ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی | راه های موثر و تضمینی!!

خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی چگونه امکان پذیر است؟ زندگی روزمره از روتین تشکیل شده است - اینها کارهایی هستند که ما آنقدر انجام می دهیم که آنقدر به آن عادت می کنیم. این سلسله اقداماتی که ما روزانه انجام می دهیم دیگر نیازی به تفکر زیاد ندارد. این یکسانی دائمی در زندگی روزمره ما شکل گرفته است و ما را به سمتی سوق می دهد که در دام، بی حوصلگی و تنبلی احساس کنیم. و اینها واقعاً احساسات خوبی نیستند. با این حال، راه هایی برای فرار از کارهای پیش پا افتاده هر روز وجود دارد. برخی از آنها گام های ساده و قابل اجرا هستند که تنها کاری که باید انجام دهیم این است که تغییرات جزئی در فعالیت های روزانه خود ایجاد کنیم. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

تماس با مشاور


چرخه یکنواخت زندگی

روال لزوماً شیطانی نیست. این ساختار به گونه ای است که به ما راحتی، راحتی و توانایی بیشتری برای مدیریت وظایف و زمان ارزشمندمان می دهد. درک روال‌ها می‌تواند کاملاً ذهنی باشد، عمدتاً به این دلیل که این شیوه‌ها برای افزایش بهره‌وری، اثربخشی و کارایی در زندگی روزمره ما شناخته شده‌اند. روال روزمره ما لنگر می اندازد و به زندگی ثبات می بخشد و به ما این امکان را می دهد که از شرایط دشوار و عدم اطمینان عبور کنیم.
بسته به شخصیت و ترجیحات فرد، یک روال هم می تواند یک مزیت و هم یک نقطه ضعف باشد. وقتی بیش از حد درگیر هجوم زندگی روزمره می شویم، تمایل داریم که حوصله مان سر برود و به طور کلی کمتر در مورد زندگی هیجان زده شویم. یکنواختی زندگی روزمره ما می تواند ناامید کننده باشد، و ما احساس می کنیم در یک بیراهه گیر کرده ایم.  

راه های خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی

ما می توانیم با انجام کارهای چالش برانگیز و هیجان انگیز و با گشاده رویی و خودانگیختگی با فعالیت های پیش پا افتاده و پیش پا افتاده در زندگی روزمره خود مقابله کنیم. همه این تجربیات ما را ملزم به صرف زمان و هزینه ندارند. بیشتر آنها فقط اضافات ساده ای هستند که قبلاً انجام می دادیم.
در زیر مراحلی وجود دارد که می‌توانیم آنها را در فعالیت‌های روزانه خود بگنجانیم تا به ما کمک کند از یکنواختی زندگی فرار کنیم. وقتی سعی می کنیم کارهای غیرعادی انجام دهیم، متوجه می شویم که چگونه می تواند شور و شوق ما را برای زندگی تجدید کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه فرار از روزمرگی های زندگی کلیک کنید.

1-بودن در زمان حال

زندگی اغلب پر هیجان است. برنامه‌های کاری، تقویم‌ها، زمان‌ها و قرار ملاقات‌ها همان چیزی است که به نظر ما از اهمیت بالایی برخوردار است. ما اغلب از مزیت قدرتمند مکث و کند کردن بدن و ذهن خود غفلت می کنیم. خواسته های روزمره و دائمی زندگی می تواند منجر به احساس پوچی و بی تفاوتی شود.
وقتی برای نفس کشیدن و توجه به چیزها و اتفاقات اطرافمان وقت بگذاریم، از بدن، محیط اطراف و هر برخوردی آگاه می شویم. ما شروع به قدردانی از چیزهای کوچکی می کنیم که باعث می شود لبخند بزنیم و روحیه ما را بالا ببرد. اغلب، برای فرار از امور پیش پا افتاده، تنها چیزی که نیاز داریم این است که سرعت خود را کم کنیم و کمی نفس بکشیم.
خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی

2-گوش دادن به انواع موسیقی

موسیقی یکی از بهترین درمان هایی است که برای زندگی وجود دارد. پخش موسیقی، به خصوص زمانی که احساس می کنیم کسل کننده و تاریک هستیم، می تواند به طور خودکار خلق و خوی ما را تغییر داده و بهبود بخشد. گوش دادن و آواز خواندن تقریباً به هر نوع موسیقی استرس و تنشی را که ما داشته ایم را از بین می برد. وقتی یک آهنگ را با تسمه می زنیم، به نوعی احساس سبکی و شادی می کنیم.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر موسیقی شاد کلیک کنید. گوش دادن به ژانرهای مختلف موسیقی مزایای زیبایی دارد. ما می توانیم انواع مختلف موسیقی را تقریباً در هر پلتفرم آنلاین دانلود و پخش کنیم. چرا از این در دسترس بودن و تنوع موسیقی برای ادویه کردن چیزها در محل کار یا خانه استفاده نکنید.

3-کمک به دیگران

طبق مطالعات انجام شده، رفتار تصادفی مهربانی باعث ترشح هورمون های مغزی به نام دوپامین می شود. دوپامین مسئول ایجاد احساس سبکی، گرمی و شادی در هنگام ابراز همدردی با دیگران است. این ماده شیمیایی مغز همچنین به احساس شادی، خلق و خوی جشن و رفاه کلی کمک می کند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هورمون های شادی آور کلیک کنید. یکنواختی اغلب منجر به احساس ناراحتی و ناامیدی می شود. و چه راهی بهتر از کمک به دیگران برای مبارزه با یک زندگی ناموفق. مهربانی راهی به سوی خوشبختی است. ما نه تنها کاری برای خدمت و کمک به دیگران انجام می دهیم، بلکه با بهره گیری از ویژگی منحصر به فرد ذاتی که از ما انسان می سازد، خدمات عالی به خودمان نیز انجام می دهیم.

4-مسافرت

سفر یک راه اثبات شده برای شکستن چرخه یکنواختی است. وقتی به سفر می رویم، چیزهای جدیدی را تجربه می کنیم و زمانی که حواس ما با چیز جدیدی مواجه می شود، به خوبی توجه می کنیم و به اتفاقات اطرافمان توجه می کنیم. سفر لزوماً به معنای رفتن به یک کشور دیگر یا مکان های دور نیست، اگرچه می تواند مفید باشد. می‌توانیم از مناظر و جاذبه‌های اطراف دیدن کنیم، در یک رستوران جدید غذا بخوریم، غذاهای دیگر را امتحان کنیم یا به سادگی مسیر معمول خود را هنگام رفتن به محل کار تغییر دهیم. همچنین درمورد علت بی حوصلگی بخوانید.
این تغییرات جزئی در فعالیت های روزانه ما به شارژ شدن و باز شدن خود در برابر ایده ها و تجربیات جدید کمک می کند. کاوش می تواند به ما کمک کند تا از یکنواختی فرار کنیم و به ما راهی برای به دست آوردن بینش و دیدگاه می دهد. وقتی سفر می کنیم و کاوش می کنیم، این فرصت را پیدا می کنیم که با افراد دیگر تعامل و روابط اجتماعی داشته باشیم، ایده های جدید یاد بگیریم، ذهن خود را تحریک کنیم و چیزهای سرگرم کننده و هیجان انگیزی را تجربه کنیم. متوجه می‌شویم که چیزهای غیرمنتظره‌ای در زندگی وجود دارد و نباید خود را به آنچه عادت کرده‌ایم محدود کنیم.

5-خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی |هدف گذاری

بدانید که در زندگی چه می خواهید و به طور مداوم روی آن کار کنید. زمانی که احساس می کنیم گیر افتاده، بی حوصله و بی علاقه هستیم، باید اهدافی را که می خواهیم به آن برسیم، در نظر بگیریم. ما باید به طور مداوم خودمان را به چالش بکشیم تا در چیزی خوب باشیم و برای بهتر شدن تلاش کنیم.
وقتی برای رسیدن به چیزی تلاش می کنیم، روی هدف خود تمرکز می کنیم و همیشه الهام می گیریم. ما توجه خود را از چیزهای بی اهمیت زندگی منحرف می کنیم و در عوض برای بهتر شدن تلاش می کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه به اهدافمان دست یابیم کلیک کنید.

6-لذت بردن در هرحال

آیا روزانه تا یک ساعت برای رفت و آمد به محل کار و برگشتن به محل کار وقت می گذارید؟ آیا معمولاً از رفت و آمد می ترسید زیرا آن را طولانی و خسته کننده می دانید؟ سپس مسیر رفت و آمد خود را با چیزی لذت بخش پر کنید. به این ترتیب، شما نه تنها مشتاقانه منتظر این بازه زمانی بین روز کاری خود هستید، بلکه یکنواختی را نیز از بین می برد. در صورت رانندگی: یک لیست پخش از آهنگ های مورد علاقه فعلی خود را جمع آوری کنید و در حین رانندگی به محل کار خود از آنها لذت ببرید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه لذت بردن از زندگی کلیک کنید.از طرف دیگر، آلبومی از پنج یا 10 سال پیش برای گوش دادن نوستالژیک پیدا کنید.به یک پادکست گوش دهید.پادکست های زیادی وجود دارد که علایق مختلف را برآورده می کند.چه به تجارت، هنر، کمدی، جنایت واقعی، نقد کتاب یا مصاحبه با افراد مشهور علاقه داشته باشید، برای همه چیزهایی وجود دارد.هنوز برای ایده ها گیر کرده اید؟به پست ما در مورد پادکست برای زنان شغلی جاه طلب نگاهی بیندازید.

7-خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی | تغییر دیدگاه و پیاده روی

یک مدل مو، یک مانیکور، یک پیراهن جدید. چیزی که یکنواختی کاری را که در چند سال گذشته چه کسی می‌داند انجام داده‌اید، از بین می‌برد. فقط آن را چیزی جدید و کاملاً متفاوت بسازید. یا آن را دوست خواهید داشت یا از آن متنفر خواهید شد، اما مطمئناً از آن خسته نخواهید شد. به یک قدم زدن و پیاده روی آگاهانه، جایی در پارک یا اطراف محله خود بروید. به چیزهایی که شما را احاطه کرده اند توجه کنید و یاد بگیرید که از آنها قدردانی کنید. آگاهی از محیط اطراف خود را تمرین کنید. اگر در شمال شرقی زندگی می کنید، مراقب قدم هایتان با برف باشید!

8-ورزش کردن و لبخند زدن

ورزش منظم برای سلامت جسمی و عاطفی شما بسیار مفید است، زیرا حاوی مقدار زیادی سروتونین و اندورفین است. با این حال، تمرینات مکرر اغلب یکنواخت هستند. تردمیل یا بیضوی خود را با یک مسیر پارکی تعویض کنید و اجازه دهید طبیعت شگفتی های خود را روی شما انجام دهد.
به هر حال انجامش بده مهم نیست لبخند شما واقعی است یا خیر، ثابت شده است که نگه داشتن آن برای چند ثانیه بر خلق و خوی شما تأثیر مثبت می گذارد و به کاهش پاسخ استرس بدن کمک می کند. لبخند زدن همچنین می تواند انرژی مثبت و مثبت اندیشی به شما بدهد، پس ادامه دهید و لبخند بزنید. بعد از مدتی برای شما طبیعی تر خواهد شد.

9-خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی |استفاده از احساسات منفی

یکنواختی شما را پر از احساسات منفی می کند. ناامیدی، عصبانیت، اندوه، خستگی. در حالی که بیشتر آنها سعی می کنند از این احساسات فرار کنند و دائماً به دنبال مثبت اندیشی باشند، این احساسات در واقع می توانند به تقویت خلاقیت کمک کنند اگر بدانید چگونه آنها را به درستی مهار کنید.
اگر نسبت به روال یکنواخت زندگی دانشگاهی یا شغلی خود احساس ناامیدی می کنید، از این ناامیدی برای ارائه راه حل خلاقانه برای تغییر همه چیز استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مقابله با ناامیدی کلیک کنید. اجازه دهید ناامیدی به جای اینکه شما را کند کند، عزم شما را بسازد.
به همین ترتیب، می‌توانید با انجام دادن یک کار قبل از مهلت مقرر، با ایجاد خلاقیت در روشی که معمولاً کارها را انجام می‌دهید، خشم خود را به طور مثبت ابراز کنید. به هر حال، هوش هیجانی به معنای هدایت احساسات منفی شما به چیزی مثبت است.
چرخه یکنواخت زندگی

10-توجه به باورهای محدود کننده خود

وقتی بزرگ می‌شویم یاد می‌گیریم که محدودیت‌های زیادی برای ما وجود دارد. ما نمی‌توانیم کاری را که می‌خواهیم انجام دهیم و دیگران نیز در مورد کاری که باید انجام دهیم نظر دارند. ما یاد می گیریم که P و Q را تماشا کنیم و خط را بکسل کنیم. در طی این فرآیند، بسیاری از محدودیت‌ها را درونی می‌کنیم و تقریباً در یک زندان روانی زندگی می‌کنیم.
ما فراموش می کنیم که در واقع آزادتر از آن چیزی هستیم که فکر می کنیم. ما وظیفه شناس هستیم، با کارهایمان روبرو می شویم و "باید" ها و "باید" ها شروع به حاکمیت بر زندگی ما می کنند. برای دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.

11-پرورش ذهن خلاق

ذهن خسته خلاق است. اما یک ذهن تازه هم همینطور است. بسته به کاری که روی آن کار می کنید، زمان افکار خود را قبل یا بعد از خواب تعیین کنید. بگویید باید یک ارائه جذاب ایجاد کنید که واقعاً توجه هیئت مدیره را به خود جلب کند. انیمیشن ها و طرح های گرافیکی را برای شبی که از نظر طراحی و نوشتن خلاقیت بیشتری دارید نگه دارید. بخش ریاضی و تحلیلی باید بلافاصله بعد از قهوه صبح شما اتفاق بیفتد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترفندهای افزایش خلاقیت کلیک کنید.  

سخن آخر درمورد خارج شدن از چرخه یکنواخت زندگی

از منطقه راحتی خود خارج شوید و زندگی را بیشتر تجربه کنید. بسیاری از ما ممکن است در مواجهه با زندگی روزمره خود احساس ناامیدی، بی الهامی و بی روحی کنیم. ممکن است برای دیگران یک احساس دائمی و یا برای برخی زودگذر باشد. این احساسات راه هایی برای زندگی هستند که به ما می گویند که باید کمی چیزها را تکان دهیم، که باید از منطقه راحتی خود خارج شویم و کارهایی را انجام دهیم که از انجام آنها ناراحت نیستیم.شاید این راه زندگی باشد که به ما بگوید حرکت کنیم و کاری انجام دهیم تا بیشتر از چیزهایی که زندگی و دنیا ارائه می دهد تجربه کنیم. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*