ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ترک هروئین چند روز طول می کشد؟

ترک هروئین چند روز طول می کشد؟ هروئین یکی از انواع مواد مخدری است که با توجه به تاثیراتی که در بدن افراد می گذارد می تواند ترک بسیار سخت تری نسبت به سایر مواد مخدر و اعتیاد آور داشته باشد. به همین دلیل پیش بینی می شود ترک هروئین می تواند به مراتب زمان بر بوده و افراد مبتلا به این ماده در هنگام ترک، سختی زیادی را تحمل می کنند.

برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

هروئین چیست؟

هروئین یکی از مشتقات مرفین است که در سال 1874 توسط یک دانشمند انگلیسی به نام رایت کشف شد. در سال 1890 میلادی یک دانشمند آلمانی به نام درسر با همکاری چند دانشمند دیگر مطالعاتی روی هروئین انجام دادند و آن را برای معالجه مبتلایان به سل و سایر بیماری های تنفسی به کار بردند. کاشف هروئین به زودی متوجه خطرات آن و گرفتاری آن به هروئین که بیش از مرفین بود گردید و در مجلات پزشکی 1899 هشدارهای لازم داده شد و در سال 1916 بیمارستان های آمریکا به تدریج از مصرف هروئین به عنوان یک دارو خودداری نموده و از کتاب دارویی آن سال ها حذف و ساخت آن در دنیا ممنوع شد.

هروئین که در زبان عامیانه به نام های گرد، جنس و هری شناخته شده از نظر ظاهری شبیه شیر خشک است، مزه تند و تلخی دارد و زمانی که بین دو انگشت مالیده می شود از بین می رود. البته در بازار قاچاق بر حسب کیفیت به رنگ های زرد، قهوه ای و قرمز نیز مشاهده می شود. هروئین را در صورتی که روی یک ورقه قلع و یا زر ورق بریزیم و آن را حرارت دهیم در حرارت 170 درجه سانتی گراد ذوب شده و مانند گلوله ای جیوه ای شروع به لغزش و تکان خوردن می نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علائم اعتیاد به هروئین کلیک کنید.

ترک هروئین چند روز طول می کشد |نام های دیگر هروئین

هرویین با نام پنیر هم شناخته می شود. در ابتدا هرویین برای درمان بیماری های بدخیم و رهایی از ماده مخدر مورفین تهیه شد اما خیلی زود مشخص شد این ماده مخدر از همه مواد مخدر دیگر اعتیاد آورتر و خواص افیونی شدیدتری دارد. پنیر را عمدتا به صورت پودر یا قرص تهیه کرده و از انجایی که نوعی آرامش دهنده و مسکن بسیار قوی محسوب می شود، افراد فکر می کنند که مصرف آن برای درمان دردها و یا رهایی از فکر و خیال موثر است. در حالی که ثابت شده است ۲۱ روز مصرف مداوم آن می تواند سبب اعتیاد بسیار شدید شود. هرویین یا پنیر ترکیباتی از انتی هیستامین و دیفن هیدرامین بوده و علت اینکه آن را به نام پنیر هم می شناسند، شباهت آن به نوعی پنیر ایتالیایی است.

شکل ظاهری هروئین به چه صورت است؟

این ماده مخدر به صورت پودر یا یک ماده چسبناک به رنگ های قهوه ای و پودر سفید و زرد تولید می شود. برخی از انواع هرویین به صورت پودر گچ بوده و برخی دیگر هم شبیه قیر سیاه و سفت هستند. هروئین در شکل خالص به صورت پودر بلوری سفید و تلخ‌مزه‌ای است که در آب حل می‌شود. ماده مخدر هرویین وقتی گرم می شود نرم و چسبناک شده و از این جهت به قیر گرم هم شبیه است.هنگامی که هروئین در خیابان فروخته می‌شود بسته به فرآیند تولید و اینکه چه موادی به آن اضافه شده باشد، رنگ و قوام متفاوتی پیدا می‌کند. همچنین درمورد تست هروئین بخوانید.

هروئین خیابانی ممکن است به شکل پودری سفید، یک ماده قهوه‌ای‌ دانه‌دانه یا یک صمغ تیره چسبنده قهوه‌ای تیره باشد. خلوص هروئین خیابانی از بسته‌ای به بسته‌ای دیگر متفاوت است و ممکن است از دو تا ۹۸ درصد متفاوت باشد. برخی افزودنی‌ها مانند شکر، نشاسته یا شیر خشک برای افزایش وزن جنس هنگام خرده‌فروشی به کار می‌روند و سایر داروها ممکن است برای افزایش اثرات هروئین به آن افزوده شوند. کینین ممکن است برای تقلید مزه تلخ هروئین به آن اضافه شود تا تعیین خلوص آن را با چشیدن مشکل کند.

هروئین چگونه مصرف می شود؟

رایج‌ترین راه‌های مصرف هروئین موارد زیر هستند:

  1. تزریق به داخل ورید یا به داخل عضله یا زیر پوست.
  2. بالا کشیدن از راه بینی: در این روش گرد هروئین از راه مجاری بینی استنشاق می‌شود.
  3. استنشاق یا دودکردن: در این روش هروئین را روری یک زر ورق آلومینیومی حرارت می‌دهند و بعد دود و بخار حاصل را با یک لوله استنشاق می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض اعتیاد به هروئین کلیک کنید.

معتادان به هروئین ممکن است روش تزریق را انتخاب کنند. زیرا این روش بیشترین و فوری‌ترین اثر را با کمترین مقدار دارو ایجاد می‌کند. افرادی که به هروئین وابسته هستند، ممکن است دو تا چهار بار در روز آن را تزریق کنند. هنگامی که هروئین با خلوص بالا در دست است یا در مورد مصرف‌کنندگان گاهگاهی که ترجیح می‌دهند تزریق انجام ندهند، با احتمال بیشتر هروئین با بالا کشیدن از راه بینی یا دود کردن مصرف می‌شود.

ترک هروئین چند روز طول می کشد |علائم مصرف هروئین

مصر ف هر ماده مخدری با توجه به ترکیبات شیمیایی به کار رفته در آن علایم متفاوتی دارد و خانواده ها باید با این علایم آشنا بوده و در صورتی که خدایی نکرده در اطرافیان خود دیدند، خیلی سریع برای درمان آن اقدام کنند. علائم مصرف هرویین نظیر احساس تشنگی بیش از اندازه، احساس سرخوشی و شادی غیر معمول، سستی، خواب آلودگی و گرسنگی مداوم است. از دیگر علایم مصرف هرویین می توان به رخوت، عصبانیت در رفتار و گفتار، دم دمی مزاجی اشاره کرد.

ترک هروئین چند روز طول می کشد

عوارض هروئین

همانند بسیاری از مواد مخدر دیگر استفاده از هروئین هم اثرات کوتاه مدت و هم اثرات بلند مدت دارد. هروئین بعد از تزریق یا تدخین (دود کردن) بلافاصله تاثیرات خود را بر روی سیستم اعصاب مرکزی یعنی مغز می گذارد.

عوارض کوتاه مدت مصرف هروئین

مدت کوتاهی پس از استفاده، احساس سرخوردگی در مصرف کنندگان بیش تر از سایر عوارض خود را نشان می دهد. همچنین علائم فیزیکی چون: دهان خش ، احساس سنگینی در دست و پاها، بر هم خوردن خواب شبانگاهی و احساس خستگی و خواب آلودگی در طول روز در بیشتر اوقات روز صورت می گیرد.

از آنجا که هروئین سیستم عصبی مرکزی را سرکوب می کند کاربر تجربیات روحی-روانی متعددی را تجربه می کند. همان طور که گفته شد سرخوردگی عامل اساسی این ماده است که به همراه اضطراب و افسردگی خود را بیشتر نمایان می کند. با تاثیری که بر روی مغز می گذارد، بخش های دیگری از بدن هم با اختلال مواجه می شوند که یکی از این اعضا سیستم تنفسی است که منجر به نارسایی تنفسی می شود. به طور کلی عوارض کوتاه مدت عبارتند از:

احساس سنگینی در اندام، خارش شدید، تهوع، استفراغ و از دست دادن اشتها، آبریزش بینی و چشم های اشکی، اضطراب غیر طبیعی، تنفس آهسته و سرعت قلب آهسته، خواب آلودگی، فراموشی.

ترک هروئین چند روز طول می کشد |عوارض بلند مدت مصرف هروئین

بعد از یک دوره کوتاه مدت از مصرف هروئین اگر فرد درمان نشود و یا ترک نکند وارد مرحله بلند مدت می شود ، مصرف کنندگان همیشگی هروئین که قادر به استفاده از تکنیک های مرتبط با استریل نیستند یا تجهیزات مربوط به مصرف مواد خود را به اشتراک با یکدیگرمی گذارند در طولانی مدت چنین عوارضی را خواهند داشت: برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک اعتیاد به مواد مخدر کلیک کنید.

عوارض قلبی و سوپاپ: که به طور معمول به علت عدم وجود تکنیک استریل و موارد بهدشتی می باشد.

بیماری کبد: حدود ۷۰ – ۸۰ ٪ از عفونت های جدید از نوع هپاتیت C در ایالات متحده سالانه به علت استفاده از تزریق مواد مخدر است و حتی به اشتراک گذاشتن سرنگ های تزریقی عامل اصلی انتقال انواع هپاتیت ها هستند. البته نه تنها هپاتیت ب بلکه سایر بیماری های انتقالی و ویروسی مثل ایدز را با خود به همراه خواهند داشت.

بیماری های کلیوی و کبدی. عوارض ریوی که اغلب با عفونت های مذکور و دود حاصل از هروئین مرتبط است. عفونت های پوستی و آبسه ها به ویژه در بین انژکتورهای(تزریق کننده های دستی) مزمن که به داخل رگ تزریق می شوند.

سم زدایی هروئین چند روز طول می کشد؟

سم زدایی هروئین بصورت تدریجی با داروهای روانپزشکی، خدمات درمانی و امکانات هتلینگ انجام می‌گیرد. سم زدایی مواد از بدن اغلب قبل از ترک کامل هروئین شروع می‌شود و معمولاً بین 5 تا 7 روز طول می‌کشد. برای کسی که به شدت به هروئین وابسته است، سم زدایی ممکن است کمی بیشتر از 10 روز طول بکشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سم زدایی بدن از مواد مخدر کلیک کنید.

در سم زدایی هروئین اغلب از داروها و خدمات درمانی استفاده می‌کند که بدن و مغز در طول درمان اعتیاد از وابستگی به هروئین بهبود یابد. فشار خون، ضربان قلب، تنفس و درجه حرارت همه تحت نظر قرار می‌گیرند تا بیماران فرآیند ترک اعتیاد را در سلامت کامل بسر ببرند.

ترک هروئین

ترک هروئین چند روز طول میکشد؟

از برخی مواد مخدر دارویی پزشکان برای درمان و تسکین درد استفاده می‌کنند. افرادی که برای لذت از هروئین استفاده می‌کنند به راحتی به آن اعتیاد پیدا می‌کنند. استفاده از داروهای روانپزشکی برای بیماران اعتیاد در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی می‌تواند به شما در جلوگیری از مصرف هروئین کمک کند. این داروها می‌توانند علائم ترک هروئین را از بین ببرند و میل به مصرف بیمار را کنترل کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک هروئین کلیک کنید.

اگر می‌خواهید هروئین را ترک کنید این داروها به شما کمک می‌کنند که هروئین را با توجه به شرایط جسمی، روحی، مقدار مصرف و نوع مصرف، طی دوره درمانی اعتیاد بصورت کاملاً پزشکی ترک کنید. این داروها با 3 روش با اعتیاد به هروئین مبارزه می‌کنند:

  1. علائم ترک هروئین را کنترل می‌کند و به مرور آن را از بین می‌برد. میل به مصرف مجدد هروئین را کنترل و متوقف می‌کند. اثر هروئین را مسدود می‌کند، به این عمل محاصره گفته می‌شود.
  2. انواع مختلفی از درمان های موثر برای ترک اعتیاد هروئین وجود دارد. از جمله درمان های رفتاری و دارو درمانی (داروهای روانپزشکی) که امروزه در دسترس است. هر دو روش به بازگرداندن درجه ای از نرمال بودن عملکرد مغز کمک می‌کنند. در نتیجه خطر ابتلا به HIV و سایر بیماری‌ها و رفتار مجرمانه کاهش می‌یابد. البته درمان های رفتاری و دارویی تنها در هنگام عدم مصرف هروئین می‌توانند بسیار مفید باشند. تحقیقات نشان می‌دهد که برای درمان اعتیاد بسیاری از افراد مصرف کننده، تلفیق هر دو نوع درمان موثرترین رویکرد را دارد.

رفتار درمانی در ترک هروئین

بسیاری از درمان های رفتاری مؤثر برای ترک مصرف مواد افیونی در مراکز تخصصی ترک اعتیاد قابل ارائه هستند. مدیریت احتمالی و درمان شناختی رفتاری برای درمان مؤثر ترک هروئین، به ویژه هنگامی که در کنار هم با داروها استفاده می‌شود، بسیار نتیجه بخش است. مدیریت احتمالی از یک سیستم مبتنی بر کوپن استفاده می کند که در آن بیماران بر اساس آزمایشات دارویی منفی “امتیاز” کسب می‌کنند، که می‌توانند مواردی را که موجب ترغیب زندگی سالم می‌شود بدست آورند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

درمان شناختی رفتاری (CBT) برای کمک به اصلاح انتظارات و رفتارهای بیمار مربوط به مصرف مواد مخدر و افزایش مهارت های مقابله با عوامل استرس زا در زندگی طراحی شده است.

مقایسه ترک و خروج هروئین با مورفین و تریاک

از بین موادی که نام برده شده است هروئین معمولاً نیمه عمر کوتاه تری دارد و در مقایسه با مورفین یا تریاک سریع تر از بدن پاک می شود. با این حال، مدت زمان دقیق حضور دارو در بدن بسته به عوامل متعددی از جمله متابولیسم فردی، دفعات و میزان مصرف دارو و عوامل دیگر می‌تواند متفاوت باشد.

همان طور که گفته شد هروئین به سرعت در بدن به مورفین متابولیزه می شود که اولین ترکیب فعال و مسئول اثرات آن است. نیمه عمر مورفین، متابولیت فعال هروئین، حدود 2 تا 4 ساعت است. این بدان معناست که تقریباً 2 تا 4 ساعت طول می کشد تا نیمی از مورفین از بدن دفع شود. معمولاً حدود پنج نیمه عمر طول می کشد تا یک دارو عمدتاً از سیستم پاک شود. بنابراین می توان انتظار داشت که مورفین ظرف 10 تا 20 ساعت پس از آخرین دوز از بدن دفع شود.

تریاک که حاوی آلکالوئیدهای مختلف از جمله مورفین است، زمان پاکسازی مشابهی با مورفین دارد. متابولیسم و ​​حذف ترکیبات فعال تریاک از جمله مورفین، از یک جدول زمانی مشابه پیروی خواهد کرد.

توجه به این نکته ضروری است که تشخیص دارو در آزمایشات مختلف مانند آزمایش ادرار، خون یا مو می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. عواملی مانند حساسیت آزمایش و آستانه تشخیص می توانند بر مدت زمان تشخیص دارو تأثیر بگذارند. علاوه بر این، مصرف مزمن یا سنگین مواد مخدر منجر به تجمع متابولیت های دارو در بدن می شود که می تواند پنجره تشخیص را افزایش دهد.

سخن آخر درمورد ترک هروئین چند روز طول می کشد

در انتها باید بیان کرد مصرف هروئین می تواند همیشه آثار بسیار مختلفی در افراد داشته باشد. از همین رو تلاش برای ترک این ماده می توتند یکی از موثرترین روش ها برای بازگشت به زندگی دوباره باشد. افراد برای ترک این ماده مخدر می توانند به متخصصین در زمینه اعتیاد و همچنین مراکز ترک اعتیاد متخصص مراجعه کرده و به مطلوب ترین راه ممکن بتوانند خود را از مصرف و اعتیاد به هروئین رهایی دهد. اگر شما یا شخصی که می شناسید با سوء مصرف مواد یا اعتیاد دست و پنجه نرم می کنید، از متخصصان اعتیاد که می توانند راهنمایی، پشتیبانی و گزینه های درمانی مناسب را ارائه دهند، کمک حرفه ای بگیرید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

سوالات متداول

مدت زمان ترک مخدر چقدر است؟

مدت زمان دقیق ترک مخدر، تحت تأثیر ماده ای است که شخص استفاده می کند و همچنین میزان وابستگی آن ها به آن ماده. بسته به عوامل مختلف و تفاوت‌های فردی، ممکن است روزها، هفته‌ها و در برخی موارد ماه‌ها طول بکشد تا به رفع کامل همه علائم ترک برسیم. مواد مخدر ممکن است قانونی (مانند الکل، کافئین و تنباکو) یا غیرقانونی (مانند حشیش، اکستازی، کوکائین و هروئین) باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*