراب داشته باشد، یا ممکن است اضطراب ناشی از زمان انزال خود را تجربه کند که منجر به مشکلات بیشتر شود. دوره های استرس زیاد در زندگی فرد می تواند منجر به زودانزالی شود. برای آشنایی با روش های کنترل اضطراب کلیک کنید.

درمان زودانزالی قبل از ازدواج | سایر دلایل

 • مشکلات رابطه: برخی از افراد زمانی که رابطه آن ها در تضاد باشد، حملات زودانزالی را تجربه می کنند. ندانستن وضعیت یک رابطه ممکن است باعث ایجاد تنش در رختخواب شود و در نتیجه انجام آن را سخت کند.
 • عادات خودارضایی: بسیاری از مردان تمایل دارند که به سرعت (در کمتر از چند دقیقه) زمانی که تنها هستند، خودارضایی کنند که اساساً می تواند بدن را برای رسیدن سریع به ارگاسم آموزش دهد. بسیاری نیز هنگام خودارضایی، فیلم های پورنوگرافی تماشا می کنند که حواس خود را پرت کنند. در نتیجه یادگیری سیگنال هایی را که بدن هنگام نزدیک شدن به ارگاسم می دهد، برای آن ها سخت تر می کند.
 • شرایط پزشکی: انزال زودرس می‌تواند با اختلال نعوظ، کم کاری و پرکاری تیروئید، پروستاتیت، سندرم درد مزمن لگنی،  داروها در میان سایر شرایط پزشکی مرتبط باشد.

چه چیزی باعث زودانزالی می شود

درمان زودانزالی قبل از ازدواج

بسته به علت، گزینه های مختلفی برای درمان زود انزالی وجود دارد. شامل رفتار درمانی، مشاوره و داروها هستند. اغلب علل انزال زودرس معمولاً ابتدا با رفتار درمانی و یا مشاوره برای کمک به نگرانی های عاطفی، اضطراب عملکرد یا عوامل استرس زا که ممکن است در ایجاد آن موثر باشند درمان می شوند. اغلب ممکن است بیش از یک روش درمانی به طور همزمان امتحان شود. رفتار درمانی شامل آزمایش روش های مختلف برای به تاخیر انداختن ارگاسم است. هدف آن این است که به شما یاد دهد چگونه بدن و احساسات خود را کنترل کنید. روش ها عبارتند از:

1-تمرین شروع و توقف برای درمان زودانزالی قبل از ازدواج

با این تکنیک، شما یا شریک جنسی آلت تناسلی خود را در نزدیکی نقطه ارگاسم تحریک می کنید و سپس تحریک را برای حدود 30 ثانیه متوقف می کنید تا زمانی که کنترل پاسخ خود را دوباره به دست آورید. این رویکرد «شروع و توقف» را سه یا چهار بار تکرار کنید قبل از اینکه به خود اجازه دهید به ارگاسم برسید. تمرین این روش را تا زمانی که کنترل خوبی به دست آورید ادامه دهید. برای آشنایی بیشتر با روش استارت استاپ کلیک کنید.

2-فشار درمانی برای درمان زودانزالی قبل از ازدواج

با این روش، شما یا همسر آلت تناسلی خود را در نزدیکی نقطه ارگاسم تحریک می کنید و سپس به آرامی سر آلت تناسلی خود را برای حدود 30 ثانیه فشار می دهید تا نعوظ خود را از دست بدهید. قبل از اینکه به خود اجازه ارگاسم بدهید، این تکنیک را چند بار تکرار کنید. تمرین این تکنیک را تا زمانی که کنترل در به تعویق انداختن ارگاسم خود را بدست آورید ادامه دهید. برای اشنایی بیشتر با روش های به تاخیر انداخت انزال کلیک کنید.

3-حواس پرتی برای درمان زودانزالی قبل از ازدواج

با استفاده از این تکنیک، ایده این است که در حالی که از نظر جنسی تحریک می شوید، توجه خود را روی چیزهای غیرجنسی معمولی متمرکز کنید. توالی نامگذاری راه خوبی برای تمرکز توجه شماست. به عنوان مثال، تجسم کنید که نام تمام مشاغلی را که در هنگام رانندگی به ذهن منتقل می کنید، نام همه بازیکنان تیم ورزشی مورد علاقه خود یا نام بردن همه محصولات در راهروهای فروشگاه مورد علاقه خود را تجسم کنید. برای آشنایی با روش های درمان زودانزالی خانگی کلیک کنید.

 

دارو درمانی برای درمان زودانزالی قبل از ازدواج

درمان انزال زودرس چگونه جواب می دهد؟ همه درمان ها بر یک چیز متمرکز هستند. چگونه انزال را به تاخیر بیندازیم؟ درمان های متعددی در دسترس هستند که برای زودانزالی به خوبی کار می کنند، به خصوص زمانی که به صورت ترکیبی استفاده شوند. آن‌ها شامل رویکردهای روان‌شناختی، تکنیک‌های رفتاری برای کنترل انزال در حین رابطه جنسی، استفاده از کاندوم، بی‌حس کننده‌های موضعی که مستقیماً روی آلت تناسلی استفاده می‌شوند و داروهای خوراکی هستند.

1-داروهای خوراکی

برخی از داروهای تجویزی که می توانند به تاخیر در انزال کمک کنند، به عنوان قرص های انزال زودرس تجویز می شوند. 2 دسته اصلی از داروهای انزال زودرس خوراکی با نسخه موجود است. داروهای ضد افسردگی به ویژه SSRI ها و مهارکننده های PDE5. اگرچه این داروهای خوراکی در حال حاضر به عنوان درمانی برای انزال زودرس تجویز می شوند، FDA هیچ داروی خوراکی را به طور خاص برای زودانزالی تایید نکرده است. در نتیجه، هر قرص زود انزالی که برای شما تجویز می شود بدون برچسب استفاده می شود.

2-داروهای ضد افسردگی (SSRIs)

برخی از داروهای ضد افسردگی دارای عوارض جانبی تاخیر در ارگاسم هستند. از آنجایی که ماده شیمیایی سروتونین می تواند به تاخیر در انزال کمک کند، داروهای ضد افسردگی که سطح سروتونین را در مغز شما افزایش می دهند ممکن است برای درمان PE استفاده شوند. این دسته از داروهای ضد افسردگی، مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) نامیده می شوند. سرترالین یک SSRI رایج است که خارج از برچسب به عنوان یک درمان زودانزالی تجویز می شود. تحقیقات نشان می‌دهد که این دارو اغلب خوب عمل می‌کند، چه به صورت روزانه و چه بر اساس نیاز استفاده شود. این دارو را همانطور که پزشک تجویز کرده است، هر روز یا در صورت نیاز قبل از رابطه جنسی مصرف کنید. در صورت استفاده روزانه، این دارو 5 تا 10 روز طول می کشد تا شروع به کار کند و 2 تا 3 هفته طول می کشد تا اثرات کامل آن را مشاهده کنید.

3-داروهای ED (مهارکننده‌های PDE-5)

داروهای خوراکی ED بخشی از دسته ای از داروها هستند که به عنوان مهارکننده های فسفودی استراز-5 (PDE-5) شناخته می شوند. ویاگرا (سیلدنافیل) نمونه ای از مهارکننده های PDE-5 است. باز هم، سازمان دارو این داروها را به عنوان درمان های پلی اتیلن تایید نکرده است. اگرچه آن ها توسط سازمان های معتبر برای درمان اختلال نعوظ تایید شده اند. در برخی موارد، انزال زودرس یکی از عوارض جانبی اختلال نعوظ است. هنگامی که زودانزالی علت اصلی زودانزالی باشد، پزشک ابتدا اختلال نعوظ را درمان می کند. برای بسیاری از بیماران، درمان موفقیت آمیز زودانزالی مشکل انزال زودرس را نیز حل می کند. اگر از هر دو بیماری جنسی رنج می برید، دارویی مانند سیلدنافیل می تواند یک درمان همه جانبه مفید باشد. برای آشنایی با روش مصرف قرص سیلدنافیل 100 کلیک کنید.

روش های درمان زودانزالی

اهمیت درمان انزال زودرس

درمان زود انزالی به چند دلیل مهم است. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که اهمیت آن را برجسته می کند:

 • رضایت جنسی: انزال زودرس می تواند به طور قابل توجهی بر رضایت جنسی هر دو طرف تأثیر بگذارد. ممکن است منجر به ناامیدی، خشم و بی میلی و ناراحتی عاطفی شود. با پرداختن به انزال زودرس و درمان آن، افراد می توانند تجربیات جنسی خود را افزایش دهند و بهزیستی کلی جنسی را بهبود بخشند.
 • کیفیت رابطه: مشکلات جنسی از جمله انزال زودرس، می تواند روابط صمیمانه را تحت فشار قرار دهد. ممکن است منجر به مشکلات ارتباطی، کاهش صمیمیت جنسی و احساس نارضایتی یا عدم کفایت شود. درمان انزال زودرس می تواند به بهبود پویایی روابط، ترویج ارتباطات باز و تقویت ارتباط جنسی سالم بین شرکا کمک کند.
 • سلامت روانی: انزال زودرس تأثیر منفی بر عزت نفس، اعتماد به نفس و بهزیستی روانشناختی کلی فرد خواهد داشت. ممکن است منجر به احساس خجالت، اضطراب، شرم یا افسردگی شود. با پرداختن به این موضوع، افراد می توانند تصویر بهتری از خود و سلامت روانی را افزایش دهند.
 • رضایت شریک جنسی: انزال زودرس می تواند بر رضایت و لذت شریک جنسی تأثیر بگذارد. درمان این عارضه نه تنها می تواند برای فردی که دچار انزال زودرس شده است مفید باشد، بلکه به سلامت جنسی و رضایت شریک زندگی آن ها نیز کمک زیادی می کند.
 • کیفیت زندگی: سلامت جنسی یک جنبه جدایی ناپذیر از کیفیت زندگی است. انزال زودرس ممکن است باعث ناراحتی، ناامیدی و کاهش حس خوب شود. با جستجوی درمان، افراد می توانند کیفیت زندگی خود را با توجه به نگرانی قابل توجهی که بر روابط جنسی و شادی کلی آن ها تأثیر می گذارد، بهبود بخشند.
 • خودسازی و رشد شخصی: رسیدگی به انزال زودرس را می توان به عنوان فرصتی برای رشد شخصی و خودسازی در نظر گرفت. این شامل جستجوی راه حل، یادگیری در مورد بدن و پاسخ های جنسی و رشد استراتژی هایی برای افزایش کنترل و رضایت جنسی است. با انجام اقداماتی برای درمان زود انزالی، افراد می توانند احساس قدرت و اعتماد به نفس جنسی خود را بهبود بخشند.

سخن آخر | مشاوره برای درمان زودانزالی قبل از ازدواج

اگر علت انزال زودرس شما روانی، عاطفی یا به دلیل مسائل مربوط به رابطه است، به دلیل اضطراب عملکرد، افسردگی، استرس، احساس گناه یا یک رابطه آشفته، از یک روانشناس، روانپزشک، زوج درمانگر یا درمانگر جنسی کمک بگیرید. اورولوژیست شما می تواند به شما کمک کند تا شما را به مشاوره روانشناسی ارجاع بدهد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*