ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

فتیشیسم |نشانه ها، علل و درمان فتیشیسم


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با فتیشیسم پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


فتیشیسم یکی از انواع اختلالات جنسی است که به معنای تمرکز جنسی نابهنجار یک فرد بر روی یک شیء غیر زنده و بی‌ربط به مسائل جنسی یا یک قسمت غیرجنسی بدن می‌باشد. به عبارتی دیگر برخی از افراد در رابطه جنسی به اشیاء خاص یا اعضاء خاصی از بدن توجه نشان می‌دهند به طوری که این بخش‌ها برای آن‌ها لذت جنسی به همراه دارد و بدون حضور آن اشیاء نمی‌توانند به ارگاسم برسند. در ادامه مطلب قصد داریم به بیان علل، نشانه‌ها و درمان‌های مختلفی که برای این اختلال بیان شده است بپردازیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. برای شناخت بیش تر در زمینه اختلال نابهنجاری جنسی کلیک کنید.

گیف فتیشیسم

 

فتیشیسم

فتیشیسم

فتیشیسم یا همان یادگارخواهی یکی از اختلالات جنسی است که به معنای تمرکز جنسی نابهنجار یک فرد بر روی یک شیء غیر زنده و بی‌ربط به مسائل جنسی یا یک قسمت غیرجنسی بدن می‌باشد. فرد به طور مکرر و شدید با تمرکز روی این اشیا یا اعضای بدن به لحاظ جنسی برانگیخته می‌شود و این برانگیختگی در خیال پردازی‌ها، امیال و رفتارهای فرد مشخص است. فتیش دو نوع کلی دارد که شامل فتیش اعضای بدن و فتیش اشیاء است. این دسته بندی به این معنا نیست که فرد لزوما و منحصرا در یکی از این دسته بندی‌ها جای می‌گیرد و ممکن است دچار هر دو نوع فتیش باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات جنسی کلیک کنید.

 

ویژگی های فتیشیسم

فرد دارای فتیش با نگاه کردن به شیء مورد علاقه یا قسمت مورد علاقه از بدن، دست به خودارضایی می‌زند، و تحریک جنسی خود را از آن می‌جوید. در واقع فتیشیسم بدون حضور شیء مورد علاقه، قادر به برانگیختگی جنسی نیست. در روابط جنسی به جای تمرکز روی نواحی جنسی، به شکل بیمارگون و غیرعادی به نواحی غیرجنسی توجه می‌کند. این توجه می‌تواند به صورت دیداری، بوییدن، لمس کردن و لیسیدن باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه خودارضایی کلیک کنید.
برخی از افراد دارای فتیش به خاطر علاقه و وابستگی شدیدی که به شیء مورد نظر پیدا می‌کنند، دائما وقت خود را برای جستجوی آن شیء صرف می‌کنند. کلکسیون‌هایی از آن می‌سازند و یا حتی برای به دست آوردن آن‌ها دست به دزدی می‌زنند. برای آشنایی بیشتر در زمینه سادیسم و مازوخیسم کلیک کنید.

 

اشیاء رایج فتیش

اشیا رایج فتیشیسم

لباس زیر زنانه، جوراب، کفش، چکمه، پا، مو از جمله اشیایی هستند که فتیشیسمی‌ها بیش ترین تمایل را به آن‌ها نشان می‌دهند. با این حال شیء مورد هدف فتیشیسم هر چیزی می‌تواند باشد. از آن جایی که فتیشیسم در مردان بیشتر است، معمولا وسایل یا قسمت‌های تحریک کننده مرتبط با زنان است. برای آگاهی بیشتر در زمینه اختلالات کژکاری جنسی کلیک کنید.

 

واژنیسم از اختلالات کژکاری جنسی رایج

به طور کلی اختلالات جنسی به دو دسته کژکاری جنسی و نابهنجاری جنسی تقسیم می‌شوند که اختلالات جنسی شامل اختلال‌های فتیشیسم، مازوخیسم، سادیسم و… است. دسته دیگر اختلالات کژکاری جنسی است که واژنیسم جزء این دسته است. از دیگر اختلالاتی که می‌توان مربوط به این دسته دانست شامل مرده خواهی، رابطه جنسی با حیوانات، نمایشگری جنسی، تماشگری جنسی و… است.

 

دلایل بروز فتیشیسم

فتیشیسم معمولا در طی دوره بلوغ خود را نشان می‌دهد. تجربه همزمان لذت جنسی با یک شیء می‌تواند در آینده باعث این شود که آن شی‌ء جنسی پنداشته شود. فتیشیسم را می‌توان مرتبط با تجارب دوران کودکی و نوجوانی نیز دانست. هنگامی که یک کودک قربان

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*