ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مدت زمان طبیعی نعوظ چقدر است؟

مدت زمان طبیعی نعوظ در افراد مختلف متفاوت است. همچنین نعوظ در شرایط مختلف می تواند کمتر یا بیشتر به طول انجامد. مدت زمان طبیعی نعوظ حین رابطه جنسی حدود 5 دقیقه است. اضافه وزن، مصرف الکل و سیگار، استرس و فشار روانی و همچنین مشکلات خواب از عواملی است که تاثیر منفی بر این زمان دارند. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی تلفنی مشورت بخواهید.

 

نعوظ چیست؟

اکثر مردم می دانند که همه نعوظ ها از تحریک جنسی ناشی نمی شوند. نعوظ شبانه نمونه بارز آن است. نعوظ های شبانه هنگام خواب اتفاق می افتد و گاهی اوقات به عنوان چوب صبحگاهی شناخته می شود. علت نعوظ صبحگاهی می تواند ناخودآگاه و غیرقابل کنترل باشد و می توانند بین 3 تا 5 بار در شب رخ دهند و تا 25 دقیقه طول بکشند.

نعوظ رفلکسوژنیک زمانی اتفاق می‌افتد که چیزی به طور فیزیکی به اندام تناسلی برخورد کند و باعث تحریک شود و در نهایت، نعوظ روان‌زا در پاسخ به محرک‌های ذهنی مانند خاطرات جنسی یا خیال‌پردازی‌ها رخ می‌دهد و سن نیز نقش خود را دارد. میانگین مدت ماندگاری آلت تناسلی در حالت نعوظ با افزایش سن کاهش می یابد. مردان زیر 30 سال معمولاً دو دقیقه بیشتر از مردان بالای 50 سال دوام می آورند. این اغلب به دلیل بیماری هایی است که مردان بالای 50 سال بیشتر به آن مبتلا هستند، مانند فشار خون بالا. برای مطالعه بیشتر مقاله «مدت زمان رابطه جنسی» پیشنهاد می شود.

1.نعوظ چگونه رخ می دهد؟

نعوظ یک تجربه فیزیکی است اما این فرآیند از مغز شروع می شود. عوامل روانی بسیاری در دستیابی به نعوظ دخیل هستند. اولین قدم برای دستیابی به نعوظ، تحریک جنسی است که می تواند از طریق هر یک از حواس ما رخ دهد. این باعث تحریک می شود و پیام هایی را از طریق اعصاب ارسال می کند تا به مغز بگوید رگ های خونی اندام تناسلی مردان را تحریک کند.

شریان‌های آلت تناسلی باز می‌شوند تا جریان خون بیشتری در حین بسته شدن سیاهرگ‌ها فراهم شود. این امر خون را در بافت آلت تناسلی به نام corpora cavernosa به دام می‌اندازد و باعث انبساط و سفت شدن آلت می‌شود. هنگامی که جریان خون پس از انزال متوقف شود یا به هر دلیلی تحریک جنسی به پایان برسد، آلت تناسلی دوباره نرم یا شل می شود.

2.مدت زمان طبیعی نعوظ | انواع نعوظ چیست؟

مردم اغلب نعوظ را با رابطه جنسی مرتبط می دانند. اما نعوظ می تواند بدون هیچ گونه فعالیت جنسی یا زمانی که شما در خواب هستید اتفاق بیفتد. در اینجا سه نوع نعوظ وجود دارد:

  • نعوظ انعکاسی: این نعوظ غیر ارادی و خودبخودی است. زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی آلت تناسلی یا سایر نواحی حساس بدنتان لمس می‌شوید. بدون فکر کردن به رابطه جنسی یا تجسم جنسی اتفاق می افتد.
  • نعوظ روانی: این به دلیل تحریک ذهنی، خیال پردازی جنسی، مشاهده مطالب وابسته به عشق شهوانی یا فکر کردن به هر محتوای جنسی یا شهوانی رخ می دهد.
  • نعوظ شبانه: همچنین به عنوان "چوب صبحگاهی" شناخته می شود و زمانی اتفاق می افتد که شما در خواب هستید. این به دلیل فعال شدن برخی از نواحی مغز در طول خواب حرکت سریع چشم (REM) رخ می دهد. معمولاً مردان در طول شب تا 5 بار نعوظ را در طول خواب تجربه می کنند.
مدت زمان طبیعی نعوظ

مراحل نعوظ

نعوظ به دلیل هجوم ناگهانی خون به آلت تناسلی رخ می دهد. تغییر شکل می دهد و بلند، صاف، سخت و محکم می شود. فرآیند نعوظ را می توان به سه مرحله تقسیم کرد:

1-آلت تناسلی نرم یا شل

حالت طبیعی آلت تناسلی شل یا نرم است. این حالت آلت تناسلی شماست وقتی که اصلاً از نظر جنسی تحریک نشده اید. جریان خون شما به آلت تناسلی و برگشت آن در این حالت طبیعی و برابر است.

2-آلت تناسلی متورم

در این حالت به دلیل لمس نقاط تحریک پذیر آقایان، رگ‌های خونی کوچک در آلت تناسلی به خون اجازه می‌دهند تا در سه بافت اسفنجی لوله‌مانند جریان یابد. همانطور که این بافت ها با خون پر می شوند، سیاهرگ هایی که معمولاً خون را از آلت تناسلی شما خارج می کنند، محکم بسته می شوند تا به بافت ها کمک کنند خون را در آلت تناسلی نگه دارند. عملکرد مغز و وریدهای شما به گونه ای است که جریان خون را در آلت تناسلی شما افزایش می دهد. با افزایش جریان خون، آلت تناسلی شما شروع به تورم می کند.

3-نعوظ آلت تناسلی

اگر تحریک جنسی ادامه پیدا کند، آلت تناسلی شما به اندازه کافی بزرگ، بلند و نعوظ می شود تا رابطه جنسی داشته باشید. آلت تناسلی متورم و نعوظ ناشی از تمام تغییرات شیمیایی است که در بدن شما به دلیل برانگیختگی جنسی اتفاق می افتد. پس از انزال اسپرم یا هنگامی که تحریک متوقف می شود، آلت تناسلی شما به اندازه و ظاهر شل (شل و نرم) خود باز می گردد.

 

مدت زمان طبیعی نعوظ

مدت زمان مشخصی وجود ندارد که نعوظ شما طول بکشد. مدت زمانی که نعوظ می‌مانید بر اساس سطح تحریک جنسی، خلق و خو، شرایط سلامتی، زمانی که معمولاً برای انزال طول می‌کشد و عوامل مختلف دیگر متفاوت است. تحقیقات نشان داد که کل زمان سپری شده از شروع رابطه جنسی تا انزال داخل واژینال از کمتر از یک دقیقه تا 44 دقیقه متغیر است. بنابراین افراد تمایل به داشتن رابطه جنسی برای مدت زمان متفاوتی دارند.

تحقیقات نشان داده است که زمان متوسط حدود پنج دقیقه است. این بدان معنا نیست که نعوظ شما همیشه باید برای مدت معینی دوام داشته باشد. هیچ دو نعوظ یا تجربه جنسی مشابه هم نیستند. مدت زمان نعوظ همیشه متفاوت است.

اما اگر اغلب قبل از انزال، نعوظ خود را در حین رابطه جنسی از دست می دهید، یا در وهله اول رسیدن به نعوظ را چالش برانگیز می دانید، ممکن است دچار اختلال نعوظ شده باشید. اختلال نعوظ یک اختلال عملکرد جنسی شایع است، حتی در مردان جوان اما قابل درمان است. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند شما را به یک متخصص ارجاع دهد که می‌تواند گزینه‌های متعددی را برای کمک به شما در دستیابی و حفظ نعوظ و بهبود عملکرد جنسی شما ارائه دهد.

آیا نعوظ می تواند خیلی طولانی باشد؟

بسیاری از مردان می خواهند نعوظ خود را تا زمانی که ممکن است حفظ کنند اما نعوظ ممکن است برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. اگر نعوظی دارید که بیش از 4 ساعت طول می کشد، یک مشکل پزشکی وجود دارد که می تواند باعث آسیب دائمی شود. هنگامی که نعوظی دارید که برای مدت طولانی ادامه دارد، بافت آلت تناسلی ممکن است به دلیل عدم وجود اکسیژن بمیرد. شما باید در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید تا مشکل را قبل از آسیب دائمی تشخیص دهید.

 

مدت زمان طبیعی نعوظ در شرایط مختلف

وقتی صحبت از نعوظ به میان می‌آید، تشخیص اینکه چه چیزی غیرطبیعی است آسان‌تر از آن چیزی است که طبیعی است. هر نعوظی که بیش از 3-4 ساعت طول بکشد غیر طبیعی است و پریاپیسم نامیده می شود که یک اورژانس پزشکی است زیرا می تواند به بافت های آلت تناسلی آسیب برساند. برای مطالعه بیشتر مقاله «علت نعوظ مکرر یا پریاپیسم» توصیه می شود.

1.مدت زمان طبیعی نعوظ حین رابطه جنسی

اگرچه اطلاعات کمی وجود دارد، مدت زمان مناسب نعوظ برای رضایت‌ زناشویی معمولاً 3 تا 7 دقیقه بیان می‌شود در حالی که برای آمیزش جنسی «مطلوب»، مدت زمان نعوظ 7 تا 13 دقیقه تخمین زده می‌شود.

2.مدت زمان طبیعی نعوظ بعد از انزال

دوره نسوز دوره سکون جنسی پس از انزال است و در بین پستانداران بسیار رایج است و همچنین به داروها مقاوم است. مکانیسم واقعی پشت این دوره ناشناخته است. با این حال، ارگاسم و انزال رویدادهای جداگانه ای هستند و ارگاسم های متعدد در مردان بدون انزال همزمان امکان پذیر است. مدت دوره نسوز به طور متوسط 15-35 دقیقه است و اگرچه از نظر تاریخی تصور می شود با افزایش سن افزایش می یابد اما داده های خوبی برای حمایت از این فرضیه وجود ندارد. مطالعه مقاله «ارضا شدن مردان» توصیه می شود.

3.مدت زمان طبیعی نعوظ بدون تحریک

نعوظ بدون تحریک مانند مواردی که از نظر فیزیولوژیکی در مردان در طول شب رخ می دهد، معمولاً حدود 10-15 دقیقه در هر رویداد طول می کشد و می تواند تا 6 نعوظ جداگانه در هر شب وجود داشته باشد. بنابراین، انتظار نمی رود که یک نعوظ متوسط بدون تحریک بیشتر از یک نعوظ همراه با تحریک طول بکشد.

4.مدت زمان طبیعی نعوظ قبل از بیرون ریختن

چندین مطالعه نشان داده‌اند که هم زنان و هم مردان فکر می‌کنند زمان تأخیر انزالی پس از نعوظ حدود 14 تا 18 دقیقه است. همچنین نشان داده شده است که کویتیشن "بیش از حد طولانی" برای زوج ها مشکل ساز است و تاخیر انزالی پس از رسیدن به نعوظ 10 تا 30 دقیقه بیش از حد در نظر گرفته شده است.

5.انزال زودرس در مقابل نعوظ مختصر

در همان حوزه، کسانی که زود انزالی دارند ممکن است از چیزی که برخی از دانشمندان آن را انزال فرصت طلبانه نامیده اند رنج می برند. یعنی از آنجایی که بیمار به طور آگاهانه و ناخودآگاه از دوره کوتاه قبل از رفع انزال آگاه است، انزال سریعتر ممکن است ضروری باشد. بنابراین انزال زودرس ممکن است شکل خفیف تری از اختلال نعوظ باشد.

عوامل موثر در مدت زمان طبیعی نعوظ

عوامل موثر در مدت زمان طبیعی نعوظ

نعوظ فرآیند پیچیده ای است که شامل هورمون ها، اعصاب و سلامت روان و سلامت جسم شما می شود. عدم تعادل در هر نقطه می تواند منجر به مشکلات نعوظ از جمله اختلال نعوظ (ED) شود. در زیر فهرستی از عواملی است که ما دریافته‌ایم بر توانایی مردان برای به دست آوردن و حفظ نعوظ تأثیر می‌گذارند.

1.الکل

الکل بیش از حد منجر به آسیب به کبد، مغز و بیضه ها می شود و تولید کننده تستوسترون است. هرچه نوشیدنی سنگین تر و دوره طولانی تر باشد، تأثیر بیشتری بر سلامت جنسی شما خواهد داشت. اگرچه توسط بسیاری بی خطر و حتی در برخی ایالت ها قانونی است اما مصرف منظم الکل می تواند تستوسترون مردان را کاهش دهد که ممکن است منجر به مشکلات زیادی از جمله ED شود.

2.فشار خون

فشار خون و داروهایی که آن را درمان می کند بر مدت نعوظ تاثیر می گذارد. فشار خون بالا به رگ های خونی بدن شما آسیب می رساند از جمله آنهایی که برای نعوظ ضروری هستند. بدتر از آن، برخی از داروهایی که برای درمان فشار خون بالا استفاده می‌شوند، می‌توانند مشکلات بیشتری برای تجربه و حفظ نعوظ ایجاد کنند.

3.داروهای ضد افسردگی

افسردگی و داروهایی که آن را درمان می کنند می تواند بر مدت نعوظ تاثیرگذار باشد. افسردگی و سایر عوارض موثر در خلق و خوی منجر به مشکلات نعوظ می شود. همانند فشار خون، داروهایی که اغلب برای درمان افسردگی استفاده می‌شوند بر نعوظ و میل جنسی تأثیر می‌گذارند.

4.مدت زمان طبیعی نعوظ | تغذیه و وزن

هرچه غذاهای غنی از آنتی اکسیدان از جمله میوه ها و سبزیجات تازه بیشتر باشد، بهتر است. چربی های حیوانی موجود در گوشت گاو و لبنیات احتمال عوارض ED را افزایش می دهد. وزن اضافی می تواند در بسیاری از عوامل خطر موثر بر نعوظ نقش داشته باشد. وزن اضافی می تواند قلب شما را تحت فشار قرار دهد و به فشار خون بالا، دیابت یا قند خون و تغییرات هورمونی کمک کند.

5.ورزش

مطالعه پشت سر هم نشان می دهد که فعال بودن نعوظ را با افزایش سن سالم و عملکردی نگه می دارد. شما مجبور نیستید هر روز ساعت‌ها را در باشگاه بگذرانید. حتی چند بار در هفته پیاده‌روی سریع می‌تواند تفاوتی ایجاد کند. سبک زندگی "سیب زمینی کاناپه" شانس شما را برای اختلال نعوظ  افزایش می دهد. همه اشکال ورزش برای سلامت کلی، جریان خون، حفظ قلب و کاهش احتمال اختلال نعوظ (ED) مهم هستند.

6.مشکلات خواب

محققان اختلالات خواب مانند آپنه خواب را با ED مرتبط کرده اند. در مورد انجام مطالعه خواب با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

 

چطور مدت زمان نعوظ را به طور طبیعی افزایش دهیم؟

در اینجا چند راه طبیعی وجود دارد که ممکن است به افزایش مدت زمان نعوظ کمک کند:

  • به طور منظم ورزش کنید: ورزش منظم می تواند جریان را بهبود بخشد که می تواند به اختلال نعوظ کمک کند.
  • تغذیه سالم داشته باشید: یک رژیم غذایی متعادل که شامل میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین های بدون چربی باشد می تواند به بهبود سلامت کلی و جریان خون کمک کند.
  • کاهش استرس: استرس می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد، بنابراین یافتن راه هایی برای کنترل استرس مانند مدیتیشن، یوگا یا تمرینات تنفس عمیق ممکن است کمک کند.
  • خواب کافی داشته باشید: کمبود خواب می تواند به اختلال نعوظ کمک کند، بنابراین داشتن خواب راحت و کافی مهم است.
  • ترک سیگار: سیگار می تواند به رگ های خونی آسیب برساند و جریان خون را کاهش دهد که می تواند به اختلال نعوظ کمک کند.
  • مصرف الکل را محدود کنید: تاثیر الکل بر رابطه جنسی می تواند مضر باشد و عملکرد جنسی را مختل نماید. بنابراین محدود کردن مصرف الکل می تواند کمک کننده باشد.
  • مکمل های طبیعی را امتحان کنید: برخی از مکمل های طبیعی مانند ال-آرژنین، جینسینگ و علف هرز بز شاخی ممکن است به بهبود عملکرد نعوظ کمک کنند. با این حال، مهم است که قبل از مصرف هر مکملی با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. همچنین می توانید برای مشکلتان با مشاوره روانشناسی تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*