ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین دمنوش برای نعوظ | درمان طبیعی مشکلات نعوظ

بهترین دمنوش برای نعوظ از نظر بسیاری چای جنسینگ است. بسیاری از داروهای گیاهی و دمنوش ها مانند جنسینگ، علف بز شاخدار و چای سبز می تواند به بهبود نعوظ کمک کند. اما به یاد داشته باشید تشخیص پزشکی و درمان توسط متخصص بهترین گزینه است. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی تلفنی مشورت بخواهید.

 

بهترین دمنوش برای نعوظ

ممکن است با روش های مختلفی برای درمان اختلال نعوظ برخورد کرده باشید. این درمان ها ممکن است شامل دستگاه های خلاء، جراحی و درمان های جایگزین تستوسترون باشد. در شرق از داروهای گیاهی برای کمک به نعوظ در مردان مسن و بهبود میل جنسی یا توانایی داشتن رابطه جنسی استفاده می شود. برخی از این گیاهان اغلب به نفع داروهای مختلف بدون نسخه مانند ویاگرا استفاده می شوند.

علیرغم اینکه اختلال نعوظ یک اختلال عملکرد جنسی شایع است تنها بخش کوچکی از بیماران درمان را انتخاب می کنند. در کشورهایی مانند چین و کره، انگ اجتماعی مردان را مجبور می‌کند تا قبل از جستجوی درمان‌های معمولی برای بهبود زندگی جنسی خود، مخفیانه به نوشیدنی‌های گیاهی اعتماد کنند.

 

1.چای جینسینگ بهترین دمنوش برای نعوظ

اگرچه تمرکز ما بر روی فواید آن برای اختلال نعوظ (ED) است، باید توجه داشته باشیم که جینسینگ به دلیل مزایای سلامتی فرضی‌اش که همه چیز را از استقامت فیزیکی گرفته تا عملکرد ایمنی، پیری و بهبود حافظه را پوشش می‌دهد، معمولاً به عنوان پادشاه گیاهان توصیف می‌شود. مطالعه مقاله «خواص جینسینگ» توصیه می شود.

این گیاه آسیایی به دلیل فوایدی که در تقویت میل جنسی، بهبود عملکرد جنسی و مدیریت موارد اختلال نعوظ دارد، مورد تحسین قرار گرفته است. برای درمان نعوظ، اعتقاد بر این است که اشکال جینسینگ مانند نوع قرمز آن ممکن است به روشی مشابه اثرات هورمونی تولید شده توسط تستوسترون برای بهبود عملکرد نعوظ عمل کند.

جینسینگ ممکن است ماهیچه‌های اندام تناسلی را شل کند. این ماهیچه‌ها وقتی شل می‌شوند، اجازه می‌دهند خون به داخل آلت تناسلی وارد شده و آن را پر کند و باعث نعوظ شود. اعتقاد بر این است که این اثر به دلیل فعالیت جین سنوزیدها، مواد فعال موجود در جینسینگ است.

2.آشواگاندا بهترین دمنوش برای نعوظ

آشواگاندا یک گیاه مورد علاقه در آیورودا، سیستم درمانی سنتی که در هند سرچشمه می گیرد در سال های اخیر در غرب بسیار محبوب شده است. به عنوان یک آداپتوژن به بدن ما کمک می کند تا به کنترل استرس بپردازد که می تواند منجر به علاقه و لذت بیشتر در رابطه جنسی شود.

آشواگاندا همچنین باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که منجر به افزایش میل جنسی و باروری بهتر می شود. در زنان، سطح تستوسترون ثابت می ماند اما آشواگاندا با افزایش میل جنسی، برانگیختگی و توانایی ارگاسم در ارتباط است.

اگرچه آشواگاندا به خاطر ویژگی‌های آرامش‌بخشش شناخته شده است اما به افزایش سطح انرژی و استقامت ما نیز کمک می‌کند و چیزی اضافی در اتاق خواب به ما می‌دهد.

3.چای سبز بهترین دمنوش برای نعوظ

احساس لذت زیاد هنگام نوشیدن یک فنجان چای سبز کاملاً تصادفی نیست. این نوشیدنی سرشار از تیانین است، ترکیبی که خواص آرام بخش و بهبود خواب قابل توجهی دارد. در حالی که از خلق و خوی آرام خود و تمام وقت اضافی در رختخواب لذت می برید، این ماده ممکن است به بهبود علائم اختلال نعوظ که تجربه می کنید نیز کمک کند.

برای رسیدن به این هدف، این احتمال وجود دارد که چای سبز از طریق خواصی که به محافظت از رگ های خونی در برابر آسیب کمک می کند، عمل کند. همچنین گفته شده است که این چای عملکرد رگ های خونی را بهبود می بخشد و در عین حال به جلوگیری از ایجاد پلاک در این کانال ها کمک می کند. مطالعه مقاله «دمنوش سفت کننده کمر» در این قسمت می تواند کمک کننده باشد.

این توانایی های فرضی نشان می دهد که چای سبز ظرفیت تنظیم جریان خون به آلت تناسلی را دارد. این ممکن است به تأخیر یا جلوگیری از اختلال نعوظ کمک کند به خصوص زمانی که ناشی از سن باشد.

بهترین دمنوش برای نعوظ

4.جینگو بیلوبا بهترین دمنوش برای نعوظ

این گیاه بومی چین به نام جینکو بیلوبا به مدیریت استرس و فشار خون بالا کمک می کند و سطح انرژی را افزایش می دهد. چای جینکو بیلوبا دارای خواصی است که به عنوان یک شل کننده برای عضلات صاف آلت تناسلی عمل می کند. شل شدن این عضلات صاف و تاثیر آن بر سیستم اکسید نیتریک به جریان خون بیشتر و حفظ نعوظ کمک می کند.

جینکو بیلوبا ممکن است بیشتر توجه خود را برای کمک به چالش های حافظه مرتبط با دمانس یا زوال عقل و همچنین مدیریت فشار خون و حتی کمک به افزایش سطح انرژی به خود جلب کند. این گیاه بومی چین ممکن است مزایایی برای نعوظ که در برگ های خشک آن جمع شده است نیز داشته باشد.

چای جینکو بیلوبا دارای خواصی است که باعث آرامش عضلات صاف آلت تناسلی می شود. همانطور که دیدیم، این می تواند جریان خون به آلت تناسلی را تشویق کند و باعث تشکیل و حفظ نعوظ شود. مطالعات بسیار محدودی در مورد اثرات آن بر انسان وجود دارد، بنابراین ما نمی توانیم خیلی مطمئن باشیم که جینکو بیلوبا چگونه برای نیازهای انسان عمل می کند.

5.علف هرز بز شاخدار بهترین دمنوش برای نعوظ

علف هرز بز شاخدار یک گیاه چینی محبوب است که با بهبود شرایط سلامتی گسترده مانند بیماری های قلبی عروقی، فشار خون، استخوان های شکننده و روماتیسم مرتبط است. این گیاه با سختی کار برای مطابقت با نام خود، فواید مشکوکی برای بهبود عملکرد جنسی نیز دارد. اعتقاد بر این است که دارای خواص گشاد کنندگی عروق است که باعث افزایش جریان خون به اندام تناسلی مردان می شود. این گیاه همچنین ممکن است سطح تستوسترون و همچنین هورمون تیروئید را که به بهبود میل جنسی کمک می کند را بازیابی کند.

6.ال آرژنین بهترین دمنوش برای نعوظ

ممکن است ال-آرژنین نام آشنای شما نباشد اما این پروتئین ماده ای است که شما از نزدیک با آن آشنا هستید، زیرا بدن شما آن را به طور طبیعی تولید می کند. برای کمک به مدیریت اختلال نعوظ، چای های حاوی این اسید آمینه قادر به تولید اکسید نیتریک هستند، ترکیبی که به آرامش عضلات آلت تناسلی کمک می کند تا جریان خون را افزایش دهد.

در حالی که مطالعات زیادی برای تعیین میزان ال-آرژنین انجام شده است، اکثر آنها دارای کاستی های مختلفی بوده اند. از اندازه نمونه کوچک گرفته تا نتایج متناقض یا ناچیز. مطالعات بیشتری برای درک کامل مکانیسم دقیق چگونگی کمک ال-ارژنین به اختلال نعوظ مورد نیاز است. در این قسمت مطالعه مقاله «چی بخوریم که رابطه طولانی داشته باشیم؟» می تواند سودمند باشد.

علف هرز بز شاخدار بهترین دمنوش برای نعوظ

جایگزین های دارویی برای درمان نعوظ

در حالی که برخی از مردان فوایدی را در داروها و چای طبیعی پیدا می‌کنند، خبر خوب این است که انواع جایگزین‌های آزمایش شده‌تر و واقعی‌تر برای کسانی که این کار را نمی‌کنند وجود دارد. در اینجا نگاهی به برخی از درمان های دیگر برای ED داریم:

1. ویاگرا

از نظر بالینی ثابت شده است که قرص ویاگرا به شل کردن ماهیچه‌ها و شریان‌های اطراف و داخل آلت تناسلی کمک می‌کند که در نتیجه به جریان خون در منطقه برای دستیابی و حفظ نعوظ کمک می‌کند. پس از مصرف، ویاگرا می تواند به مردان کمک کند تا تا شش ساعت نعوظ داشته باشند. ویاگرا یک داروی تجویز شده است و نباید همراه با الکل مصرف شود.

2. تادالافیل

مانند ویاگرا، تادالافیل یا سیالیس برای تقویت جریان خون بیشتر به آلت تناسلی برای کمک به مردان برای دستیابی و حفظ نعوظ طراحی شده است. مانند ویاگرا، این دارو نیز یک داروی تجویزی است. مردان از 30 تا 60 دقیقه پس از مصرف متوجه نتایج می شوند. بزرگترین تفاوت بین ویاگرا و سیالیس مدت زمان کارکرد آن است. در حالی که اثربخشی ویاگرا از چهار تا شش ساعت محدود است، اثربخشی تادالافیل می تواند تا 36 ساعت ادامه داشته باشد.

3. لویترا

یکی دیگر از داروهای تجویزی، لویترا، حاوی واردنافیل است که با افزایش جریان خون به آلت تناسلی برای کمک به دستیابی و حفظ نعوظ مرتبط است. بزرگترین تفاوت بین Levitra و سایر درمان های ED این است که قوی تر است. به عبارت دیگر، مردان ممکن است بتوانند هر گونه مشکل اختلال نعوظ را با دوزهای پایین تر در مقایسه با سایر درمان های اختلال نعوظ  در این لیست حل کنند. در این قسمت مطالعه مقاله «قوی ترین درمان نعوظ» می تواند مفید باشد.

4. شاک ویو تراپی

اگرچه هنوز تا حد زیادی تجربی است اما شوک ویو درمانی آلت تناسلی یکی از درمان‌هایی است که در حال حاضر به عنوان یک درمان مناسب برای اختلال نعوظ مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال، هنوز در حال انجام آزمایشات بالینی است و در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

5. پمپ های آلت تناسلی

پمپ آلت تناسلی برای کمک به کشیدن خون به داخل آلت تناسلی طراحی شده است. پس از رسیدن به نعوظ، می توان یک حلقه کششی در پایه آلت تناسلی قرار داد تا آن را محکم نگه دارد و به حفظ خون کمک کند. پمپ های آلت تناسلی معمولاً به مردان کمک می کند تا نعوظ طولانی مدتی داشته باشند تا رضایت زناشویی را تجربه نمایند.

6. ورزش کنید

برخی از مطالعات نشان می دهد که ورزش متوسط تا شدید می تواند به بهبود  اختلال نعوظ کمک کند و ورزش منظم می تواند به کاهش خطر ابتلا به مشکلات نعوظ کمک کند. بهترین راه برای تشخیص صحیح و کار در جهت راه حلی برای مشکلات اختلال نعوظ، صحبت با پزشک است. یک معاینه فیزیکی و آزمایشات بعدی ممکن است ابتدا برای کشف هر گونه مشکل اساسی که ممکن است به ED کمک کند انجام شود. از آنجا، پزشک می تواند گزینه های درمانی را بررسی کند. مطالعه مقاله «تاثیر ورزش بر نعوظ» می تواند سودمند باشد.

 

تغییر سبک زندگی برای نعوظ بهتر

بیش از نیمی از مردان اختلال نعوظ  را تجربه می کنند و سن تنها بخشی از داستان است زیرا 40٪ از مردان در سن 40 سالگی مشکلات مربوط به این مشکل را گزارش می کنند. در حالی که عوامل زیادی در ایجاد اختلال نعوظ نقش دارند که خارج از کنترل شما هستند، بسیاری از عوامل وجود دارند که باعث کاهش توانایی شما می شوند.

بهترین رویکرد برای سلامتی شما این است که مشکلات بالقوه را قبل از شروع آنها برطرف کنید. وقتی صحبت از اختلال نعوظ به میان می‌آید، مراحل زیادی وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از سلامت جنسی خود انجام دهید و ما در اینجا پنج مورد از آنها را بررسی می‌کنیم. در این قسمت به شما مطالعه مقاله «تغییر زندگی» پیشنهاد می شود.

1. تحرک داشته باشید

یکی از دلایل اولیه اختلال نعوظ سلامت ضعیف عروق است و یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود در این زمینه ورزش است. در واقع، یک مطالعه نشان داد که تنها 30 دقیقه پیاده روی در روز خطر ابتلا به ED را تا 41 درصد کاهش می دهد. منظور از ورزش هر تحرک جسمی است که بتواند به سلامت جسمی و تقویت سیستم ایمنی بدن بینجامد.

2. کاهش وزن

اضافه وزن به ویژه زمانی که به چاقی می رسد، یکی از محرک های اصلی اختلال نعوظ است. دلایل زیادی وجود دارد که کاهش وزن برای سلامتی شما عالی است و ما سلامت جنسی شما را به این لیست طولانی اضافه می کنیم. وزن نه تنها بر سیستم قلبی عروقی شما تأثیر منفی می گذارد، بلکه می تواند با هورمون های شما نیز تداخل داشته باشد.

برای بیان این مشکل، مردانی که دور کمر بزرگی دارند بیشتر در معرض خطر هستند. در واقع، مردی با دور کمر 42 اینچی 50 درصد بیشتر از مردی با کمر 32 اینچی با اختلال نعوظ  دست و پنجه نرم می کند.

3. استرس زدایی

اثرات استرس بر بدن انسان به طور فزاینده ای آشکار می شود و اثرات گسترده ای را بر سلامت ذهنی، جسمی و عاطفی شما می افکند. وقتی صحبت از اختلال نعوظ به میان می آید، سطوح بالای استرس اغلب منجر به اضطراب می شود به این معنی که شما در حالت پرواز یا مبارزه هستید که فیزیولوژی و مغز شما را تغییر می دهد. در این حالت استرس، برخی از هورمون‌ها سرکوب می‌شوند در حالی که برخی دیگر افزایش می‌یابند (عمدتاً هورمون کورتیزول) و این می‌تواند تا حد زیادی بر توانایی شما برای ایجاد و حفظ نعوظ تأثیر بگذارد.

سطوح بالای استرس می تواند بر سلامت روانی و عاطفی شما غلبه کند و مهم است که به یاد داشته باشید که نعوظ در ذهن شما شروع می شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، یافتن راه‌هایی برای کاهش استرس ایده بسیار خوبی است که در دنیای امروز سخت است. کارهای ساده ای مانند ورزش کردن، خاموش کردن اخبار و یادگیری تکنیک های تمدد اعصاب مانند تنفس عمیق می تواند کمک زیادی به کاهش استرس کند.

4. از نظر جنسی فعال بمانید

یکی از دلایل مشکلات نعوظ استرس حین رابطه جنسی است. هر چقدر شما پارتنر خود را بیشتر بشناسید و رابطه جنسی مداوم داشته باشید ممکن است نتیجه بهتری در مورد مدت زمان نعوظ به دست آورید. هر چه بیشتر از نظر جنسی فعال بمانید، بیشتر این سیستم ها را به آرامی حفظ می کنید. حتی اگر قادر به ایجاد نعوظ نیستید، هدف در اینجا حفظ جریان خون در آلت تناسلی شما است. در این قسمت مطالعه مقاله «تعداد دفعات نزدیکی به طور طبیعی» توصیه می شود.

5. رژیم غذایی سالم داشته باشید

این آخرین نکته با توصیه های بالا مطابقت دارد زیرا به بهبود سلامت عروق شما کمک می کند. خوردن غذاهای پر از قند یا چربی های ناسالم منجر به تجمع پلاک در رگ های خونی می شود که تأثیر مستقیمی بر توانایی شما برای نعوظ دارد.

پیشنهاد می کنیم غذاهای فرآوری شده را کنار بگذارید و تغذیه سالم که شامل غذاهای سرشار از مواد مغذی است را به برنامه خود اضافه کنید. این غذاها از سلامت عروق حمایت می کنند. می توانید این فرآیند را به آرامی با تعویض یک کیسه چیپس با چند هویج یا یک دونات با یک کاسه بلغور جو دوسر آغاز کنید.

سعی کنید غذاهای ناسالم را کم کم حذف کنید و آنها را با میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، چربی های سالم و پروتئین های بدون چربی جایگزین کنید. با این تغییرات رژیم غذایی در کوتاه ترین زمان از مزایای آن بهره مند خواهید شد به خصوص در اتاق خواب.

 

سخن آخر

اگر با وجود تمام تلاش‌هایتان هنوز با اختلال نعوظ دست و پنجه نرم می‌کنید، خبر خوب این است که ما چندین گزینه داریم که می‌تواند زندگی جنسی شما را بازگرداند از جمله داروها، درمان‌های جایگزین هورمونی و کاشت آلت تناسلی. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری یا درمان مشکلات نعوظ می توانید از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*