ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تاثیر لاغری بر اندام تناسلی

افزایش سایز، یک تاثیر لاغری بر اندام تناسلی مردان است. اگرچه شما همیشه همین اندازه بوده اید که اکنون می بینید اما اندام شما پیش از لاغری توسط چربی احاطه شده و کوچک تر از حد طبیعی به نظر می آمده است. کاهش چربی فوق شرمگاهی نتایج بسیار خوبی برای کسانی که از آلت تناسلی دفن شده یا جمع شده رنج می برند به همراه دارد. اگر کاهش وزن شما را از اندازه آلت تناسلی خود راضی نکند، ممکن است به جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی فکر کنید تا میزان رضایت بالا در رابطه و افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس را تجربه کنید. اگرچه این روش پیشنهاد نمی شود. برای دریافت اطلاعات کافی در این زمینه می توانید با مشاوره جنسی تلفنی تماس بگیرید.

 

تماس با مشاور

مشکل چاقی و اضافه وزن

چاقی یک مشکل رو به رشد در سراسر جهان است و به یک چالش بزرگ در سطح جهانی تبدیل شده است که به دلیل افزایش اندازه و مقدار سلول های چربی در بدن ایجاد می شوند. پزشکان شاخص توده بدنی (BMI) و دور کمر را برای غربالگری و تشخیص اضافه وزن و چاقی اندازه گیری می کنند. چاقی یک وضعیت پزشکی جدی است که می تواند عوارضی مانند سندرم متابولیک، فشار خون بالا، تصلب شرایین، بیماری های قلبی، دیابت، کلسترول خون بالا، سرطان ها و اختلالات خواب را ایجاد کند.

یافته های اخیر مربوط به اثرات وزن بر عملکرد جنسی در مردان و زنان در 5 سال گذشته ارتباط مستقیمی بین وزن و عملکرد نیافته است. در مطالعات اخیر مبتنی بر جمعیت بر روی مردان و زنان، هیچ رابطه ای بین وزن و عملکرد جنسی مشخص نشد. با این حال در مطالعات جمعیت های خاص مانند زنان مبتلا به دیابت بارداری، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، افتادگی اندام لگنی یا بی اختیاری ادرار، چاقی بر برخی از جنبه های عملکرد جنسی تأثیر می گذارد.

در زنان، کاهش وزن با جراحی با رفع برخی از جنبه‌های اختلال عملکرد جنسی همراه بود. در مقابل در مردان، کاهش وزن جراحی و غیرجراحی عملکرد جنسی را به طور کلی بهبود بخشیده است. جراحی چاقی با بهبود عملکرد جنسی در هر دو جنس مرتبط است. با این حال، برای درک کامل رابطه بین وزن و عملکرد جنسی به کار بیشتری نیاز است.

 

لاغری و کاهش وزن

کاهش وزن در زمینه پزشکی، سلامتی یا آمادگی جسمانی به کاهش کل توده بدن با از دست دادن میانگین مایعات، چربی بدن (بافت چربی) یا توده بدون چربی (یعنی رسوبات معدنی استخوان، عضلات، تاندون و سایر بافت همبند) می گویند. کاهش وزن می‌تواند ناخواسته به دلیل سوء تغذیه یا یک بیماری زمینه‌ای یا به دلیل تلاش آگاهانه برای بهبود وضعیت اضافه وزن یا چاقی واقعی یا تصور شده رخ دهد. کاهش وزن عمدی معمولا به عنوان لاغری شناخته می شود. مطالعه مقاله «روانشناسی لاغری» می نواند سودمند باشد.

تصویر بدنی

تصویر بدن اغلب فقط از نظر نارضایتی از بدن ارزیابی می‌شود، بدون توجه به جنبه‌های بیشتر مانند قدردانی از بدن یا اهمیت ظاهر. بسیاری از مردم حداقل در مورد یک قسمت از بدن خود نگران هستند که توجه به اندام تناسلی بخشی از این نگرانی ها را شامل می شود. ارزیابی شناختی منفی از بدن فرد می تواند بیانگر تصویر منفی از بدن باشد. تصویر بدن به عنوان یک ساختار چند بعدی مفهومی است که شامل یک مؤلفه رفتاری شامل رفتارهای مرتبط با بدن و یک مؤلفه ادراکی شامل ادراک ویژگی های بدن (به عنوان مثال برآورد اندازه یا وزن بدن) و یک مؤلفه شناختی-عاطفی است. مطالعه مقاله «عوامل موثر بر خود پنداره مثبت و منفی» می تواند سودمند باشد.

افکار و احساسات منفی در مورد بدن خود به عنوان نارضایتی از بدن تعریف می شود که به عنوان مهم ترین معیار جهانی استرس مربوط به بدن در نظر گرفته می شود. نارضایتی از بدن پیش‌بینی‌کننده‌ای برای ایجاد اختلال خوردن است و در افراد مبتلا به اختلالات روانی مختلف، مانند اختلال پرخوری یا اختلال اضطراب اجتماعی و همچنین در افراد سالم رخ می‌دهد. این یکی از دو قطب پیوستار رضایت-نارضایتی اختلال تصویر بدن را نشان می‌دهد که شامل معیارهای رضایت مانند رضایت از نواحی خاص بدن؛ مانند اندام تناسلی و نارضایتی مانند اضافه وزن و تلاش برای لاغری است.

تاثیر لاغری بر اندام تناسلی قبل و بعد از کاهش وزن

تاثیر لاغری بر اندام تناسلی

هر روز مقالات جدیدی منتشر می شود که حاوی نکات جالب برای زنان با هدف کاهش وزن و احساس بهتر در اندام ها و دوست داشتن بدن خود می باشد. اما در مورد مردها چطور؟ حقیقت این است که لاغری و کاهش وزن برای مردان هم مهم است و بهتر است که وزن خود را به دلایل مختلف به ویژه به دلیل تاثیر لاغری بر اندام تناسلی کنترل کنند. حتی اگر برای آن ها فرقی نمی‌کند که چه شکلی باشند، جابجا کردن یک قسمت میانی سنگین برای زندگی عاشقانه، عضلات و مفاصل شما مضر است.

1.تاثیر لاغری بر اندام تناسلی قبل و بعد از کاهش وزن

مردان چاق به سندرم آلت تناسلی دفن شده دچار می شوند. این سندرم باعث می شود که اندام تناسلی مردان در زیر پد چربی فوق شرمگاهی شان مدفون یا پنهان شود. پس از لاغری و کاهش وزن، اندام تناسلی فضای لازم را برای نشان دادن کامل خود پیدا می کند و اندام تناسلی و بیضه ها بزرگ تر به نظر می رسند. در نتیجه این شرایط به شما یک تقویت کننده روانی در اتاق خواب می دهد.

2.تاثیر لاغری بر اندام تناسلی | افزایش کیفیت هورمون جنسی

اضافه وزن سطح تستوسترون شما را کاهش می دهد. چربی بدن حاوی آنزیمی است که به بدن سیگنال می دهد که تستوسترون کمتری در طول زمان تولید کند. به نوبه خود احساس تنبلی، تحریک پذیری و خستگی می کنید. تستوسترون پایین همچنین می تواند باعث شود کمتر تمایل به رابطه جنسی داشته باشید که همین امر رابطه شما با شریک زندگی تان را تحت تاثیر قرار می دهد. چاقی و سطوح پایین تستوسترون همچنین می تواند منجر به اختلال نعوظ شود که اغلب باعث می شود مردان احساس افسردگی کنند و نتوانند همسر خود را به لحاظ جنسی راضی کنند. لاغری و کاهش وزن می تواند به بهبود این شرایط کمک کند.

هنگامی که لاغر می شوید سطح تستوسترون شما به حالت عادی باز می گردد و این احساس خستگی و تحریک پذیری شروع به کاهش می کند. میل جنسی شما نیز احتمالاً بهبود می یابد که باعث خوشحالی شریک زندگی شما خواهد شد. گزارش دریافتی از بیماران مبتلا به اختلال نعوظ نشان می دهد که تاثیر لاغری بر اندام تناسلی آن ها مثبت بوده است. به گونه ای که پس از کاهش وزن بهبودی کامل پیدا کرده اند و اکثریت قریب به اتفاق موافق بوده اند که این چالش قطعا ارزشش را داشته است.

3.تاثیر لاغری بر اندام تناسلی | تغییر حجم اندام تناسلی

کاهش وزن، قطر و اندازه اندام تناسلی را از حد واقعی خود افزایش نمی دهد. با این حال اگر چاق هستید یا اضافه وزن دارید و چربی اضافی بدن را در اطراف ران و شکم خود از دست می دهید، ممکن است آلت تناسلی شما کوچک تر یا با طول کوتاه تر به نظر برسد. در حالی که درست تر این است که افراد اندازه آلت تناسلی را یک ویژگی ژنتیکی بدانند، بسیاری از عوامل دیگر بر اندازه آلت تناسلی تأثیر می گذارند. این عوامل شامل هورمون ها، تغذیه و رژیم غذایی است.

آلاینده‌های محیطی مانند آفت‌کش‌ها، نرم‌کننده‌ها و سایر مواد شیمیایی نیز ممکن است تأثیر منفی بر اندازه آلت تناسلی داشته باشند. این مواد شیمیایی ممکن است به عنوان مختل کننده غدد درون ریز عمل کنند و بر ژن و هورمون تأثیر بگذارند. مطالعه مقاله «بزرگ کردن اندام تناسلی» پیشنهاد می شود.

4.تاثیر لاغری بر اندام تناسلی | تغییرات بصری اندام تناسلی

کاهش وزن می تواند به افزایش بصری اندازه آلت تناسلی شما کمک کند. رابطه بین کاهش وزن و اندازه آلت تناسلی به میزان چربی در ناحیه فوق شرمگاهی شما بستگی دارد. هرچه چربی اطراف اندام تناسلی کمتر باشد، آلت تناسلی بزرگ تر به نظر می رسد و می توانید از طول بیشتری که در حین رابطه جنسی دیده می شود احساس رضایت کنید. اما در واقعیت چقدر بزرگ تر می شود و آیا لاغری باعث افزایش سایز می شود؟

مردان به ازای هر 30 تا 50 پوند از دست دادن می توانند 1 اینچ طول آلت تناسلی خود را افزایش دهند. ارتباط بین کاهش وزن و اندازه آلت تناسلی، وزن فعلی شماست. اگر وزن متوسطی داشته باشید و موفق به کاهش 30 پوندی شوید، افزایش طولی نخواهید دید. این واقعاً فقط یک افزایش بصری قابل توجه برای مردان دارای اضافه وزن یا چاق ایجاد می کند. بیشترین تفاوت سایز را میزان چربی انباشته شده مشخص می کند. در واقع اندازه اندام تناسلی بر حسب وزن است که تفاوت محسوس‌تری دارد. مطالعه مقاله «علت بزرگی آلت تناسلی مردان» می تواند مفید واقع شود.

 

کاهش چربی اطراف اندام تناسلی

چگونه چربی اطراف آلت تناسلی را از بین ببریم؟ اولین قدم برای از دست دادن چربی اطراف اندام تناسلی این است که پس از مشورت با متخصص تغذیه، رژیم غذایی خود را به میزان قابل توجهی تغییر دهید و همچنین فعالیت بدنی خود را افزایش دهید.

1.تغذیه سالم

اگر به خوردن غذاهای چرب ادامه دهید از هیچ برنامه ورزشی نتیجه دلخواه را نمی گیرید. تمام غذاهای تصفیه شده و فرآوری شده را کنار بگذارید. چیزهایی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید که سرشار از امگا 3، ویتامین C و کلسیم هستند. غذاهای حاوی این مواد مغذی با تجمع چربی در شکم و ناحیه فوق شرمگاهی در تضاد است. مطالعه مقاله «تغذیه سالم» توصیه میشود.

2.ورزش کردن

وقتی صحبت از ورزش می شود به طور معمول می خواهید روی چربی سوزی در نواحی مناسب تمرکز کنید. بنابراین تمریناتی مانند ضربات قیچی، کرانچ معکوس و بالا بردن پاها را برای هدف قرار دادن چربی شکم انجام دهید. در محدوده بدن خود کار کنید و فشار بیش از حد وارد نکنید. برای حفظ وزن مناسب به ترکیبی از رژیم غذایی سالم و ورزش نیاز دارید. حداقل 30 دقیقه فعالیت قلبی عروقی در بیشتر روزهای هفته توصیه می شود.

این بدان معنا نیست که از شما انتظار می رود که از روز اول 30 دقیقه کامل دور محله خود بدوید. بلکه می توانید زمان فعالیت خود را به بخش های 10 دقیقه ای تقسیم کنید و قبل از کار در طول زمان استراحت و بعد از شام پیاده روی یا دویدن را ادامه بدهید. با افزایش سن، توده عضلانی از دست می رود و با چربی جایگزین می شود. هر چه سن بالاتر می رود از دست دادن این چربی سخت تر می شود.

بسیاری از مردان با برنامه های کاهش وزن گروهی موفق هستند. هنگامی که متعهد می شوید هر هفته وزنه بزنید، یک عنصر مسئولیت پذیری وجود دارد. مردم به شما انگیزه می دهند و روی شما حساب باز می کنند‌ و این می تواند انگیزه بزرگی باشد. مطاله مقاله «راهکارهایی برای فعالیت بدنی بیشتر» پیشنهاد می شود.

تاثیر لاغری بر رابطه جنسی

تاثیر لاغری بر رابطه جنسی

چرا رابطه جنسی با لاغری و کاهش وزن بهتر می شود؟ لاغری و کاهش وزن یک نگرانی اساسی برای مردان و زنان است. اینکه بتوانید بدن خود را با رضایت و تمایل به شریک زندگی خود نشان دهید برای برخی سخت و چالش برانگیز است. از این رو بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد. هنگامی که وزن کم می کنید و لاغر می شوید نه تنها در پارامترهای سلامت عمومی امتیاز بهتری کسب می کنید، بلکه در مهارت های عشق ورزی و رضایت زناشویی نیز امتیاز بالاتری می گیرید.

1.تاثیر لاغری بر اندام تناسلی | افزایش اعتماد به نفس

یکی از ایرادات مهم اضافه وزن این است که نمی توانید خود را از نظر فیزیکی با شریک زندگی خود راحت و تسلیم نگاه دارید. عدم اعتماد به نفس به دلیل مسائل بدنی می تواند زندگی جنسی فرد را به شدت مختل کند. با کاهش وزن و لاغر شدن، اعتماد به نفس در کنار همسر را دوباره به دست می آورید. شما همچنین تمایل پیدا می کنید آزادتر باشید و این می تواند بر زندگی جنسی شما تأثیر مثبت بگذارد.

2.ارگاسم سریع تر و بهتر

به گفته متخصصان، هنگامی که اضافه وزن دارید، یک لایه پلاک اضافی در اطراف رگ های خونی تشکیل می شود که جریان خون در اندام تناسلی را مختل می کند. در نتیجه رسیدن به اوج برای بسیاری از افراد دارای اضافه وزن دشوار است. لاغری و کاهش وزن منجر به افزایش جریان خون و حساسیت و در نتیجه تجربه ارضا شدن مردان خوشایندتر می شود.

3.تاثیر لاغری بر اندام تناسلی | ایجاد تنوع بیشتر در حرکات جنسی

یکی از دلایل اینکه افراد نمی توانند پوزیشن های جنسی مختلف را امتحان کنند محدود بودن حرکات بدن به دلیل اضافه وزن است. تحرک آسان و چابکی در حرکات منوط به بدن سبک و ورزیده است. پوزیشن های مختلف جنسی می تواند زندگی جنسی شما را به لحاظ ایجاد شکل تازه و جدید با شادابی و هیجان بیشتری بهبود ببخشد و همچنین به شما در سوزاندن کالری اضافی در این فرآیند کمک کند. برقراری رابطه جنسی می تواند شما را به نهایت خستگی برساند. بنابراین برای اینکه خود را به عنوان یک زوج هیجان زده می بینید لاغر شدن نباید کار بزرگی به نظر برسد.

4.صمیمیت بیشتر

کلید یک رابطه سالم، صمیمیت آرام و توافقی است. اضافه وزن می تواند این روند را صرفاً به دلیل اعتماد کم به بدن خود مختل کند. هنگامی که وزن کم می کنید، این سطح راحتی با همسرتان بالا می رود. این همچنین استرس احتمالی را کاهش می دهد. همچنین به دلیل اضافه شدن لایه های پوست و چربی، خودارضایی برای افراد دارای اضافه وزن دشوار است. این همچنین مستقیماً به تجربه حساسیت لمس همسرتان مرتبط است. کاهش وزن این لایه های چربی را از بین می برد و رابطه جنسی را به تجربه بهتری برای شما تبدیل می کند.

 

سخن آخر

لاغری فواید بسیاری برای سلامتی بدن دارد. به طور مثال با لاغری و کاهش وزن بسیاری از مشکلات مرتبط با عملکرد جنسی و تصویر بدنی از اندام جنسی و همچنین دردهای فیزیکی مانند زانو، کمر و تنفسی کاهش می یابد. هرچه بدن شما وزن کمتری تحمل کند، درد کمتری احساس خواهید کرد و این به معنای افزایش کیفیت زندگی است.

حمل حجم زیاد چربی در اطراف شکم علاوه بر اندام جنسی برای سلامتی عمومی شما خطرناک است. شما را در معرض ابتلا به سندرم متابولیک قرار می‌دهد که یک وضعیت بد با علائمی مانند قند خون غیرطبیعی، کلسترول بالا، فشار خون بالا و موارد دیگر می باشد. اگر سندرم متابولیک درمان نشود، می‌تواند منجر به بیماری‌های جدی مانند بیماری قلبی و دیابت نوع ۲ شود. در صورت بروز هر یک از این شرایط، پزشک احتمالاً داروهایی را برای درمان آن ها تجویز خواهد کرد. برای دریافت مشاوره روانشناسی در این مورد کلیک نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*