ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عشقم بهم زنگ نمی زنه چی کار کنم؟

عشقم بهم زنگ نمی زنه چکار کنم؟ گاهی روابط عاشقانه دو نفر بدون هیچ دلیل خاصی به سمت خاموشی می رود و یکی از طرفین منتظر تماس و ارتباط از سوی دیگری است و هیچ چیز بدتر از این انتظار نیست. انتظاری که باعث ایجاد حس بلاتکلیفی و سردرگمی می شود. برای دریافت مشاوره روابط عاطفی کلیک کنید.

تماس با مشاور


;

عشقم بهم زنگ نمی زنه

شاید شما نیز این تجربه را داشته اید که یک رابطه خوب را آغاز کردید. در ابتدا همه چیز خوب بود رابطه شادی داشتید و نسبت به هم متعهد بودید اما بعد از مدتی ناگهان از سوی مخاطب خود فرکانس های منفی دریافت می کنید و با سردی و بی خیالی او روبرو می شوید و برایتان سوال است که چرا او به شما زنگ نمی زند و اهمیت نمی دهد. امروز می خواهیم درباره علل این اتفاق و راه کارهای آن صحبت کنیم.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه از سرد شدن رابطه عاشقانه جلوگیری کنیم کلیک کنید. ارتباطات اجتماعی از روز اول سرد اغاز نمی شوند و معمولا تا یک جایی خوب پیش می رود و بعد از آن ممکن است در اثر شناخت بیشتر رابطه قوام بیشتری پیدا کند و طرفین نسبت به قبل متعهدتر رفتار کنند اما گاهی نیز این اتفاق نمی افتد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ویژگی های فردی شخص مخاطب برمی گردد و یا نشان های سردی رابطه است. از مهمترین دلایل تماس نگرفتن مردان می توان موارد زیر را بیان کرد.

1-انتخاب نادرست و طبیعت مردانه

یکی از مهمترین دلایل تماس نگرفتن مخاطب شما انتخاب آدم اشتباهی است. گاهی شما عاشق فردی می شوید که تعهدی به رابطه ندارد و شما از این موضوع اطلاعی ندارید زیرا او به اندازه کافی مهارت های ارتباطی دارد و می داند چطور با شما رفتار کند تا از نیت او باخبر نشوید.
بنابراین در ارتباط با چنین شخصی دیر یا زود این اتفاق می افتد و شما متوجه می شوید که رفتار او نسبت به قبل تغییر کرده و دیگر کمتر با شما تماس می گیرد و ارتباطش را با شما کم می کند. ابتدای رابطه شور و حرارت در ارتباط بسیار بالااست اما با گذشت زمان دو طرف به حضور هم عادت می کنند و تماس تلفنی به عنوان بخش پویای رابطه کاهش پیدا می کند زیرا مردان بصری هستند و چندان از روابط تلفنی استقبال نمی کنند برخلاف زنان که گوش های شنوایی دارند.
بنابراین می توانید شکل رابطه را تغییر دهید و به جای برقراری تماس های مکرر از ملاقات های حضوری استفاده کنید تا انتظارات هر دوی شما به شکل مطلوبی برآورده شود.

2-کم حرف بودن مخاطب

برخی از مردان اصولا کم حرف هستند و زیاد اهل صحبت کردن به ویژه صبحت های تلفنی نیستند. برای کسی که در حضور شما به سختی موضوعی برای صحبت کردن پیدا می کند و باید تلاش کنید تا او را ترغیب به حرف زدن کنید، زنگ زدن و صحبت کردن بسیار سخت است.
چون آدم کلامی نیست و نمی تواند با حرف زدن زیاد ارتباط موثر بگیرد. بنابراین اگر او کلا آدم کم حرفی است که به سختی لب به سخن باز می کند و کم حرف می زند طبیعی است که زیاد با شما تماس نمی گیرد و این موضوع دلیلی بر سردی رابطه و عدم توجه او به شما نیست.
این افراد ممکن است به گونه دیگری با شما رابطه بگیرند. با عمل خود علاقه شان را نشان دهند. ترجیح بدهند با شما بیرون بروند، برای شما کادو بخرند و... اما نمی توانند زیاد صحبت کنند یا تماس بگیرند.

3-عدم بلوغ عاطفی و خوشبخت کردن شما

از دیگر دلایل سرد شدن مخاطب و یا عدم تماس از طرف او، ارتباط با مردانی است که به اندازه کافی رشد عاطفی و هیجانی ندارند و زمانی که همه چیز خوب پیش می رود و می بینند به شما علاقه مند شده  اند دچار ترس شده و از قبول مسئولیت و تعهد می ترسند. بنابراین سعی می کنند با فاصله گرفتن از شما نگرانی خود را کم کنند.
چنین اشخاصی امادگی رابطه را ندارند و نمی توان روی آنها حسابی باز کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترس از تعهد در رابطه کلیک کنید. مردی که خود را مسئول شاد کردن شما می داند اما در خود این توانایی را نمی بیند که بتواند نیازهای شما را برآورده کند و برای خوشبختی شما تلاش کند، سعی می کند شما را ترک کند.
این طرز فکر ناشی از تربیت شدن در سایه برخی فرهنگ هاست که در آنها مردها مسئول خوشبخت کردن همسر خود هستند و بر اساس این طرز فکر مردی که قادر به خوشبخت کردن مخاطب خود نیست احساس بی کفایتی می کند و  فاصله می گیرد.

4-داشتن تله روانی و سرعت بالای جدی شدن رابطه

برخی از مردها نیز به واسطه شیوه تربیتی در کودکی، نوع شخصیت و... علاقه و توانایی لازم برای برقراری یک رابطه متعهدانه را ندارند. آنها فقط تا آنجا رابطه را پیش می برند که طرف مقابل را عاشق خود کنند و زمانی که از عشق او به خود مطمئن شدند او را رها می کنند. آنها نمی توانند کسی را دوست داشته باشند و ذاتا اهل تعهد دادن نیستند.
رابطه در ابتدا به خوبی و عاشقانه و پرشور شروع می شود و تا مدتی نیز به همین شکل ادامه پیدا می کند تا جایی که تعهدات بیشتر شده و طرفین نسبت به رابطه وظایف و مسئولیت هایی را می پذیرند. اصول رابطه نیز همین است اما تعجیل و شتابزدگی در رابطه باعث احساس ترس و ناامنی در مخاطب شما می شود و احساس می کند خیلی زود در دام گرفتاری های زندگی اسیر می شود بنابراین ممکن است از شما فاصله بگیرد.
اجازه بدهید همه چیز به آرامی پیش برود  تا شریک عاطفی شما فرصت هماهنگ کردن خود را با موقعیت جدید داشته باشد. همچنین درمورد گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه بخوانید.
چرا عشقم بهم زنگ نمی زنه

راهکاری موثر برای گرم کردن رابطه

اگر بعد از گذشت مدت کوتاهی با این چالش روبرو شدید و عشقتان دیگر مانند گذشته از شما سراغی نمی گیرد و کمتر به شما زنگ می زند ممکن است به یکی از دلایل فوق الذکر از شما فاصله می گیرد که با بکارگیری برخی تکنیک ها ممکن است بتوانید به گرمی رابطه کمک کنید و یا خود را از عشق طرف مقابل مطمئن کنید. برخی از این راهکارها عبارتند از

1-واقع بینی و کاهش پیگیری

با دقت در شرایط موجود و تحلیل فرد مقابلتان به راحتی می توانید علت سردی و کم توجهی او را متوجه شوید. اگر همسر یا عشق شما به دلایلی مانند افزایش مشغله کاری و یا گرفتاری های اقتصادی نمی تواند مانند قبل با شما ارتباط برقرار کند باید شرایط او را درک کنید. مردان در مسائل مالی و کسب و کار افرادی تک بعدی هستند که نمی توانند هم زمان روی چند مسئله تمرکز کنند.
بنابراین شما باید در این موقعیت توقع خود را کم کنید و اجازه بدهید تا اوضاع سروسامان بگیرد. در این شرایط عدم تماس های عشقتان به معنای کم شدن علاقه او نیست. سعی کنید در رابطه با شریک عاطفی خود حد و مرزهایی را تعریف کنید و مطابق با آن احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید.
پیگیری مداوم شما و تماس های مکرر شما با همسر یا عشقتان باعث نمی شود که او به شما پاسخ بدهد. بنابراین اعتدال در ارتباطات تلفنی، حرف زدن و... را رعایت کنید. شاید نیاز شما به هم صحبتی بیش از توان و ظرفیت روانی طرف مقابل باشد و شما لازم باشد قسمتی از نیاز عاطفی خود را با دیگر اطرافیان خود برطرف کنید و از وارد آوردن فشار به عشق خود دست بردارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تعیین حد و مرز در روابط کلیک کنید.

2-عشقم بهم زنگ نمی زنه | فرستادن یک پیام و گله نکردن

اگر مدت زیادی است که از طرف مقابل خبری دریافت نمی کنید و با شما در تماس نیست می توانید با فرستادن پیامی از وضعیت او اطلاع پیدا کنید. نوع پاسخی که دریافت می کنید می تواند شما را آگاه کند. ممکن است به علت مشغله زیاد فرصت این کار را نداشته یا به دلیل کدورتی بین تان از شما فاصله گرفته یا اساسا انسان متعهدی نیست و دیگر نخواسته برای ادامه رابطه کاری انجام بدهد.
برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید. به هر حال این اقدام شما می تواند تکلیف شما را روشن کند و شما را از حالت نگرانی یا انتظار خارج کند. نیازی نیست یک پیام عاشقانه و به قصد بازگرداندن او به احساسات قبل این کار را انجام دهید و نگران بازخورد او باشید. یک پیام ساده و دوستانه شما را نسبت به شرایط فعلی او آگاه می کند.
برای یک رابطه به اندازه معقول انرژی خرج کنید و اگر از تماس ها و ارتباط های کم مخاطب خود ناراحت هستید یکبار این موضوع را به او بگویید و بخواهید که بیشتر برای شما زمان بگذارد اما با اصرار زیاد غرور و عزت نفس خود را خدشه دار نکنید. مخاطب شما اگر قصد ادامه رابطه را داشته باشد برای آن تلاش می کند و دیگر نیازی نیست تا شما مدام شکایت کنید و برقراری رابطه را به او گوشزد کنید.
اگر او شما را دوست داشته باشد حتما یک برنامه ریزی و مدیریت زمان خواهد داشت که شما را در لیست اولویت هایش قرار بدهد و یا این که می تواند با یک توجیه منطقی علت کارش را برای شما توضیح دهد و شما را قانع کند.

3-تمرکز بر شادی و زندگی

برای شاد شدن و زندگی خوب منتظر تماس و ارتباط مخاطب نباشید. به جای وقت گذاشتن و صرف انرژی روی این موضوع به زندگی خود برسید. اهداف خود را بچینید و به شادی و خوشبختی خود فکر کنید. جایگاه خود را در زندگی تقویت کنید و تمرکزتان را روی پیشرفت خود بگذارید. اینطوری زمان خودتان را صرف انتظارهای بیهوده نمی کنید و احساس یاس و افسردگی شما را فرا نمی گیرد.
اگر رابطه شما مشکلی نداشته باشد عشق شما خودش به سراغتان خواهد آمد و برای رفتارش عذخواه خواهد بود. اینکه شما زندگی خود را رها کنید و به دنبال او باشید شخصیت شما را تضعیف می کند اما زمانی که خودبسنده رفتار می کنید و حفظ عزت نفس خود را در پیش میگیرید و برای او نیز ارزش بیشتری خواهید داشت.
عشقم بهم زنگ نمی زنه

4-عشقم بهم زنگ نمی زنه | رفتار متفاوت

اگر از سمت شریک عاطفی خود مورد بی توجهی و سردی قرار می گیرد شاید لازم است که رفتار خود را تغییر دهید. لازم نیست شما همیشه برای زنده نگه داشتن رابطه تلاش کنید. گاهی خود را کنار بکشید تا طرف مقابل را متوجه رفتار و طرز فکر اشتباهش بکنید. آن وقت متوجه می شود اگر تمایلی به رابطه دارد باید برای آن تلاش کند.
بنابراین سبک زندگی خود را تغییر دهید. گاهی بی تفاوتی نسبت به طرف مقابل و دست برداشتن از توجه بیش از حد، به او اجازه می دهد تا اینکار او حرکتی بکند و نشان بدهد که نسبت به ادامه این ارتباط تمایلی دارد. و لازم بوده تا شما به او تلنگری وارد کنید. گاهی توجه بیش از حد شما به او مجال نمی دهد تا خودش را ابراز کند و او هم اجازه داشته باشد احساسات خود را با شما درمیان بگذارد.

5-تحلیل رابطه

در فرصتی که از مخاطب شما خبری نیست این امکان را پیدا می کنید که یک نگاه دقیق به ماهیت رابطه خود بیندازید و ببینید کجای رابطه قرار دارید و این وضعیت فعلی شما را راضی می کند یا خیر. اگر رفتارهای شریک عاطفی شما قابل قبول نیست باید یک توجیه منطقی داشته باشد و اگر اینطور نیست زمان آن رسیده که با یک آنالیز دقیق تکلیف زندگی خود را روشن کنید.
البته در این زمینه باید واقع بین باشید و دقت کنید که کم شدن تماس ها و ارتباط شما با عشقتان به دلیل مشغله کاری و گرفتاری های مالی نباشد و سطح توقع شما با توجه به شرایط فعلی او زیاد نباشد و اگر با تحلیل این مسائل به این نتیجه رسیدید که او اهمال کاری می کند و دلش با رابطه نیست، شما نیز احساسات ناخوشایند و هیجانات خود را مدیریت کنید. شاید لازم باشد دیگر از این رابطه خارج شوید حتی اگر خیلی برایتان سخت باشد. نباید وابستگی به شخص مقابل باعث ناتوانی شما شود و اجازه ندهد یک تصمیم درست بگیرید.

6-عشقم بهم زنگ نمی زنه|کنترل رفتار خود

اگر از آدم هایی هستید که بی حساب و کتاب محبت می کنید و دیگران را آنقدر سیر می کنید و در دسترس هستید که دلتنگتان نمی شوند لازم است هر از گاهی ترمز رفتار خود را بکشید و جای خالی باز کنید تا بیشتر دیده شوید. محبت بیش از اندازه باعث نادیده گرفتن شما می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نقش مخرب ترحم و دلسوزی در روابط کلیک کنید.  

سخن آخر درمورد عشقم بهم زنگ نمی زنه

برای این که متوجه بشوید طرف مقابل همچنان به شما علاقه مند و متعهد رفتار می کند باید نگاهی جامع به مجموع رابطه خود، شرایط و موقعیت او بیندازید و امروز را با ابتدای آشنایی مقایسه کنید تا بتوانید علت واقعی کم شدن تماس ها را درک کنید و به موقع هر کاری که لازم است انجام دهید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*