ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قانون 15 دقیقه چیست؟ | جادویی برای شروع کارهای عقب افتاده


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با قانون 15 دقیقه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


قانون 15 دقیقه راهی برای شروع برنامه های عقب افتاده است. یکی از دلایل شور ونشاط و هیجان مردم در نزدیکی های سال جدید این است که افراد تمایل به تعیین اهداف بزرگ و متحول کننده ی زندگی دارند ولی مدتی که می گذرد تعجب می کنند که چرا هیچ چیز در زندگیشان تغییر نمی کند؟ چرا به آن سرعتی که هدف گذاری کرده اند به همان سرعت به عادات روزمره ی زندگیشان باز می گردند. راهکاری به نام قانون 15 دقیقه وجود دارد که شما را یاری می کند تنها با صرف پانزده دقیقه ی طلایی از وقتتان به اهداف خود دست یابید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

سرآغاز قانون 15 دقیقه

نظم و انضباط همواره زمان بر است و بی نظمی به سرعت نور اتفاق می افتد. درواقع مثل ماهیچه ای است که باید تلاش کنید تا با تمرین کم کم این عضله شکل بگیرد. اما این تمرین شامل چه اقداماتی است؟ اولین نکته ی این مقاله همین است تمرین شامل کارهای کوچکی است که اگرچه کوچک هستند اما به مرور با آن ها پیشرفت محقق می شود. پس اینجاست که اهمیت قانون 15 دقیقه روشن می شود. در این رابطه مطالعه مقاله چگونه عادت جدید بسازیم پیشنهاد می شود.
به جای این که فرضا به کتاب فروشی بروید تا قفسه های کتابخانه را از همیشه پرتر کنید که ممکن است شما را وسوسه کنند که عادت های جدیدی را خلق کنید تصمیم بگیرید که با هرانچه کتابی که در حال حاضر دارید شروع کنید. پس سراغ کتابخانه تان بروید یک کتاب خارج کنید گوشی را روی 15 دقیقه آلرم گذاری کنید. فقط 15 دقیقه وقت دارید برای خواندن کتابی که از قبل داشته اید! این همان قانون 15 دقیقه است چیز پیچیده و پرهیاهویی نیست تمام هدف و آرمان قانون 15 دقیقه جلوگیری از اتلاف وقت است.
 • پانزده دقیقه برای پیاده روی
 • پانزده دقیقه برای پاک کردن ذهن از خاطرات بد
 • پانزده دقیقه برای نوشتن جملات خوب
 • پانزده دقیقه برای تماس به یک دوست برای شنیدن صدای او
 • و ...
 

روش انجام قانون 15 دقیقه

قانون 15 دقیقه را درست در همان زمانی که می خواهید به تعویق بیندازید، اعمال کنید. به این ترتیب، با آسان کردن بخش «شروع به کار»، شتاب لازم برای انجام هدف را ایجاد کرده اید. به سادگی این سه مرحله ساده را دنبال کنید:
 • مرحله 1: یک کار یا فعالیتی را انتخاب کنید که می خواهید درآن موفق شوید اما مداوم آن را به تعویق می اندازید
 • مرحله 2: تایمر را برای 15 دقیقه تنظیم کنید
 • مرحله 3: به مدت 15 دقیقه روی این هدف کار کنید تا زمانی که تایمر زنگ بخورد.

مرحله ساده "قانون 15 دقیقه"

قانون 15 دقیقه شامل سه مرحله بسیار ساده است. سادگی آن دقیقا به همین دلیل است که اینقدر خوب کار می کند. در تجربه شخصی من، هر چه یک تکنیک یا سیستم بهره وری پیچیده تر باشد، اثربخشی آن کمتر است. به هر حال، این سه مرحله از قانون 15 دقیقه برای جلوگیری از تعلل و به تعویق انداختن کارها است:
 • مرحله 1: یک کار یا فعالیتی را انتخاب کنید که در آن به تعویق انداخته اید
 • مرحله 2: تایمر را برای 15 دقیقه تنظیم کنید
 • مرحله 3: به مدت 15 دقیقه روی این کار کار کنید تا زمانی که تایمر زنگ بخورد
 قانون 15 دقیقه چیست؟

کاربرد قانون 15 دقیقه

اغلب افراد این 15 دقیقه وقت را دارند اما اظهار می کنند که وقت ندارند اما اگر بخواهید واقعا می توانید اندازه ی 15 دقیقه زمان خود را خالی کنید. کافی است گوشی را زمین بگذارید. کمتر آن را تماشا کنید. چند دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید. درواقع این وقت ندارم گفتن ها فریببی است که بگوییم وقت نداریم و اگر به چیزهایی که دوست داریم نرسیم این بهانه را داشته باشیم که بیست و چهار ساعت روز گرفتاریم. در این رابطه مطالعه مقاله عادت قدرتمند پیشنهاد می شود.
پس این را بدانید شما هرگز زمان خالی پیدا نخواهید کرد مگر این که برای آن زمان و فراهم کردنش تلاش کنید. باید تصمیم بگیرید که کوچکترین  اقدامات هم مهم هستند آن ها روی هم رفته اند و زمان شما را پر می کنند همان زمانی که می توانند شما را به پیروزی های بزرگترین در پیش رو سوق دهند.

اهداف از بزرگ تا کوچک متغیر است

هرچیزی ممکن است شامل قانون 15 دقیقه شود. به دنبال اهداف بزرگ نباشید سنگ بزرگ به معنای نزدن است. ممکن است شما به عنوان یک زن شاغل ناراحت وضعیت نظافت خانه ی خود باشید زنگ گوشی را روی 15 دقیقه آلرم بگذارید و شروع به تمیز کردن شوید.
گاهی ممکن است یک نفر رویای نویسندگی در سر داشته باشد و این چنین رویاهایی به صرف داشتن استعداد به بار نخواهد نشست! اگر این ایده یعنی نویسندگی مدت زیادی است که در مغز شما نشسته است و هر روز شما را آزار می دهد  وقت آن است که اجازه دهید الهامات و ایده های نویسندگی سرازیر شوند روی کاغذ تا هم شما به آرامش برسید و هم به این هدف جامه ی عمل بپوشانید.  بنابراین دفترچه ی خود را بیرون بیاورید تایمر خود را روی 15 دقیقه فعال کنید و شروع به تحقیق در مورد رمان نویسی یا هر موضوعی که در نویسندگی به آن علاقه دارید کنید.
اگر احساس می‌کنید زندگی از دستتان خارج شده است، یا نمی‌دانید چگونه این سال جدید را شروع کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به اطراف خود نگاه کنید. نیازی نیست چیزهای بیشتری به زندگی کامل خود اضافه کنید. برای پیشرفت نیازی به سرمایه گذاری بزرگ یا خرید ابزارهای فانتزی ندارید. فقط باید فضا را خالی کنید، شاید فقط برای 15 دقیقه. شما فقط باید از همان جایی که هستید با چیزی که از قبل دارید شروع کنید.مطالعه کتاب غلبه بر تنبلی نیز مفید است.

"قانون 15 دقیقه" برای جلوگیری از به تعویق انداختن

یکی از دلایل اصلی تعلل افراد این است که هیچ حرکتی ندارند. طبق قوانین فیزیک، زمانی که یک جسم حرکتی ندارد (زمانی که ثابت می ایستد)، برای به حرکت درآوردن آن به نیروی بسیار بیشتری در مقایسه با نگه داشتن یک جسم در زمانی که از قبل مقداری تکانه دارد، نیاز دارد. به عبارت دیگر، هر چه مدت بیشتری برای اقدام منتظر بمانید، برای شروع به تلاش و اراده ب

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*