ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نشانه های وجود نفر سوم در رابطه | علائم هشدار دهنده خیانت

تغییر در رفتار و کاهش میلی جنسی می تواند از نشانه های وجود نفر سوم در رابطه باشد. روابط عاطفی به خودی خود همواره با چالش های متعددی رو به رو هستند و می توانند بحران هایی را برای افراد به وجود آورند. اما اگر در این رابطه نفر سوم هم باشد آسیب ها و مشکلات بسیار زیادی در انتظار فرد است. حفظ تعادل واقع بینانه در زندگی عشقی‌ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از زوج ها رفتارهای مشکوک از شریک زندگی خود می بینند. ما به شما خواهیم گفت که از کجا پی ببرید همسر شما با شحص دیگری رابطه دارد یا خیر. برای کسب اطلاعات کافی در این زمینه می توانید با مشاوره خانواده تلفنی تماس بگیرید.

تماس با مشاور

وجود نفر سوم در رابطه یا خیانت


خیانت یعنی نقض اعتماد و شکستن توافق است که باعث ایجاد تضاد اخلاقی و روانی در روابط بین افراد و سازمان‌ها می شود. اغلب خیانت عمل حمایت از یک گروه رقیب یا یک گسست کامل از هنجارهای قبلی یا فرض شده توسط یک طرف از طرف دیگر است. کسی که به دیگران خیانت می کند معمولاً خائن یا خیانتکار نامیده می شود. علائم جهانی خیانت در بین فرهنگ ها، قومیت ها، جنس ها، هویت های جنسی و انواع روابط وجود دارد.

این مشخصات ممکن است در انواع خیانت با فرکانس و رفتار یا گرایش های پایه متفاوت باشد اما علائم خیانت می تواند شامل تغییرات ظریف در رفتار، روال، ارتباطات، تمایل جنسی یا علاقه شما باشد. اگر فکر می کنید شریک زندگی شما ممکن است به شما خیانت کند، تنها راه تأیید این امر، مقابله با آنها به روش های سالم است تا هر دوی شما بتوانید به ادامه زندگی به صورت جداگانه و در روابط خود حرکت کنید.

 

نشانه های وجود نفر سوم در رابطه


اگر شما به تازگی در هر کدام از مراحل رابطه عاطفی خود دچار مشکل شده اید و از شریک زندگیتان رفتار هایی مانند تغییرات خلق و خو، تغییر در میل جنسی و یا رفتارهای مشکوک و زننده دیگری را دیده اید احتمال اینکه پای نفر سومی درمیان باشد وجود دارد. در این فهرست علائمی را می‌بینید که نشان می‌دهند شریک زندگی‌تان با شخص دیگری رابطه دارد.

1.تغییرات شدید در خلق و خوی یکی از نشانه های وجود نفر سوم در رابطه


در حالی که تغییر اجتناب ناپذیر است تغییرات شدید در خلق و خو می تواند مشکل در روابط را پیش بینی کند. اگر شریک زندگی شما کسی است که معمولاً آرام و خونسرد است و ناگهان عصبی یا به راحتی آشفته می شود می تواند نشانه ای از پنهان کردن چیزی باشد. مطالعه مقاله «تغییر رفتار پس از ازدواج» توصیه می شود.

2.تغییرات اساسی در روال همیشگی یکی از نشانه های وجود نفر سوم در رابطه


بعد از اینکه برای یک دوره زمانی با شریک خود باشید با روال آنها آشنا می شوید و می دانید که یک روز عادی برای آنها چگونه به نظر می رسد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که ممکن است به هر دلیلی تغییرات روال پیش بیاید و می تواند طبیعی و سالم باشد. با این حال اگر شریک زندگی شما با کمترین ارتباطی یا توضیحی از روال عادی خود تغییر داشته باشد می تواند باعث نگرانی شود. مطالعه مقاله «نشانه های خیانت در مردان» می تواند مفید واقع شود.

برخی از تغییرات روزمره برای جستجوی موارد زیر عبارتند از:
ساعات طولانی تر کار می کند

  • تغییر نحوه لباس برای کار
  • برگزاری جلسات بعد از کار بیش از نوشیدنی یا شام
  • انجام یک کار دیگر
  • ایجاد دوستی های جدید که مقدار قابل توجهی از وقت و انرژی آنها را به خود اختصاص می دهد
  • پنهان کاری


دروغ و پنهان کاری در ازدواج اصلی و قدرتمندترین جنبه خیانت است. نه تنها یکی از جنبه های تعیین کننده یک ماجرا است بلکه می تواند هیجان را در مورد این ماجرا تقویت کند. آنها ممکن است در مورد مکان افرادی که با آنها هستند یا برنامه های آنها چیست مخفی کار باشند معمولاً با دروغ گفتن یا اجتناب از سؤالات مستقیم در مورد افراد خاص. پنهان کاری یک نشانه مشترک است که شریک زندگی شما چیزی یا شخصی را از شما پنهان می کند.

 

نشانه های وجود نفر سوم در رابطه
 

3.تغییرات در رفتارها از نشانه های وجود نفر سوم در رابطه


اگر شما و شریک زندگی تان به طور معمول در یک رابطه سالم هستید اما ناگهان رفتارشان عوض می شود و ساکت می شوند این می تواند دلیلی باشد که نگران هستید. شاید شریک زندگی شما ابراز داشته باشد که آنها نیازها یا خواسته های برآورده نشده دارند و در نتیجه احساس نادیده گرفته شدن دارند. شاید شریک زندگی شما معمولاً در مورد روز کاری شان با شما صحبت کند اما وقتی سعی می کنید در مورد آن سؤال کنید ناگهان با یک یا دو کلمه پاسخ می دهد.

4.تغییر در میل جنسی یکی از نشانه های وجود نفر سوم در رابطه


اگر کاهش ناگهانی صمیمیت زناشویی وجود داشته باشد که با سن، دلایل فیزیولوژیکی، بهداشتی ، عوامل روانشناختی عاطفی (یعنی افسردگی، اضطراب) یا تغییرات قابل توجهی (یعنی داشتن یک کودک یا از دست دادن یک عزیز) نمی توان برای آن ارتباطی پیدا کرد، باید نگران باشید. این امکان وجود دارد که شریک زندگی راه های دیگری برای تأمین نیازهای خود پیدا کرده است. این ممکن است غالباً بهانه هایی مانند احساس خستگی، سردرد، داشتن کمردرد یا استرس شدید داشته باشند. اما از انجام اقدامات برای حل چنین مواردی امتناع می ورزند. آنها همچنین به نظر می رسد بی علاقه اند یا تمایلی به کشف گزینه های جایگزین برای اطمینان از رفع نیازهای شریک زندگی خود ندارند. مطالعه مقاله «بی میلی جنسی» پیشنهاد می شود.

5.دروغگویی از نشانه های وجود نفر سوم در رابطه


شریک زندگی شما معمولاً در مورد چگونگی گذراندن وقت و پولشان با چه کسی از طریق تلفن یا جایی که بوده اند دروغ می گویند. به عنوان مثال آنها ممکن است بگویند که آنها مجبورند ساعات طولانی تر آخر هفته یا عصرها را انجام دهند یا برای کار بیشتر برای پوشش دادن به یک امر سفر کنند.

او همچنین ممکن است تصمیم به حذف به اشتراک گذاشتن جزئیات کلی یا حذف رویدادها و افراد از داستانها داشته باشند. او ممکن است تمایلی به بحث در مورد اطلاعات خاصی که قبلا به طور علنی در موردشان صحبت می کردند، مانند جزئیات مربوط به روز کاری، زمان صرف شده با دوستان یا سفر، نداشته باشند.

6.آنها برای شخص دیگری پول خرج می کنند


هنگامی که خیانت می کند غیر معمول نیست که رسیدهای وعده های غذایی را برای دو نفر، اتاق هتل، یک هدیه فانتزی یا گل برای شخصی غیر از شما پیدا کنید. در برخی موارد ممکن است در امور مالی خود مانند برداشت زیاد پول از یک حساب بانکی یا شواهدی از پرداخت اتومبیل یا املاک که متعلق به آنها نیست، اختلاف نظر داشته باشند.

7.از دست دادن علاقه به شریک زندگی


کنجکاوی برای حفظ علاقه در روابط ما ضروری است. این فقط مربوط به رابطه جنسی نیست بلکه در مورد مسائلی مانند: احساس زنده بودن، ماجراجویی و بازیگوشی نیز مربوط می شود. کم کم ممکن است از شریک زندگی خود جدا شوند. به عنوان مثال آنها ممکن است از نظر عاطفی در دسترس نباشند، دیگر به دنیای شما علاقه ای ندارند و نمی توانید در مورد روزشان سؤالاتی بپرسید. در بعضی موارد آنها همچنین ممکن است از ابراز کنجکاوی در مورد امیدها، آرزوها یا رویاهای شما جلوگیری کنند و در برابر برنامه ریزی برای آینده مقاومت کنند.

 

از دست دادن علاقه به شریک زندگی
 

8.عدم در دسترس بودن


شریک زندگی شما ممکن است کمتر در دسترس باشد، قادر به پاسخگویی به تلفن شما نباشد یا مانند گذشته در دسترس شما نباشد. ممکن است با توضیح کمی یا بدون هیچ توضیحی در انجام این کار ناکام باشد. آنها همچنین ممکن است برای متوقف کردن حضور در کارکردهای خانوادگی، رویدادهای اجتماعی یا رفتن به مناسبت ها بهانه بگیرند. آنها همچنین ممکن است از پیشبرد برنامه ها امتناع ورزند. به عنوان مثال آنها ممکن است از برنامه ریزی یک سفر سالگرد امتناع ورزند. مطالعه مقاله «شک به خیانت همسر» می تواند مفید واقع شود.

9.آنها از شما شکایت می کنند


اگر از شما شکایت می کند که نیازهای آنها را از نظر عاطفی، روحی یا جنسی برآورده نمی کنید، می تواند نشان دهد که آنها از روابط خود ناراضی هستند و این امر را به روشی ناسالم و مضر در حال برقراری ارتباط می دانند. غالباً ممکن است احساس کند که شما به اندازه کافی خوب نیستید. شریک زندگی شما همچنین ممکن است سعی کند با مقایسه مداوم شما با دیگران از شما شکایت کند. مطالعه مقاله «دلایل خیانت به همسر» توصیه می شود.

10.نشانه های نفر سوم در رابطه | آنها پنهان کاری می کنند


شریک زندگی خیانت کار اغلب از تلفن های همراه و سایر دستگاه های الکترونیکی خود محافظت می کند. به عنوان مثال آنها ممکن است تلفن خود را با زاویه ای نگه دارند تا از دیدن شما جلوگیری کنند یا ممکن است تلفن خود را در جایی قرار دهند که شما به آن دسترسی نداشته باشید. آنها ممکن است یک پین یا رمز را به طور ناگهانی روی تلفن خود قرار دهند که قبلاً هرگز از آن استفاده نکرده اند. علاوه بر این آنها ممکن است هنگام ورود به اتاق مکالمه های خصوصی را به طور ناگهان به گفتگو های معمولی تغییر دهند و یا مکالمه را پایان دهند. ممکن است آنها اواخر شب یا اوایل صبح تماس یا پیام دریافت کنند که قبلاً هرگز نداشته اند. برعکس آنها ممکن است تلفن خود را در سکوت نگه دارند، بنابراین شما هرگز هشدارهای اعلان را نمی شنوید. مطالعه مقاله «تشخیص خیانت همسر» می تواند سودمند باشد.

 

 اقدامات برای بازگشت به زندگی پس از خیانت


پیدا کردن خیانت در زندگی مشترک شما می تواند احتمالاً احساسات قوی و دردناک را برانگیخته کند. قبل از تصمیم گیری در مورد آنچه احساس می کنید و اینکه چگونه می خواهید احساسات خود را بیان کنید عجله نکنید. در نظر بگیرید که با یک دوست قابل اعتماد صحبت کنید و یا برای پشتیبانی در طول این روند دشوار با مشاوره مشورت کنید. زیرا عجله  می تواند منجر به اقداماتی شود که ممکن است پشیمان شوید، مانند انتقام جویی. روش های مختلفی برای شما وجود دارد که به طور مستقیم و با حفظ احترام به خیانت شریک زندگی خود رسیدگی کنید، خواه بخواهید رابطه خود را پس از خیانت نجات دهید یا به فکر بخشش خیانت باشید.

1.با آنها صحبت کنید


ممکن است صحبت با شریکی که به اعتماد شما خیانت کرده دشوار باشد. ممکن است گوش دادن به آنچه به شما می گویند برای شما چالش برانگیز باشد حتی اگر آنها به خوبی به سوالات شما پاسخ دهند. به دلیل ماهیت بسیار عاطفی مواجهه با خیانت ممکن است تمرکز کردن یا دانستن اینکه می‌خواهید مکالمه به چه نتیجه‌ای برسد برایتان سخت باشد.

شریک زندگی شما ممکن است به دلیل ترس از اینکه منجر به واکنش های منفی اضافی یا صدمه شود، حالت تدافعی، محافظتی یا عدم تمایل به پاسخ دادن به برخی از سؤالات پیدا کند. شما باید به شریک زندگی خود فرصت دهید تا پاسخ دهد و آرام بماند حتی اگر حالت تدافعی یا ناراحتی داشته باشد. مطالعه مقاله «برخورد با خیانت مردان» توصیه می شود.
 

2. به مسائل اعتماد رسیدگی کنید


اگر علاقه مند به با هم ماندن هستید باید راه هایی برای بازسازی اعتماد در رابطه خود بیابید. بدون توجه به مسائل مربوط به اعتماد، رابطه شما در برابر درگیری بیشتر آسیب پذیر خواهد بود. شریک زندگی شما باید برای درک آنچه شما برای اعتماد مجدد نیاز دارید روراست باشد. در این قسمت مطالعه مقاله «جلب اعتماد همسر بعد از خیانت» می تواند مفید واقع شود.

3. وقتی بحث می کنید محترم و منصف باشید


علیرغم هرگونه خشم، ناامیدی یا رنجشی که ممکن است احساس کنید، مهم است که دیدگاه شریک زندگی خود را نیز در نظر بگیرید و احساسات او را تأیید کنید. اگر برای حفظ احترام اولیه یا مبارزه منصفانه تلاش می کنید، سعی کنید نقاط مشترک را شناسایی کنید به نوبت صحبت کنید. هر بار به یک موضوع رسیدگی کنید و به جای سرزنش یکدیگر از جملات «من» استفاده کنید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید سعی کنید زمینه های مشترک را شناسایی کنید و برای سازش تلاش کنید. مطالعه مقاله «مهارت گفتگوی موثر زوجین» توصیه می شود.

4. سعی کنید کینه نداشته باشید


ممکن است احساس کنید نیاز دارید که برای جبران اشتباهات گذشته همسرتان به او یادآوری کنید تا آنها را تکرار نکنند. با این حال اگر احساس می‌کنید که نیاز دارید بی‌احتیاطی‌های گذشته یا درگیری‌های متعدد را به‌طور هم‌زمان تکرار کنید این می‌تواند نشانه‌ای از کینه توزی نسبت به خیانت باشد. برعکس، شناخت تلاش‌های شریک زندگی‌تان، تقویت و انگیزه مثبتی برای تغییر پایدار ایجاد می‌کند.

5. روی بخش های نامطلوب رابطه خود کار کنید


در برخی موارد خیانت می تواند تا حدی نشان دهنده سلامت یک رابطه باشد. برای اینکه روی بخش هایی از رابطه خود کار کنید که ممکن است از آنها راضی نباشید، شما و شریک زندگیتان باید اهداف خود را به وضوح مشخص کنید، خواسته ها و نیازهای خود را مشخص کنید به کاری که نیاز است متعهد باشید یک جدول زمانی تخمینی تعیین کنید و اغلب در مورد پیشرفت خود با یکدیگر صحبت کنید. مطالعه مقاله «چگونه یک رابطه را مدیریت کنیم؟» می تواند مفید باشد.

6. با یک مشاوره خانواده صحبت کنید


دریافت حمایت از دیگران بسیار مهم است. اتکا به دوستان قابل اعتمادی که حامی غیرقابل قضاوت و قابل اعتماد هستند، می‌تواند در طی فرآیند بهبودی مفید باشد. مشاوره می تواند بخش مهمی از بازسازی رابطه شما پس از خیانت باشد. مشاوره خیانت همسر می تواند با ایجاد یک فضای امن و خنثی برای پردازش و بحث در مورد احساسات مرتبط با خیانت و خیانت رخ داده مفید باشد. همچنین می تواند به زوج ها کمک کند تا با میانجیگری علل خیانت شریک زندگی خود را کشف کنند. یک متخصص همچنین می‌تواند به شما کمک کند مکانیسم‌های مقابله سالم را بیاموزید و به مسائل اساسی که ممکن است رابطه شما را در برابر خیانت آسیب‌پذیرتر کرده باشد رسیدگی کند.

مشاوره مشترک و انفرادی می تواند به شریک خیانتکار کمک کند تا بر روی مسائلی که به خیانت می انجامد، کار کند. با این حال زوج درمانی جایگزینی برای درمان فردی نیست. هم شریکی که به او خیانت شده و هم شخصی که خیانت کرده است می توانند از درمان فردی نیز بهره مند شوند.

درمان فردی می تواند به فرد کمک کند تا علاوه بر یادگیری نحوه کنار آمدن با احساس گناه، شرم، سرزنش خود و ناامنی، بر روی بهبود آسیب هایی که تجربه کرده اند تمرکز کند. که ممکن است در نتیجه آن را تجربه کنند. 
 

سخن پایانی


هیچ نشانه تضمینی از خیانت وجود ندارد. به همین دلیل مهم است که به اندازه کافی به خود اعتماد کنید تا هرگونه اختلاف در رفتار شریک زندگی خود را که باعث ناراحتی شما می شود برطرف کنید. گاهی اوقات تغییر در رفتار می تواند به دلیل پریشانی روحی یا عاطفی باشد اما در موارد دیگر می تواند نشانگر نارضایتی یا خیانت باشد.

 

اگر متوجه شدید که شریک زندگی شما رفتارهای ناگهانی، شدید یا رفتارهایی از خود نشان می دهد که می تواند با تعریف شما از وفاداری به عنوان یک زوج در تضاد باشد باید گفتگو کنید تا مطمئن شوید که آیا واقعاً خیانت است یا خیر. اگر شریک زندگی شما خیانت کرده است به دنبال درمان باشید. برای این منظور می توانید با مشاوره روانشناسی تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*