ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

سکس سه نفره و پیامدهای آن

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با سکس سه نفره پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

سکس سه نفره که عموماً با اصطلاح تری سام (threesome) به آن اشاره می‌شود یکی از انواع فانتزی های جنسی است که در آن به‌طور هم‌زمان سه نفر با یکدیگر وارد رابطه جنسی می‌شوند. این نوع رابطه دارای اشکال مختلفی است از قبیل سه مرد، سه زن، دو مرد و یک زن و دو زن و یک مرد. این شیوه از رابطه دارای پیشینه تاریخی است. ولی در دوره‌ای که ما در آن به سر می‌بریم افراد دارای ویژگی تنوع‌طلبی و تابوشکنی زیادی شده اند و به همین دلیل سکس سه‌نفره نیز بین برخی از افراد رواج پیداکرده است. از آن جا که این نوع رابطه جنسی به عنوان یک شیوه نامتعارف جنسی و رفتاری شناخته می شود، ضرورت دارد برای حل این مشکل از مشاوره جنسی کمک گرفت. متخصصان مشاوره جنسی می توانند در این زمینه کمک کننده باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

گیف سکس سه نفره

انواع سکس سه نفره یا تری سام

سکس سه نفره دارای اشکال مختلفی است که هرکدام می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. پس ابتدا لازم است که نگاه مختصری به چگونگی انواع مختلف آن داشته باشیم:

1. سکس سه مرد

این نوع سکس که بیشتر در بین افرادی که گرایش همجنس گرایی (گی) دارند مشاهده می‌شود، می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. 1) دو نفر به آمیزش مقعدی بپردازند و یکی رابطه دهانی دریافت کند. 2) یک نفر به تحریک دهانی دو نفر دیگر بپردازد. 3) افراد هم‌زمان و از یک‌ جهت با یکدیگر سکس مقعدی برقرار کنند. 4) در این رابطه می‌تواند یک فرد فقط تماشاگر باشد. در این حالت می‌توان گفت دیگر سکس سه‌نفره یا تری سام صورت نگرفته است و به دلایل دیگر شیوه تغییر کرده است.

2. سکس سه زن

این حالت نیز بیشتر در بین افراد همجنس گرا و البته از نوع لزبین مشاهده می‌شود. در این رابطه نیز می‌توان موقعیت‌های مختلفی را تصور کرد و البته به دلیل نقاط بیشتر تحریک جنسی در بین زنان مثل سینه‌ها، مقعد، مهبل، گوش، گردن، پاها و… احتمالاً فراگیری و شیوع آن بیشتر از گزارش‌های مطرح‌شده می باشد.

3. سکس دو مرد و یک زن

به دلیل اینکه از لحاظ زیستی و تناسلی و فیزیکی به‌ صورت مکرر امکان ارضا شدن زنـان وجود دارد بدون اینکه از توان آن‌ها برای ادامه سکس کاسته شود، این روش نیز طرفداران زیادی دارد. به این صورت که: 1) زن می‌تواند به تحریک دهانی یکی از مردان بپردازد و مرد دیگر با او رابطه مهبلی و یا مقعدی برقرار کند. 2) مردان می‌توانند با زن به‌صورت هم‌زمان رابطه مهبلی و مقعدی برقرار کنند. 3) در حین رابطه مردان نیز با یکدیگر رابطه برقرار کنند. 4) یک مرد تماشاگر رابــطه جنسی بین دو نفر دیگر باشد.

4. سکس یک مرد و دو زن

تنـوع‌طلبی جنسی  برخی از مردان می‌تواند باعث شود که آن‌ها به این نوع از سکس علاقه نشان بدهند. در این‌گونه از سکس معمولاً هر دو زن هم به یکدیگر و هم به مرد کمک می‌کنند تا در رابطه جنسی لذت بیشتری داشته باشد.

انواع سکس

مقایسه رابطه جنسی نرمال و سکس سه‌نفره

رابطه جنسی گونه‌ای از ارتباط بسیار نزدیک جسمی و حسی بین انسان‌ها است و باعث تثبیت و پایداری و استحکام رابــطه‌ زناشویی می‌شود. این رابطه موجب ارضای نیازهای جنسی و روانی ما انسان‌ها می‌گردد. نیازهای روانی از قبیل دوست داشتن و دوست داشته شدن، اعتماد و پذیرش دیگری، احساس تسلیم و رهایی در آغوش دیگری، صمیمیت و احساس نزدیکی، قدرت و کنترل داشتن بر زندگی و احساسات خود و دیگری، احساس تملک و سایر احساساتی از این دست نتیجه سکس متعارف بین یک زن و یک مرد است.

برای موضوع رابطه سکس سه‌نفره که در بین عموم رویکرد قالب و پذیرفته‌شده‌ای به‌حساب نمی‌آید، می‌توان دلایل گوناگونی برشمرد. مثل انحصارطلبی، حسادت، تملک طلبی و غیره. مهم‌ترین دلیل تکاملی عدم علاقه مردان به این‌گونه انحرافات جنسی این است که مردان احتیاج دارند مطمئن شوند که توانسته‌اند ژن‌های خود را به نسل بعدی انتقال دهند و در روابط جنسی سه‌نفره نمی‌توان از انتقال ژن‌ها مطمئن بود چون نفر سومی نیز وجود دارد.

مهم‌ترین دلیل عدم استقبال عمومی زنان بر طبق نظریه تکاملی می‌تواند به احساس همدلی و حمایت مالی و عاطفی همسر مربوط باشد. زنان نیاز دارند که بدانند در هنگام بزرگ کردن بچه و در طول زایمان و سختی‌های ناشی از آن تنها نیستند. از دیدگاه زیستی اگر این قضیه بررسی شود نمایان می‌شود که اندام‌ تناسلی مرد و زن در یک‌زمان فقط توانایی ارتباط برقرار کردن با یک نفر را دارند. اگر این نیازها به‌صورت طبیعی و مناسب قابلیت ارضا شدن نداشته باشند، می‌توانند باعث ایجاد انحرافاتی و انواع اختلالات جنسی شوند.

گرایش به سکس سه نفره

عوامل آشکارکننده تمایل به سکس سه نفره

عنصر مشترک انواع سکس سه‌نفره که در بالا به آن پرداخته شد خیال‌پردازی جنسی در این زمینه است. به‌طور کلی انسان‌ها قبل از شروع هر عملی ابتدا در مورد آن فکر می‌کنند و تصویرسازی‌ها و خیال‌پردازی‌هایی را در مورد آن موضوع به وجود می‌آورند. سپس منتظر فرصتی می‌مانند تا بتوانند تخیلات و تمایلات خود را آشکار نمایند.

موقعیت‌های خصوصی و در مکان‌هایی که افراد اعتماد بیشتری به حمایت شدن از جانب اطرافیان دارند، این موضوع می‌تواند مطرح شود و سپس در صورت موافقت دیگران آغاز می‌گردد. در اجتماع‌هایی که از هم فکران یک گروه تشکیل می‌شود این فانــتزی جنسی می‌تواند مطرح شود. مثلاً در گروه‌های افراد همجنسگرا، در پارتی‌هایی که فقط افراد متأهل امکان حضور دارند و سایر موقعیت های مشابه.

این رابطه می‌تواند فقط به‌عنوان نوعی تجربه و نه به‌عنوان موضوعی همیشگی و به‌عنوان یک سبک رابطه جنسی اتفاق بیافتد. گزارش‌ها نشان داده است که اکثر افرادی هم که رابطه جنسی سه‌ نفره یا تری سام را تجربه کرده‌اند فقط یک‌بار و برای کسب تجربه این کار را انجام داده‌اند.

تنوع طلبی

دلایل علاقه‌مندی به سکس سه‌ نفره

از دلایل علاقه مندی به سکس سه نفره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تنوع‌طلبی ناشی از تنهایی 

با توجه به اینکه در فرهنگ مدرن تنوع و هیجان خواهی به یکی از ویژگی‌های اصلی جوامع تبدیل‌شده است، روابط جنسی نیز دستخوش تغییرات زیادی گردیده است. یکی از دلایل این میزان از تنوع‌طلبی ناشی از بیگانگی فرد با جامعه و دیگران است. افراد برای درمــان تنهایی و اضطراب تنهایی ممکن است به سمت گرایش‌های انحرافی تمایل پیدا کنند.

2. عدم تمایز و مرزبندی روابط

گال و شاپلی در تحقیقات خود نشان داده‌اند که در خانواده‌هایی که تمایز بیشتری بین نقش‌های مردانه و زنانه و کودکانه وجود دارد، روابط تری سام خیلی کمتر مشاهده می‌شود. این موضوع به این مطلب اشاره می‌کند که اگر ثبات نقش در خانواده و جامعه به‌خوبی شکل‌گرفته باشد و همه افراد هــویت جنسی  خود را به‌خوبی درک کرده باشند، تضاد نقش به وجود نمی‌آید و طبیعتاً روابط نامتعارف هم‌ شکل نمی‌گیرد.

3. احساس ارزشمندی

بعضی افراد از این که در مرکز توجه بیش از یک نفر باشند احساس ارزشمندی می‌کنند. این موضوع می‌تواند ناشی از تربیت سخت‌گیرانه و محدودکننده والدین باشد. اگر کودک در سنین پایین احساس کند که توانایی انجام کارهای بزرگ و اداره زندگی خودش را ندارد این موضوع در او تبدیل به عقده حقارت خواهد شد که منجر به ایجاد نیاز به دیده شدن و تائــید شدن به‌صورت افراطی در فرد می گردد.
-پیرو گفته‌های بالا باید اضافه کرد که سکس سه‌نفره در بین زن‌ها بیشتر به وجود می‌آید و زن‌ها علاقه بیشتری به این‌گونه روابط دارند که می‌تواند ناشی از تحقیر شدن و نادیده‌گیری بیشتر آن‌ها در طول تاریخ بوده باشد.

-دلیل دیگر اینکه زنان به رابطه سه نفری اغلب به‌عنوان راهی امن برای کشف تمایلات جنسی خود نگاه می کنند. این روابط که شامل یک زن و شوهر می شود توسط یک شخص سوم که به آن ها ملحق شده است ادامه پیدا می کند و اینکه شخص سوم لزوماً به طور یکسان و هم سطح با خود فرد یا شریک جنسی دیده نمی شود و با او به همان صورت برخورد نمی شود.

4. سکس سه نفره | خشم نسبت به همسر

گاهی اوقات به دلیل مشکلات روابط زناشویی افراد نسبت به یکدیگر احساس خشم و ناراحتی دارند. در این‌گونه موارد شکل‌گیری سکس سه‌ نفره غالباً به‌منظور تحقیر و توهین همسر صورت می‌گیرد.

5. افراد دوجنسگرا (بایسکشوال)

بعضی از افراد به‌صورت زیستی و محیطی به‌گونه‌ای پرورش‌یافته‌اند که تمایل دارند هم با جنس موافق و هم‌جنس مخالف ارتباط برقرار کنند. هویت دوجنسی لزوماً مساوی با کشش جنسی برابر برای هر دو جنس نیست. معمولاً، افرادی که ترجیح جنسی متمایز اما نه انحصاری برای یک جنس دارند، خود را دوجنس‌گرا معرفی می‌کنند. یعنی منحصرا به یک جنسیت خاص گرایش ندارند و در صورت وجود همزمان یک مرد و یک زن ممکن است به یکی بیش از دیگری علاقه داشته باشند اما هر دو را بخواهند.

دانشمندان علت دقیق این گرایش جنسی را نمی‌دانند، اما این موضوع را می‌دانند که این امر ناشی از تأثیر متقابل پیچیده ژنتیکی، هورمونی و محیطی است. در این‌گونه افراد به دلیل تنوع‌طلبی بیش تری که در آن‌ها وجود دارد تمایل به سکس سه‌نفره یا تری سام بیش تر دیده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بایسکشوال کلیک کنید.

6.تأثیر فیلم‌های پورن و یادگیری

پورنوگرافی نیز باعث شده است که افراد آشنایی بیشتری با انواع مختلف روابط جنسی پیدا کنند و به‌نوبه خود باعث رواج بیشتر سکس سه‌ نفره گردیده است. یکی از انواع یادگیری، یادگیری از طریق مشاهده کردن دیگران و به‌خصوص الگوهای موجود در زمینه مورد نظر است. وقتی پورن استارهای معروف این رابطه را با یکدیگر برقرار می‌کنند باعث تهییج دیگران و به‌صورت کلی جامعه می‌شوند. همچنین بعضی افراد علاقه فراوانی به تماشای رفتارهای جنسی دیگران دارند که صنعت پورن این افراد را نیز به سوی خود جذب کرده است. این علاقمندی با عنوان اختلال تماشاگری جنسی شناخته می شود.

7. احساس یکنواختی در روابط جنسی همسران

گاهی اوقات زن و مرد قادر به ایجاد تنــوع در سکس خود نیستند و به‌ مرور زمان رابطه جنسی برای آن‌ها تکراری و خسته‌کننده می‌شود. این موضوع نیز می‌تواند باعث تحریک افراد شود تا به‌صورت رضایت دوطرفه فرد سومی را وارد رابطه جنسی خود نمایند.

یکی از دلایل عنوان شده از سمت افرادی که گرایش به سکس های گروهی و سه نفره دارند، پیشگیری از خیانت است! این افراد ادعا می کنند روابط زناشویی گرمی ندارند و امکان انحراف و خیانت آن ها وجود دارد. اما با این کار و در کنار یکدیگر سعی می کنند به روابط جنسی خود جان دوباره ای بدهند و در کنار یکدیگر و به دور از خیانت تجربه های جدیدی کسب کنند.

دلایل علاقه از نگاه افراد تجربه کننده سکس سه‌ نفره یا تری سام

در مصاحبه‌هایی که با این افراد در آمریکا ترتیب داده‌شده بود نکات جالبی مشاهده شد. فردی عنوان کرده بود که سکس سه‌نفره به معنای تماشای پورن به‌صورت زنده و هم‌زمان انجام دادن آن است و او در نهایت گفته بود که من هر دوی آن‌ها را دوست دارم. فرد دیگری عنوان کرده بود که سکس سه‌نفره باعث شده است که درباره تمایلات همسرم بیشتر بدانم زیرا می‌توانم از بیرون رفتار او را در هنگام سکس مشاهده کنم. قوانینی که برای انجام سکس سه‌نفره مطرح می‌کردند نیز جالب بود، به‌عنوان‌مثال فردی می‌گفت که بوسیدن نفر سوم، لاس زدن، صمیمیت، پیام دادن و… ممنوع است زیرا این کار فقط سکس است.

در سایت‌های ایرانی نیز اظهارات جالبی در مورد آن دیده شد. از نگاه کسانی که این تجربه را داشته‌اند به نظر کاری تأیید شده است و فقط باید دید که آیا شرایط انجام آن وجود دارد یا نه؟ مثلاً اگر زن و مرد رابطه پر چالشی با یکدیگر دارند احتمالاً برقراری سکس سه‌نفره می‌تواند باعث فروپاشی آن شود. اما درصورتی‌که رابطه زن و مرد صمیمی باشد سکس سه‌نفره می‌تواند حتی علاقه آن‌ها با یکدیگر را افزایش دهد!

پیامدهای سکس سه نفره

پیامدهای سکس سه‌ نفره یا تری سام

دیدگاه اجتماعی در مورد تری سام و کسانی که در آن شرکت می‌کنند با سایر اعضای جامعه کاملاً متفاوت است. تمایل رایجی در اجتماع وجود دارد که افرادی را که به صورت سه نفره وارد یک رابطه جنسی شده اند به عنوان موجوداتی عجیب و طرد شده تصور کنند. به نظر بسیاری، آن ها مانند افراد هوسران، همجنس‌بازان و دیگرانی که از هنجارهای اولیه جنسی منحرف می‌شوند و وارد حوزه‌های اجتماعی، روان‌شناختی و اخلاقی دیگری شده‌اند قضاوت می شوند. چنین دیدگاهی منجر به شیوه برخورد دوگانه با این رابطه بعد از برقراری سکس می شود. در نتیجه از پیامدهای رابطه جنسی سه نفره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. احساس حسادت

شاید قبل از انجام سکس سه‌ نفره افراد توافق کرده باشند و با رضایت یکدیگر به این کار مشغول شوند اما اکثریت قریب به‌ اتفاق کسانی که این نوع روابط را تجربه کرده‌اند به دنبال آن نسبت به نفر سوم و همچنین شریک جنسی احساسات متناقضی را تجربه کرده‌اند. به دلیل اینکه تملک طلبی یکی از ویژگی‌های درونی و ذاتی همه انسان‌ها است، تقسیم کردن خود و شریک جنسی خود با نفر سوم می‌تواند باعث ایجاد حسادت در افراد گردد. در حالت کلی باید اذعان داشت که سکس سه نفره یکی از روابط جنسی پر خطر است که می تواند زمینه ساز بسیاری از اختلالات روانی در زوجین شود.

2. احساس گناه

خواه‌ ناخواه سکس سه‌ نفره به معنای سرپیچی از قوانین طبیعی و هم چنین عشق و علاقه و وفاداری معنا می‌دهد. پس طبیعی است که افرادی که سکس سه‌نفره را تجربه کرده‌اند، به‌خصوص شرکای جنسی اصلی، نسبت به عمل خود دچار احساس گناه شوند.

3. عدم لذت از رابطه سالم

یکی دیگر از مشکلاتی که به دلیل تجربه سکس سه‌نفره یا تری سام ایجاد می‌شود این است که افراد بعد از انجام این روش جدید و غیرمعمول احتمالاً برای انجام دوباره آن ترغیب می‌شوند. زیرا در این رابطه تحریک جنسی گاهی تا دو برابر بیش تر می‌شود. خصوصا در زن‌ها که می‌توانند هم از مقعد و هم از مهبل تحریک شوند این رابطه می‌تواند برای آن‌ها بسیار لذت‌بخش‌تر هم باشد. با توجه به عوارض رابطه مقعدی این سکس یکی از زیان بار ترین نوع سکس محسوب می شود.

4. احتمال بالای بیماری‌های مقاربتی

به دلیل عدم پذیرش سکس سه‌نفره در بین عموم، کسانی که تمایل به انجام آن دارند معمولاً از افراد غریبه برای ایجاد این رابطه استفاده می‌کنند و این موضوع می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را بیشتر کند.

5. سکس سه نفره | تضاد در روابط

سکس سه‌نفره می‌تواند به‌صورت سلسله‌ای گسترش پیدا کند و روابط همسران را به‌شدت دچار اختلال کند. در تری سام این حالت پیش می‌آید که من به تو علاقه دارم و تو به یک نفر دیگر و نفر سوم نیز به یک نفر دیگر و… پس در این روابط گاهی اوقات تنوع آن‌قدر زیاد می‌شود که افراد حتی نمی‌توانند بر سر نفر سوم به توافق برسند تا چه برسد به جنبه‌های دیگر روابط با یکدیگر. همچنین دیگر پیامد منفی سکس سه نفره، تشدید اختلال بیــش فعالی جنسی در افراد است. افزون خواهی جنسی می تواند عواقب ناگواری برای سلامت جسم و روان افراد داشته باشد.

6. تغییر پویایی‌های رابطه

رابطه با نفر سوم به‌طورکلی می‌تواند پویایی‌های رابطه را تغییر دهد. افکار زن و مرد در مورد یکدیگر، میزان علاقه و دل‌بستگی، اعتماد، امنیت و… اگر فرد سوم آشنا باشد حتی می‌تواند باعث بدبینی و سوءظن دو نفر اصلی گردد. به مرور زمان علائم سرد شدن رابطه عاطفی زوجین نمایان خواهد شد. برای مطالعه در خصوص جلوگیری از سرد شدن رابطه کلیک کنید.

میزان شیوع سکس سه‌ نفره

در ایران به دلیل اعتقادات مذهبی و ممنوعیت اجتماعی و… برآورد میزان آن امکان‌پذیر نمی‌باشد. آمارهای جهانی نشان داده است که میزان سکس سه‌نفره در استرالیا بیش از کشورهای دیگر است. در بیشتر موارد همجنسگرایان و دو جنس گرایان که تنوع‌طلبی بیشتری دارند این کار را انجام می‌دهند. تحقیقات شیوع آن را در آمریکا بین 1 تا 3 % گزارش کرده‌اند.

تریسام

کاکولدینگ؛ نوعی فرعی از سکس سه‌ نفره

بعضی از مردان تمایل دارند که همسر خود را در اختیار دیگران قرار دهند و سپس خود به‌عنوان تماشاچی ناظر سکس آن ها خواهند بود. نام این اختلال کاکولدیسم است که برگرفته از نام پرنده ای به نام کاکو است که تمایل دارد تخم‌های خود را در لانه پرندگان دیگر قرار دهد. اصطلاح زنانه این فتیش نیز بعدها رایج شد و به معنای در اختیار دیگران گذاشتن شوهر است.

این رفتار می‌تواند گونه‌ای از مازوخیسم نام‌گذاری شود. در مازوخیسم جسمی فرد دوست دارد که در طول سکس مورد آزار و اذیت قرار بگیرد و این اذیت‌ها باعث ایجاد لذت در فرد می‌شود، اما در مازوخیسم روحی فرد به دلیل عدم اعتمادبه‌نفس سعی در تحقیر خود دارد. اشتراک گذاشتن همسر با فردی دیگر باعث ارضای حس تحقیر در فرد می‌شود و فرد با این کار سعی دارد به‌صورت ناخودآگاه خود را تنبیه کند. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه مازوخیسم کلیک کنید.

راهکارهای اصلاح و تغییر تمایل به سکس سه‌ نفره یا تری سام

برای اینکه بتوانید تمایلات انحراف جنسی را در خود اصلاح کنید نیاز دارید که ابتدا بتوانید دلایل خود را برای این تمایلات مشخص کنید، یکی از تکنیک‌هایی که در این راستا می‌تواند به شما کمک کند استفاده از تکنیک تصویرسازی و تکنیک وارونه سازی است.

1. تکنیک تصویرسازی

لازم است که بتوانید خودتان را در یک رابطه سه‌نفره تجسم کنید و سپس به مجموعه‌ای از سؤالات درباره علاقه‌تان به این روابط جواب بدهید. به عبارتی در این تکنیک هم‌زمان از خود گویی های شناختی نیز استفاده می‌کنید.

آیا از اینکه فکر می‌کنید دو نفر دیگر را به‌صورت هم‌زمان تحت تملک خود درآورده‌اید شما را خوشحال می‌کند؟

آیا دیده شدن و تحسین شدن و اثبات قدرت جنسی شما را به وجد می‌آورد؟

آیا از دیدن خشونت‌های موجود در رابطه سه‌ نفره خوشحال می‌شوید؟

آیا فکر می‌کنید همسر شما به‌ خوبی توانایی ارضای شما را ندارد و به دلیل نارضایتی جنسی به رابطه سه‌ نفره تمایل دارید؟

آیا از اینکه شریک جنسی‌ خود را به اشتراک می‌گذارید احساس لذت می‌کنید؟

آیا از اینکه به همسر خود خیلی نزدیک شوید هراس دارید و به‌ عبارت‌ دیگر ترس از صمیمیت زیاد موجب تمایل به رابطه سه‌ نفره شده است؟

آیا دوست دارید با این کار شریک جنسی‌ لذت بیشتری را تجربه کند؟

آیا از همسر خود خسته شده‌اید و می‌خواهید به نحوی او را از اولویت خارج کنید؟و…
این ها سوالاتی است که از دید شخص سوم و بیرون از رابطه پرسیده می شود. مساله از انتها به ابتدا حرکت می کند تا به نتیجه برسد و یک بررسی همه جانبه به شمار می رود. تکنیک وارنه سازی در روانشناسی یکی از تکنیک های بسیار کارآمد در زمینه رسیدن به راهکار های کاربردی و اصولی می باشد.

تغییر دیدگاه و آموزش فنون جدید

در اکثر اوقات نیاز است که به‌وسیله تکنیک های اصلاح هیجان، شیوه نگاه و رویکرد شما نسبت به مشکلات و نحوه برخورد با مشکلات تغییر کند و فنون جدید را آموزش ببینید. گاهی اوقات هیجانات به‌صورت ناخودآگاه و بدون اینکه فرد متوجه باشد او را سمت‌وسوی خاصی سوق می‌دهند. پس شیوه اصلاح هیجانات و آموختن معنا و مفهوم پشت اعمال می‌تواند به شما کمک کند تا با دید درست‌تری به موضوعات نگاه کنید و راه‌حل‌هایی متناسب با علل و ریشه‌های مشکلات بیابید.

سخن آخر

همان‌طور که ذکر شد رابطه سه‌نفره می‌تواند مشکلات زیادی را در روابط بین زوجین و همچنین شان اجتماعی افراد به وجود بیاورد. پس اگر احساس می‌کنید که به این روابط علاقه دارید و یا در این روابط شرکت می‌کنید، می‌توانید از مشاوره روان درمانی روان شناسان متخصص و باتجربه و آموزش‌دیده مرکز روان‌شناسی حامی هنر زندگی در این زمینه استفاده کنید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*