ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

حالت چشم بعد از کشیدن گل | روش های کاهش قرمزی چشم

حالت چشم بعد از کشیدن گل تغییر می کند. ماری جوانا یکی از مواد مخدر رایج امروزی است که بین جوانان و نوجوانان محبوبیت زیادی دارد. این ماده بسیار اعتیاد آور است و مصرف دراز مدت آن عوارض زیادی مانند مشکلات تنفسی، قلبی و روانی بر جای میگذارد. والدین اغلب به دنبال نشانه های مصرف گل در نوجوانان هستند. یکی از مهمترین نشانه ها تغییر حالت چشم بعد از کشیدن گل است که در این مقاله به طور کامل بررسی خواهد شد. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره ترک اعتیاد مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

 

ماری جوانا و علائم مصرف آن

ماری جوانا ترکیبی خرد شده و قهوه‌ای سبز از گل‌ها، ساقه‌ها و برگ‌های خشک شده گیاه کانابیس ساتیوا است. شکل قوی‌تر ماری‌جوانا، به نام حشیش، شبیه کیک یا توپ‌های قهوه‌ای یا سیاه است. مقدار THC (ماده فعال) در ماری جوانا و محصولات ماری جوانا در طول سال ها به شدت افزایش یافته است. در این رابطه مقاله ماری جوانا چیست پیشنهاد می شود. گل معمولاً مانند سیگار غلتانده و دود می شود، یا در سیگارهای توخالی، پیپ یا لوله های آب قرار می گیرد. اخیراً، استنشاق ماری‌جوانا یا عصاره‌های قوی‌تر ماده مخدر گل با استفاده از دستگاه بخارساز به نام «ویپینگ» یا «دابینگ» برای مردم به طور فزاینده‌ای رایج شده است. برخی افراد آن را با غذا مخلوط می کنند یا به عنوان چای دم می کنند.

1-ترکیبات گل

برگ های خشک شده و سرهای گلدار گیاه کانابیس ساتیوا یا کانابیس ایندیکا. ماری جوانا حاوی مواد شیمیایی فعالی به نام کانابینوئیدها است که اثراتی مشابه دارو در سراسر بدن از جمله سیستم عصبی مرکزی و سیستم ایمنی ایجاد می کند. ماری جوانا ممکن است به درمان علائم سرطان یا عوارض جانبی درمان سرطان، مانند تهوع و استفراغ، درد و کاشکسی (کاهش وزن بدن و توده عضلانی) کمک کند. این ماده حشیش نیز نامیده می شود. برای آشنایی با فرق ماری جوانا با گل و علف کلیک کنید. ماری جوانا که می‌توان آن را حشیش، علف هرز، گل نیز نامید، به گل‌ها، برگ‌ها، ساقه‌ها و دانه‌های خشک شده گیاه شاهدانه اشاره دارد. گیاه شاهدانه حاوی بیش از 100 ترکیب (یا کانابینوئید) است. این ترکیبات شامل تتراهیدروکانابینول (THC) است که باعث اختلال یا تغییر ذهن می شود.

2-نشانه های مصرف گل

علائم فیزیکی مصرف ماری جوانا شامل قرمزی چشم، هماهنگی ضعیف عضلات، تاخیر در زمان واکنش و افزایش اشتها است. تغییر ناگهانی خلق و خو از حالت تنش به آرامش می تواند نشان دهنده مصرف ماری جوانا باشد، و همچنین می تواند علائم ناگهانی اضطراب، هراس، ویا توهم را نشان دهد. ماری جوانا همچنین بوی متمایزی دارد که گاهی اوقات آن را شبیه اسکنک توصیف می کنند. شنیدن بوی این عطر بر روی لباس یا موهای فرد نیز می‌تواند نشانه‌ای از مصرف این دارو باشد. در خانه، محل کار، یا در مکان‌های دیگری که هوشیاری عادی است، افرادی که ماری‌جوانا مصرف می‌کنند ممکن است گاهی مورد توجه قرار نگیرند.اغلب اوقات، افرادی که متوجه تغییر در فردی می شوند، ممکن است درک اولیه خود را حدس بزنند. به عنوان بخشی از این فرآیند شک، افراد ممکن است رفتار مربوطه را به خستگی مزمن، بیماری یا حتی فقط بی‌حالی نسبت دهند.  

تغییر حالت چشم بعد از کشیدن گل

والدین و بزرگتر ها اغلب می خواهند بدانند چه نشانه هایی ممکن است به مصرف گل مرتبط باشد. علائم خماری ماده گل ممکن است شبیه سایر بیماری‌های رایج باشد، و عاقلانه است که هر بار که عزیزانتان سرما می‌خورند، از تحت بازرسی قرار نگیرید. با این حال، مصرف مواد مخدر غیرقانونی در اوایل زندگی، به ویژه در دوران کودکی یا نوجوانی، می تواند احتمال ابتلا به اختلال مصرف مواد را در آینده افزایش دهد. یکی از نشانه های بارز مصرف ماری جوانا، چشمان قرمز و خون آلود است. اما قرمزی چشم‌ها نشانه‌ای از آلرژی، سرماخوردگی، سوزش تماسی، چشم صورتی و بسیاری دیگر از مشکلات چشمی روزمره است. چگونه می توانید تفاوت بین قرمزی ناشی از علف هرز و علل رایج را تشخیص دهید؟

1-حالت چشم بعد از کشیدن گل "چشم های سنگی"

اصطلاح «چشم های سنگی»  به تغییرات چشمی اشاره دارد که نشان دهنده مصرف مواد مخدر است. این تغییرات به دلیل داروهای خاصی مانند مواد افیونی یا محرک ها رخ می دهد.داروها می توانند به روش های مختلفی روی چشم شما تأثیر بگذارند. علائم رایج سنگ چشم عبارتند از:
  • بزرگ شدن مردمک ها
  • مردمک های کوچکتر
  • چشم های پرخون
  • اشک چشم
  • حرکت سریع و غیرقابل کنترل چشم.
بسیاری از این تغییرات در میان مصرف کنندگان ماری جوانا معمول است. سوء مصرف طولانی مدت مواد همچنین می تواند خطر برخی بیماری های چشمی مانند گلوکوم و آسیب بینایی را افزایش دهد.
حالت چشم بعد از مصرف شیشه

2-دلیل ایجاد حالت سنگی

سنگ چشم نشانه ای از مصرف ماری جوانا است که عمدتاً به دلیل تأثیر تتراهیدروکانابینول THC بر فشار خون شما ایجاد می شود. THC فشار خون را کاهش می دهد که باعث گشاد شدن عروق خونی و مویرگ ها می شود. مویرگ های چشم گشاد می شوند و جریان خون را به چشم ها افزایش می دهند و در عین حال فشار داخل چشم را کاهش می دهند. افزایش جریان خون باعث قرمزی می شود. از آنجا که THC فشار را کاهش می دهد، ماری جوانا برای درمان بیماران مبتلا به گلوکوم شناخته شده است. این واکنش توضیح می دهد که چرا مصرف کنندگان ماری جوانا با وجود کمبود دود دچار قرمزی چشم می شوند. افرادی که غذاهای خوراکی می خورند همچنان قرمزی چشم که یکی از عوارض گل یا ماری جوانا است را تجربه می کنند. با این حال، راه های دیگری نیز وجود دارد که ماری جوانا می تواند باعث قرمزی چشم شود، از جمله:
  • یک واکنش آلرژیک
  • تحریک حشیش
  • دود در چشم

3-حالت قرمزی چشم بعد از کشیدن گل

یکی از مهمترین حالت های چشم بعد از کشیدن گل قرمز شدن یا خون آلود شدن آن است. بسیاری از افرادی که معتاد به گل یا ماری جوانا هستند این حالت را تجربه می کنند. اما برخی ازمردم هنوز معتقدند که قرمزی ناشی از دود ناشی از یک مفصل (یا یک کاسه) است. اما در واقع، این کاملا نادرست است.اگر شما یک مصرف کننده گاه گاه حشیش هستید، ممکن است متوجه شده باشید که چشمان شما بدون توجه به نوع مصرفی که از آن لذت می برید قرمز به نظر می رسد. چه سیگار کشیدن، بخار کردن، یا حتی خوردن میان وعده روی یک خوراکی، اگر مستعد قرمزی هستید، ممکن است در همه جا اتفاق بیفتد. چشمان قرمز و خون آلود یکی از اثرات معروفی است که با کشیدن گل مرتبط است - در واقع، آنها به یک نشانگر فرهنگ پاپ برای تقریباً هر چیزی که با ماری جوانا مربوط می شود تبدیل شده اند. اغلب به عنوان "سندرم چشم قرمز" شناخته می شود. یکی از اولین چیزهایی که باید در مورد قرمزی چشم پس از حشیش بدانید این است که تقریبا بی ضرر است. قرمزی صلبیه (که ما آن را سفیدی چشم می‌نامیم) را می‌توان بدون درمان رها کرد و به سادگی خود به خود از بین می‌رود. همانطور که گفته شد، همچنین راه‌های ساده‌ای برای خلاص شدن از شر قرمزی چشم‌ها وجود دارد - یا حتی از چشم‌های خون‌آلود به طور کلی جلوگیری کنید. گاهی برای رهایی از این علائم خوابیدن بعد از مصرف گل پیشنهاد می شود.

4-آیا حالت چشم بعد از کشیدن گل در همه افراد تغییر می کند؟

ممکن است دوستی داشته باشید که قسم بخورد هرگز با قرمزی پس از سیگار کشیدن برخورد نکرده است زیرا همه اینها به ترکیبی از شانس، ژنتیک و سبک مصرف مربوط می شود.درست مانند اثرات یک سویه خاص، قرمزی کاملاً به عواملی مانند ژنتیک، سلامت کلی، جنسیت و دفعات مصرف (به عبارت دیگر، سطح تحمل) بستگی دارد. برای برخی از افراد، قرمزی شدید چشم ها یک امر مسلم است، در حالی که برخی دیگر اصلاً متوجه قرمزی نمی شوند. قرمزی به خودی خود به فشار خون کاهش می یابد. اگر در حال حاضر فشار خون بالا دارید، احتمالاً THC آنقدر آن را کاهش نمی دهد که چشمان شما قرمز شود. از طرف دیگر اگر فشار خون شما پایین باشد، احتمالاً قرمزی بسیار چشمگیری را تجربه خواهید کرد.در نهایت، حساسیت به دود به طور کلی می تواند عامل قرمزی – یا حداقل شدت آن – در افرادی باشد که آلرژی دارند.  

دلیل قرمزی چشم بعد از مصرف ماری جوانا

علت دقیق خونریزی چشم در مصرف کنندگان شاهدانه می تواند پیچیده باشد. ماری جوانا دارای چندین ماده فعال به نام کانابینوئید است که می تواند اثرات متفاوتی بر روی مصرف کننده داشته باشد. گونه‌های مختلف شاهدانه می‌توانند سطوح مختلفی از این کانابینوئیدها را داشته باشند، به همین دلیل است که به نظر می‌رسد ماری‌جوانا می‌تواند اثرات بسیار متفاوتی بر روی افراد مختلف در زمان‌های مختلف داشته باشد. همچنین درباره تاثیر ماری جوانا بر پوست بیشتر بخوانید. کانابینوئیدهای موجود در ماری جوانا می توانند بر فشار خون و ضربان قلب شما تأثیر بگذارند. حدود پنج دقیقه پس از کشیدن ماری جوانا، فشار خون شما کاهش می یابد و ضربان قلب شما کاهش می یابد. این اثرات باعث گشاد شدن مویرگ های شما می شود، به این معنی که رگ های خونی شما پهن تر می شوند و اجازه می دهند خون بیشتری از آنها عبور کند. این باعث هجوم خون به کره چشم شما می شود.

THC دلیل اصلی قرمزی چشم

یکی از کانابینوئیدهای فعال موجود در ماری جوانا تتراهیدروکانابینول (THC) نام دارد. این عامل اصلی اثرات مسموم کننده دارو است. اعتقاد بر این است که THC اثراتی مشابه ماده ای به نام آناندامید در مغز و بدن ایجاد می کند که یک اسید چرب است که به گیرنده های THC متصل می شود. آناندامید باعث گشاد شدن عروق خونی و کاهش فشار خون می شود. تصور می شود که THC به همین روش کار می کند. ماری جوانا با محتوای THC بالاتر احتمال بیشتری دارد که باعث خونریزی چشم شود. همچنین پس از دوز زیاد یا استفاده مکرر متوالی، احتمال خونریزی چشم‌ها بیشتر است. به عنوان یک نکته جالب، مطالعات نشان داده اند که THC یک گزینه بالقوه برای درمان گلوکوم است، یک بیماری چشمی ناشی از افزایش فشار داخل چشم. نشانه های تحقیقات اولیه وجود دارد که نشان می دهد THC موجود در شاهدانه می تواند به کاهش فشار تا 30٪ کمک کند. اگر مطالعه بیشتر بتواند این موضوع را تایید کند، شاهدانه ممکن است به مبارزه با از دست دادن شدید بینایی و حتی کوری ناشی از گلوکوم درمان نشده کمک کند. برای آشنایی بیشتر با فواید ماری جوانا برای مغز کلیک کنید.  
خلاص شدن از قرمزی چشم پس از مصرف شیشه

خلاص شدن از شر قرمزی چشم

اکنون که می دانید THC یک عامل کلیدی در ایجاد قرمزی چشم است، خلاص شدن از شر این عارضه جانبی اغلب ناخواسته کمی آسان تر می شود. در اینجا بهترین راه ها برای خلاص شدن از شر قرمزی چشم و از بین بردن اثر ماری جوانا وجود دارد:

1-قطره چشم

قطره های چشمی بدون نسخه که برای کاهش قرمزی، آلرژی و خارش طراحی شده اند، راه حلی ساده برای اثرات قرمزی چشم هستند. بیشتر این قطره های چشمی حاوی تتریزولین هستند که به انقباض مویرگ های گشاد شده و از بین بردن قرمزی بیش از حد کمک می کند. به خاطر داشته باشید که استفاده مکرر از قطره های چشمی ممکن است بهترین ایده نباشد ، بنابراین برای اطمینان، همیشه دفترچه راهنما را بررسی کنید. برای آشنایی با روش های ترک ماری جوانا کلیک کنید.

2-یک میان وعده شیرین یا شور

برای جایگزینی برای قطره های چشم، می توانید مقداری شکلات، سدیم (نمک) یا حتی چیزی حاوی کافئین مصرف کنید. این مواد همچنین می توانند به انقباض رگ های خونی و بازگرداندن چشم ها به حالت طبیعی کمک کنند. اما به یاد داشته باشید مهمترین راه از بین بردن این اثرات ترک اعتیاد است.

3-مصرف آب

این یک تصور اشتباه رایج است که قرمزی چشم ها می تواند نشانه کم آبی بدن باشد، که باعث می شود بسیاری از مصرف کنندگان تصور کنند که نوشیدن آب بیشتر مشکل را حل می کند. در حالی که هیدراته ماندن همیشه مفید است و می تواند به کاهش خشکی دهان کمک کند. هیدراته ماندن باعث افزایش مصرف مایعات می شود و ممکن است به هر گونه خشکی کمک کند. استفاده از آب زیاد برای درمان اعتیاد به مواد مخدر نیز مفید است.

4-ماری جوانا با THC کم یا بدون THC

استفاده از سویه هایی با THC کم یا بدون THC می تواند قرمزی چشم را کاهش دهد. سویه های با کانابیدول بالا (CBD) و کانابینول (CBN) می توانند جایگزین های بهتری برای افراد حساس به THC باشند. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*