ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

صمیمی شدن با همکار مرد، مزایا و معایب آن

صمیمی شدن با همکار مرد گاهی موجب شکست حریم خصوصی و درخواست های بدون منطق از طرف همکار مرد می شود. در مواردی نیز این صمیمت برای یکی از طرفین که متاهل است ممکن است مشکل ساز شود. اما این صمیمیت ها مزایایی نیز دارند که در این مقاله بیان می شود. برای دریافت مشاوره شغلی کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

صمیمی شدن با همکاران

صمیمیت کلمه ای است که احتمالاً انتظار نداریم در محل کار زیاد درباره آن بشنویم. اما احساس صمیمیت با همکاران عامل مهمی در نحوه تجربه شغلی ما است. ایجاد رابطه با همکاران می تواند یک روش تاثیر گذار برای زیاد شدن رضایت شغلی و تعلق به فضای کار شود. از طرفی بعضی از همکاران مرزهای  مشخصی را برای صمیمی شدن با همکار مرد خود مشخص می کنند تا با ایجاد تعادل سالم بین محل کار و سبک زندگی شخصی آنها روابط کنترل شده ای ایجاد کنند محل کار می تواند جایی با شخصیت های مختلف و گاهی متضاد باشد اگر شما زن باشید این ممکن است برای شما چالش برانگیزتر باشد.

اهمیت رابطه سالم با همکاران

محل کار می تواند محیطی نزدیک و صمیمی باشد که در آن زمان قابل توجهی را با افرادی می گذرانیم که علایق، ارزش ها و اهداف مشابهی دارند. به همین دلیل است که همیشه مکانی مناسب برای ایجاد دوستی های مادام العمرهم محسوب می شود. اولین راهکار برای به وجود امدن یک تیم قوی و موفق، برقراری یک رابطه ی سالم با همکاران است.این رابطه سالم بین همکاران برای افزایش بهره وری کارکنان بسیار کمک کننده ست و برای رسیدن به این پیوند می توانند انواع مختلف روابط را با همکاران خود به وجود بیاورند.  

مزایای صمیمیت با همکار مرد

با این‌که حفظ روابط دوستانه در محیط کاری، مخصوصا برای کسانی که ترجیح می‌دهند خط قرمزی بین کار و زندگی شخصی‌شان مشخص باشد، چالش‌برانگیز است، اما دوستی با همکارمرد می‌تواند مزایایی را نیز به دنبال داشته باشد:
  • از بین بردن حالت تدافعی: صمیمیت با از بین بردن حالت تدافعی، ارتباطات را بهبود می بخشد و روابط کاری را افزایش می دهد، ابراز احترام و محبت در بین همکاران بیش از آنچه که فکر می کنید قابل قبول است و می تواند عملکرد گروه را به طور کلی بهبود بخشد.
  • کاهش استرس: صمیمیت با همکارباعث کاهش استرس فضایی را برای رضایت شغلی بیشتر، روزهای بیماری کمتر و بهره وری بهبود می بخشد.
  • اشتیاق رفتن به محل کار: صمیمیت در محل کار باعث می شود افراد مشتاقانه منتظر رفتن به محل کار باشند. این امر حضور ذهنی وعاطفی را افزایش می دهد که باز هم بهره وری را بهبود می بخشد.
  • ایجاد خلاقیت:صمیمیت با ایجاد محیطی بهتر برای کار گروهی و طوفان فکری، خلاقیت را افزایش می دهد. اعضای گروه کمتر تحت تأثیر اضطراب اجتماعی، شرم و ترس از تفکر آزادانه قرار می گیرند.
 صمیمی شدن با همکار مرد

معایب صمیمیت با همکار مرد

داشتن یک رابطه سالم با همکاران مرد یک فرآیند طولانی و پر زحمت است زیرا به تعادل و راحتی و احترام متقابل نیاز دارد. شما باید با آنها سازگار شوید مردان نیز باید با نیازهای شما سازگار شوند. بدون این دو عنصر، ممکن است تضادهایی در این بین وجود داشته باشد. همچنین برخی از زنان پس از صمیمیت با همکار مرد در محل کار مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند یا باعث ایجاد سوء تفاهم و درخواست های غیر منطقی از طرف همکار مرد شده است. در ادامه به برخی از مهمترین معایب صمیمیت با همکار مرد اشاره شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نشانه های علاقه همکار زن کلیک کنید.

1-رعایت نشدن حریم شخصی

گاهی رابطه بین همکاران زن و مرد در فضای کار شکل دیگری به خود می‌گیرد. با اینکه حریم شخصی رعایت می شود ولی به خاطر زمان طولانی که زن و مرد در بهترین ساعات روز با هم می‌گذرانند ممکن است دوستی و صمیمیت خارج از محیط کاری ایجاد شود که بعضی اوقات سبب وابستگی عاطفی هم می‌شود. خانم و اقایی را در نظر بگیرید که در محل کار حدود 8 ساعت در روز را با هم می گذرانند، آن‌ها هر روزبا هم نوشیدنی و چای می خورند. گفتگوهای‌شان‌ صمیمی‌تر و خصوصی‌تر می‌شود و این مراحل رابطه عاطفی پر رنگ تر می‌شود و این را می دانیم که دلبستگی عاطفی به فرد دیگر می‌تواند ازدواج فرد را تحت تأثیر قرار دهد. این مسئله در نهایت زندگی خانوادگی و جایگاه شغلی و حتی دین و اخلاق شما را به خطر می‌اندازد.

2-به وجود آمدن اختلال و ایجاد حواس پرتی

دوستی در محیط کار می تواند منجر به آشفتگی شود. اگرچه داشتن دوستان در محل کار بسیار عالی است، اما باید در نظرداشته باشید که برای انجام یک کار حقوق می گیرید، بنابراین باید خود منظبط باشید تا بتوانید کارهای روزانه مورد نیاز خود را انجام دهید. دوستی زن و مرد در محیط کار می تواند باعث ایجاد حواس پرتی شوند که ممکن است بر بهره وری، کارآیی و توانایی شما در تولید کار با کیفیت بالا و همکاران شما تأثیر بگذارد فعالیت هایی مانند حرف زدن، شوخی می تواند گردش کار را مختل کرده و تمرکز دوباره بر وظایف مربوطه را برای متخصصان مربوطه چالش برانگیز کند. بنابراین، ایجاد محدودیت و حفظ سطح خاصی از احترام به نیازهای حرفه ای یکدیگر هنگام ایجاد دوستی در محل کار بسیار مهم است.  

به چه اندازه با همکار مرد صمیمی شویم

در هر رابطه ای حد و مرزهایی تعیین شده که دو طرف ملزم به رعایت آن است. شاید تا به حال تجربه کرده اید که مرزهای صمیمیت همیشه رعایت نمی شوند و بعضی افراد زیاده روی می کنند و حریم شخصی ها را از بین می برند و این باعث به وجود امدن فضای ناامن در محیط کاری می شود.ایجاد

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*