ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

زودانزالی بعد از عمل واریکوسل

زودانزالی بعد از عمل واریکوسل می تواند به طور قابل توجهی بهبود یابد. مردانی که با واریکوسل یا بزرگ شدن ورید اسکروتوم و اختلال زودانزالی دست و پنجه نرم می کنند از جراحی واریکوسل که به واریکوسلکتومی موسوم است سود می برند. رسیدن به خط پایان رابطه جنسی در زمانی کوتاه برای رضایت جنسی خود فرد و شریک زندگی او می تواند ناراحتی ذهنی و نزاع در رابطه را به وجود آورد. واریکوسل یکی از دلایل بالقوه بسیاری از افراد برای تجربه زودانزالی(PE) است. مطالعات نشان می‌دهد که جراحی برای رفع مشکل واریکوسل می‌تواند مشکلات مربوط به زودانزالی را نیز بهبود ببخشد. برای دریافت اطلاعات کافی در این رابطه با مشاوره جنسی تلفنی تماس بگیرید.

تماس با مشاور

 

زودانزالی چیست؟

زود انزالی به معنای به پایان رسیدن زمان سکس واژینال کمتر از زمان رضایت طرفین رابطه است. به طور معمول این زمان کمتر از یک دقیقه بعد از دخول در نظر گرفته می شود. دو نوع انزال زودرس وجود دارد. با PE اولیه، مشکل در بیمار همیشه وجود داشته است. با PE ثانویه، مشکل اخیراً ایجاد شده است. اگر انزال زودرس ثانویه به وضعیت جسمی یا روانی دیگری باشد، درمان مشکل اساسی باید رفع این مساله کمک کند. در صورتی که یک علت ذهنی برای انزال زودرس یک فرد وجود داشته باشد یا یک آسیب قبلی وجود داشته باشد، درمان می تواند مفید باشد.
راه‌های غیرعملی زیادی برای درمان انزال زودرس از طریق دستمال‌ها و ژل‌های مختلف معرفی می شود که می‌تواند کمی حساسیت پوست آلت تناسلی را کاهش دهد یا زمان انزال را افزایش دهد. داروهایی نیز برای انزال زودرس تجویز می‌شوند که مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) نامیده می‌شوند و معمولاً برای درمان افسردگی به کار می روند. یکی از عوارض آن ها تاخیر در انزال است و به همین دلیل به درمان زودانزالی کمک می کنند. اما برخی گزارش ها از تاثیر جراحی واریکوسل که واریکوسلکتومی خوانده می شود، بر بهبود زودانزالی خبر می دهند.  

زودانزالی بعد از عمل واریکوسل

تحقیقات نشان می دهد که واریکوسلکتومی باعث زودانزالی نمی شود و بلکه به درمان انزال زودرس نیز کمک می کند. حال چرا بر انزال زودرس موثر است؟ بیضه ها مسئولیت انجام دو وظیفه را بر عهده دارند. تولید اسپرم و تستوسترون. واریکوسل می تواند بر هر دوی این عملکردها تأثیر بگذارد. وجود واریکوسل می تواند باعث کاهش سطح تستوسترون شود به خصوص اگر فرد واریکوسل دو طرفه داشته باشد. بنابراین، وجود این اختلال در بیضه ها از راه های مختلفی بر انزال تاثیرگذار است که از جمله باعث انزال زودرس می شود. اگر بتوانید واریکوسل را با مداخله جراحی اصلاح کنید، مشکل زودانزالی را نیز برطرف کرده اید. در این رابطه از دکتر مشکلات مردان مراجعه کنید.
واریکوسلکتومی می تواند انزال زودرس را در بیماران مبتلا به واریکوسل دو طرفه بهبود ببخشد. تحقیقات تایید می کنند که واریکوسلکتومی منجر به بهبود اسپرم‌زایی یا رشد سلول‌های اسپرم می‌شود که باعث بهبود عملکرد جنسی خواهد شد. زود انزالی در بیماران مبتلا به واریکوسل ممکن است با ایجاد پروستاتیت به دلیل برگشت خون از واریکوسل مرتبط باشد. نتایج این مطالعه می گوید که انجام واریکوسلکتومی در بیماران مبتلا به واریکوسل و زود انزالی می تواند باعث درمان اختلالات جنسی شود. چندین مطالعه دیگر نیز وجود دارند که نشان می‌دهد واریکوسلکتومی می‌تواند گزینه مطلوبی برای مردانی باشد که واریکوسل دارند و به درمان‌های پزشکی برای زودانزالی پاسخ نداده‌اند.

1.زود انزالی بعد از عمل واریکوسل | تاثیر عمل واریکوسل بر زودانزالی

انزال زودرس (PE) شایع ترین نوع از اختلالات جنسی در بین مردان است که مشکلات زیادی را ایجاد می کند. از طرفی واریکوسل به عنوان گشاد شدن شبکه وریدی که بیضه را تخلیه می کند، تعریف می شود. مردانی که با بزرگ شدن ورید اسکروتوم و PE، مختصر شده اختلال زودانزالی دست و پنجه نرم می کنند از جراحی واریکوسل که به واریکوسلکتومی موسوم است سود می برند. در حال حاضر، مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین، داروهای ضد افسردگی، بی‌حس کننده‌های موضعی، ترامادول، مهارکننده‌های فسفودی استراز نوع 5، استراتژی جایگزین رایج برای بهبود PE هستند.
با این حال، این اقدامات درمانی دارای چندین نواقص و عوارض جانبی هستند. اخیراً ارتباط بین واریکوسل و زود انزالی توجه برخی از محققان را به خود جلب کرده است. چندین مطالعه انجام شده معتقدند که واریکوسلکتومی با میکرو جراحی می‌تواند درمان جدیدی برای زودانزالی باشد. اما هنوز به مطالعات بیشتری نیاز است. اما قبل از اینکه به جراحی واریکوسل و زودانزالی پرداخته شود، اجازه دهید ابتدا بررسی کنیم که واریکوسل چیست.

2.زود انزالی بعد از عمل واریکوسل | واریکوسل چیست؟

واریکوسل یک سیاهرگ بزرگ شده در کیسه بیضه است. چیزی شبیه به رگ های واریسی است که گاهی اوقات در پاهای اشخاص می بینید و برخی از دردناک بودن آن ها اظهار ناراحتی می کنند. واریکوسل شایع است و 15 درصد از مردان سالم و تا 35 درصد از مردانی که ناباروری را تجربه می‌کنند، دیده می‌شود. واریکوسل در ناحیه کیسه بیضه به دلیل برگشت نخوردن خون به قلب به طور طبیعی به وجود می آید. اگر دریچه های تنظیم کننده جریان خون به بیضه ها و همچنین از بیضه ها مختل شوند، خون به عقب برگشته و باعث واریکوسل می شود.
شدت واریکوسل از سطح 1 تا 3 درجه بندی می شود که سطح 1 فقط در سونوگرافی مشخص می شود. سطح 2 تا حدودی در معاینه قابل لمس است و سطح 3 به راحتی از طریق پوست کیسه بیضه بیمار قابل مشاهده خواهد بود. وریدها به خنک شدن خون قبل از حرکت به بیضه کمک می کنند. معمولاً بیضه ها چند درجه خنک تر از بدن باقی می مانند که برای تولید اسپرم بهینه است.
اگر واریکوسل رخ دهد، می تواند دمای کیسه بیضه را افزایش دهد. به نوبه خود این وضعیت باعث دناتوره شدن اسپرم به دلیل دمای بالاتر می شود که معمولا منجر به ناباروری می شود. واریکوسل همیشه یکی از دلایل ناباروری نیست، زیرا دو سوم مردان مبتلا به واریکوسل مشکل باروری ندارند.

زودانزالی بعد از عمل واریکوسل

واریکوسلکتومی

جراح می تواند واریکوسلکتومی را برای رفع واریکوسل انجام دهد. جراحی با هدف

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*