ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین قرص تقویتی برای آقایان چیست؟

بهترین قرص تقویتی برای آقایان چیست؟ مردان زمانیکه به دوره بلوغ جنسی خود می رسند، تمایل به فعالیت جنسی و عاطفی در آن ها نیز افزایش زیادی پیدا می کند. اما برای داشتن یک رابطه جنسی با کیفیت و لذت بخش، تنها تکمیل دوره های بلوغ جنسی کافی نیست. در واقع رابطه جنسی یک پدیده چند بعدی است که کیفیت آن به عوامل متعددی از جمله شرایط فیزیکی، روانی و حتی محیطی بستگی دارد.بسیاری از آقایان تمایل به استفاده از دارو ها و قرص های تقویتی به منظور افزایش تقویت قوای جنسی خود دارند که در نتیجه آن، کیفیت و لذت رابطه جنسی آن ها نیز افزایش می یابد. هدف از نگارش این مقاله بررسی و شناخت بهترین قرص های تقویتی برای آقایان است. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی جنسی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

آقایان و بلوغ جنسی

بلوغ پدیده ای چند بعدی است که در انسان ها نیز رخ می دهد البته بعد جسمی این پدیده که شامل بعد جنسی نیز است، در افراد بیش تر رخ می دهد. نقش بلوغ جنسی در یک رابطه جنسی بسیار با اهمیت و قابل مشاهده است از این رو روند بلوغ جنسی در همه افراد بسیار مهم است.

1-بلوغ جنسی یعنی چه؟

دوره بلوغ یک مرحله ویژه از فرایند رشدی انسان ها است که در واقع همان دوره گذر از خردسالی، رسیدن به بزرگسالی و شکل گیری توانایی های بزرگسالانه در افراد می باشد. اگر دوران بلوغ پسران، جزو افراد بالغ قرار می گیرد و از لحاظ جنسی، توانایی های تولید مثلی را نیز به دست می آورد. بطور کلی واژه بلوغ بیش تر اشاره به تغییرات فاحش جسمانی و جنسی در افراد دارد.

به علاوه در بلوغ روانی نیز فرایند رشد روانی و شخصیتی در فرد رخ می دهد. بلوغ جسمی اغلب در دوران نوجوانی و زود تر از بلوغ روانی در افراد رخ می دهد. بلوغ روانی دیر تر از بلوغ جسمانی روی می‌ دهد و در نهایت بلوغ اجتماعی مرحله تکاملی آخر در فرایند بلوغ انسان است که موجب تعیین شخصیت اجتماعی فرد می‌ شود.

2-بلوغ جنسی در آقایان چه زمانی رخ می دهد؟

بطور معمول بلوغ در آقایان دیر تر از بانوان روی می‌ دهد و اغلب سنین 10 تا 16 سالگی بازه زمانی بروز بلوغ جسمی در آقایان است. همچنین سرعت دوره بلوغ نیز در اقایان کند تر از بانوان است؛ از این رو دوران بلوغ و تکامل آن در آقایان بیش تر از بانوان است. در زمینه بلوغ جنسی در پسران نو آقایان نیز غده هیپوفیز که واقع در قاعده مغز است، شروع به ترشح هورمون‌ هایی مخصوص می کند که در نتیجه این امر بیضه را برای تولید هورمون جنسی مردانه یعنی تستوسترون تحریک می‌کنند. این هورمون‌ها باعث ایجاد تغییراتی مثل بزرگی اعضای تناسلی و رشد موی بدن و سپس تولید اسپرم و افزایش میل جنسی می‌شوند.

 

دستگاه تناسلی در آقایان

برخی از اندام ها بصورت اختصاصی وظیفه برقراری رابطه جنسی و تولید مثل را دارند. مجموعه این اندام ها سیستمی منظم به نام دستگاه تناسلی را می سازند که در آقایان و بانوان متفاوت است. دستگاه تناسلی مجموعه ‌ای از اندام ‌های داخلی و خارجی است که در کنار یکدیگر سیستمی بسیار مهم را تشکیل می ‌دهند. وظایف اصلی این سیستم عبارتند از:

 • تولید و انتقال اسپرم و مایع منی (مایع منی مایعی است که از اسپرم محافظت می کند و اسپرم در آن انتقال می یابد.)
 • تولید و ترشح و تنظیم هورمون ‌های مردانه
 • انتقال اسپرم از طریق عضو آلت جنسی به دستگاه تناسلی زنانه

1-عملکرد جنسی در آقایان چگونه رخ می دهد؟

در کل عملکرد جنسی عضو اصلی مردانه در رابطه جنسی، یعنی اندام تناسلی مردانه، به دو مرحله اصلی نعوظ و انزال تقسیم می شود. عملکرد نعوظ آلت تناسلی توسط جریان خون و دو عضو کوچک جسم غارنوزا و جسم اسپونگیوزوم کنترل می شود. به دلیل ارتباط گردش خون با عملکرد نعوظ، این فرایند به شدت با سلامت و بهداشت سیستم قلبی عروقی آقایان مرتبط می باشد.

فرایند انزال نیز از طریق آلت تناسلی مردانه رخ می دهد؛ در واقع ابتدا ماهیچه هایی کوچک در بخش تناسلی مردانه منقبض می شوند تا اسپرم را به سمت پایه آلت تناسلی سوق دهند. همزمان با این رویداد غده پروستات و وزیکول های منی موادب را از خود ترشح می کنند که بخش اعظم حجم مایع منی را ایجاد می کنند. در زمان فرایند انزال انقباضات عضلانی در قاعده آلت تناسلی باعث تخلیه مایع منی از قسمت نوک آلت تناسلی می شود. برای آشنایی با روند ارضا شدن مردان کلیک کنید.

جریان منی یک طرفه است و به همین دلیل نیز با انقباضات عضلانی اطراف پایه مجرای ادرار تنظیم می شود. اگر این انقباضات ناقص روی دهند، ممکن است فرد دچار وضعیت انزال عقب مانده شود؛ وضعیت ناسالمی که در آن مایعات انزال به سمت عقب و به داخل پروستات حرکت کنند که این مسئله می تواند احتمال بروز آسیب های و بیماری های مربوطه را افزایش دهد.

2-بهترین قرص تقویتی برای آقایان | ساختار خارجی

بخش اعظم دستگاه تناسلی مردانه در خارج از حفره شکمی و یا لگن قرار می ‌گیرد. بخش‌ های مختلف این قسمت از دستگاه تناسلی عبارت ‌اند از:

 • آلت تناسلی: این عضو یکی از بخش ‌های اصلی دستگاه تناسلی مردانه است که پر از پایانه‌ های عصبی است. این قسمت خود از سه بخش فرنولوم، کلاهک آلت و بدنه آلت تشکیل شده است.
 • دهانه مجرای ادرار: این بخش که در قسمت فوقانی آلت تناسلی قرار گرفته است، مایع منی و ادرار تخلیه می کند. زمانیکه آقایان به حالت ارگاسم می ‌رسند، وضعیت انزال رخ می دهد که طب آن مایع منی از انتها آلت تناسلی خارج می‌ شود. در وضعیت نعوظ، مسیر خروجی ادرار بطور کامل مسدود می‌ گردد و تنها مایع منی می ‌تواند از بدن خارج گردد.
 • کیسه بیضه: کیسه بیضه عضوی کیسه ای شکل و شل پوستی است که در پشت آلت تناسلی آویزان است. این عضو وظیفه نگهداری از بیضه ‌ها، اعصاب و عروق خونی مربوطه را دارد که در نتیجه آن بیش تر نقش حفاظتی مناسبی را برای اندام ذکر شده دارد. کیسه بیضه دمای بیضه‌ ها را نیز تنظیم می ‌کند؛ در واقع برای آنکه اسپرم در بیضه به خوبی رشد کند، دما این بخش باید تا حدی خنک ‌تر از دما کلی بدن باشد.(برای آشنایی با مشکلات جنسی مردان کلیک کنید.)
 • بیضه ‌ها: بیضه ‌ها دو عضو بیضی‌ شکل اند که داخل کیسه بیضه دستگاه تناسلی آقایان قرار گرفته اند و دو طرف آن ها با ساختاری تحت عنوان طناب اسپرماتیک محکم می گردد. بیضه ها وظیفه اصلی تولید هورمون جنسی مردانه یا تستوسترون و اسپرم (سلول جنسی مردانه) را بر‌ عهده دارند. داخل بیضه ها توده ‌های مارپیچی شکلی وجود دارد که به آن ها لوله منی ‌ساز می گویند و در این لوله ها اسپرم ‌سازی رخ می دهد.

3-بهترین قرص تقویتی برای آقایان | ساختار داخلی

قسمت داخلی دستگاه تناسلی مردانه از چندین بخش مختلف تشکیل می ‌شود که وجود همه آن ها برای امر تولید مثل ضروری است. این اندام ‌ها عبارت ‌اند از:

 • مجرای دفران: مجرای دفران لوله ای عضلانی و طولانی است که از اپیدیدیم به‌سمت داخل حفره لگن و پشت مثانه کشیده می شود. وظیفه این بخش هدایت اسپرم بالغ به ‌سمت مجرای ادرار در حالت انزال است.
 • مجاری انزال: ترکیب مجرای دفران و وزیکول‌ های منی با یکدیگر، مجاری انزال را می سازد. این بخش به مجرای ادرار منتهی می‌ شود.( برای آشنایی با اختلالات کژکاری جنسی مردان کلیک کنید)
 • مجرای ادرار: مجرای ادرار در دستگاه تناسلی مردان لوله‌ای است که ادرار و مایع منی را از بدن خارج می‌کند. البته در حالت نعوظ فقط به مایع منی اجازه خروج می‌دهد و جریان ادرار کاملا قطع می‌شود.
 • وزیکول ‌های منی: اسپرم بدلیل آنکه از بدن بتواند خارج شود به انرژی و نیرو نیاز دارد. وزیکول‌ ها یا غدد منی وظیفه تامین انرژی و سوخت حرکت اسپرم ها را بر عهده دارند. این کیسه‌ ها به مجرای دفران متصل شده و با تولید مایعی سرشار از فروکتوز، انرژی لازم را برای هل دادن اسپرم به ‌سمت خارج از بدن تامین می کنند.

4-سایر قسمت های داخلی

 • غده پروستات: غده پروستات عضوی بسیار کوچک است که در زیر مثانه و جلوی راست ‌روده قرار دارد. این عضو باقی مانده مایع انزالی را در بدن تولید می ‌کند. اسپرم ‌ها در طول مسیر حرکتی خود از غده پروستات عبور می ‌کنند و در این حین تغذیه نیز می ‌شوند. این ناحیه یکی از حساس ترین بخش های دستگاه تناسلی است و محافظت از آن بسیار مهم است.
 • غدد کوپر: غدد کوپر در دو طرف مجرای ادرار و زیر غده پروستات قرار گرفته اند. مایع بی رنگ و لغزنده‌ ای که این غدد تولید می ‌کنند، وظیفه روان ‌سازی مجرای ادرار و خنثی ‌سازی اسید های باقی‌ مانده در آن را بر عهده دارند.
 • ماهیچه کرمستر: ماهیچه کرمستر عضله ای است که وضیفه بالا بردن بیضه ها را در هوا سرد، هنگام برانگیختگی جنسی، لمس بخش داخلی کشاله ران و...، بر عده دارد. همچنین این ماهیچه بیضه ‌ها را به بدن نزدیک می کند.
 • اپیدیدیم: اپیدیدیم لوله‌ای طولانی و مارپیچی شکل است که پشت هر بیضه قرار دارد و اسپرم ‌ها را حمل و ذخیره می کند. اسپرم ‌هایی که از بیضه ‌ها تخلیه می شوند هنوز بالغ نیستند و در نتیجه قادر به انجام عمل لقاح نیز نیستند. اپیدیدیم وظیفه تکامل فرایند بلوغ آن ها را بر عهده دارد. در این رابطه مطالعه مقاله غلظت اسپرم چقدر باید باشد پیشنهاد می شود.

 

آقایان و تقویت قوه جنسی

برای داشتن یک رابطه جنسی مناسب، سلامت عملکردی و ساختاری دستگاه تناسلی افراد بسیار مهم است. آقایان و بانوان برای داشتن یک تجربه جنسی بهتر می توانند به تقویت قوه جنسی و توانایی های آن در خود بپردازند.

1-کیفیت رابطه و قوه جنسی در آقایان

در امر فرایند آمیزش جنسی مولفه کیفیت رابطه جنسی بسیار مهم است. در واقع میزان کیفیت یک رابطه جنسی در آقایان و بانوان، می تواند بر روی لذت جنسی و عاطفی آن ها تاثیر بسزایی بگذارد. مطالعات علمی اخیر نشان می دهند که رابطه جنسی با کیفیت و سالم در آقایان سبب کاهش چشمگیر اضطراب و استرس، افزایش حس نشاط، تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش قابل مشاهده سطح رضایت از زندگی و...، می شود.

از این رو تقویت قوه جنسی و اهمیت به این رابطه مسئله بسیار با اهمیتی است که توجه درست به آن در روابط بین فردی از اصلی ترین مسائل زندگی هر فردی است. خوشبختانه امروزه روش های متنوع بسیار زیادی وجود دارند که به افراد کمک می کنند تا به تقویت قوه جنسی، افزایش کیفیت رابطه جنسی و تجربه سطح بهتری از سلامت بین فردی می شود. پیشنهاد می شود مقاله بهترین قرص های تقویت میل مردانه مطالعه شود.

2-چگونه قوه جنسی آقایان تقویت می شود؟

راهکار های بسیار زیادی وجود دارند تا در صورت بروز مشکلاتی در سیستم جنسی افراد، بتوان با استفاده از این راهکار ها به حل و تقویت سیستم جنسی و قوه آن پرداخت. سیستم بدنی آقایان تفاوت‌ های فاحشی با بانوان دارند؛ بطوری که حتی مقدار نیاز به مواد مغذی و معدنی در آن ها می تواند متفاوت باشد. بنابراین شاید به همین دلیل است که اغلب فرمول مکمل ‌های غذایی مردانه با فرق دارد.

اغلب زمانیکه آقایان احساس ضعف یا خستگی بدنی دارند حتی در صورت میل جنسی و برانگیختگی، نمی توانند یک رابطه جنسی با کیفیت و دلخواه را تجربه کنند. در این زمان می توان با استفاده از راهکار های طبیعی و گاه شیمیایی به تقویت قوه جنسی در آقایان پرداخت تا بطور تدریجی مشکلات بدنی جنسی در آقایان کاهش یابد. خوشبختانه گاهی می توان تنها با مصرف قرص های مولتی ویتامین مجاز، سیستم جنسی آقایان توان خود را بازیابد.

 

بهترین قرص تقویتی برای آقایان

قرص های تقویتی وجود دارند که نه تنها به تقویت سیستم ایمنی مردانه کمک می کنند بلکه در افزایش توان جسمی و جنسی نیز موثر هستند. تعدادی از بهترین داروهای محرک مردان عبارتند از:

 • قرص من شاری: مواد مغذی بسیاری در آن وجود دارند که از آن جمله می‌توان به ویتامین ‌های دسته B، D و E، منیزیم، آهن، روی و سای ترکیبات مفید اشاره کرد. این قرص همچنین با داشتن ترکیب جنسینگ و لیکوپن از پیری زودرس پوست، بیماری قلبی و سرطان پروستات پیشگیری می‌ کند. این قرص مکمل به افزایش انرژی، بهبود قوای بدنی، افزایش سیستم ایمنی و...، کمک شایانی می کند.
قرص تقویتی من شاری
 • کپسول ماکاویت ام یورو ویتال: این کپسول یک مکمل غذایی گیاهی و بدون عارضه جدی است که از ترکیبات زینک، سلنیوم، آرژنین، پودر ماکا و عصاره گوارانا همراه با کافئین تشکیل شده است. این مکمل دارویی سبب افزایش میل و توانایی قوه جنسی می شود که در نتیجه آن اختلال نعوظ و ضعف جسمی آقایان بهبود می یابد.
 • کپسول ژلاتینی اورامین اف دوون فارم: اورامین اف در خود عصاره جینسنگ، انواع ویتامین ‌ها و مواد معدنی مختلفی را دارد که در نتیجه مصرف آن، سطح ترشح هورمون رشد و تستوسترون بطور طبیعی و سالم افزایش می‌ یابد. این دارو برای رفع خستگی مزمن و ترمیم سریع تر زخم ‌ها، همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر بسیار زیادی می گذارد.
 • قرص مولتی ویتامین بایوبیسیکس: این دارو به رفع کمبود مواد مغذی در بدن آقایان کمک می کند که در نتییجه آن سیستم ایمنی بدن تقویت می شود. ویتامین های A، D3، E، C، B و همچنین کلسیم، منیزیم، آهن، منگنز، سلنیوم و کروم از مواد مغذی موجود در این قرص هستند که به داشتن میل جنسی بالا و انرژی در آقایان نیز کمک می کند.

ادامه لیست بهترین قرص تقویتی برای آقایان

 • سافت ژل من ویت اورجینال ویواتیون: وجود 26 ویتامین و ماده معدنی مهم برای آقایان در این دارو سبب شده است که این دارو را بتوان به عنوان بهترین قرص تقویتی معرفی کرد. با مصرف این دارو سلامت عمومی و قدرت باروری نیز افزایش می یابد.
 • قرص اکتی من ابیان: مصرف روزانه 1 عدد قرص اکتی من لیبرتی همراه با وعده غذایی به تامین ویتامین ‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن آقایان کمک شایانی می کند. در نتیجه مصرف منظم و سالم این دارو، قوه جنسی آقایان تقویت چشمگیری می یابد. جینسینگ موجود در این دارو توان جنسی را افزایش داده و حتی به درمان نعوظ می انجامد. همچنین رزوراترول موجود در این دارو که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، سطح ترشح تستوسترون آقایان را متعادل می کند.
 • قرص ول من ویتابیوتیکس: انواع ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسید ها و عصاره جینسینگ مواد اصلی این دارو هستند. این دارو سبب افزایش انرژی و میل جنسی در آقایان می شود. تقویت قوه جنسی و توان باروری از خواص جنسینگ و مصرف این دارو است.
 • کپسول ایکس اید گلدن لایف: این دارو یکی از بهترین دارو های مکمل‌ گیاهی مخصوص تقویت میل جنسی در آقایان است. این کپسول هیچ عارضه خطرناکی ندارد و با داشتن ترکیباتی نظیر روی و سلنیوم، سبب افزایش میل جنسی و تقویت قوه جنسی مردانه می شود. همچنین این کپسول سبب رفع ضعف و خستگی بدن می شود که در نتیجه آن اختلالات مربوط به نعوظ در آقایان درمان می شوند.

در این مقاله سعی شد بررسی کاملی از دستگاه تناسلی مردان داشته باشیم و روش های تقویت قوای جنسی و بهترین قرص های تقویتی جنسی آقایان به طور کامل بیان شود. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با مشاوره روانشناسی مشورت کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*