ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

انتظار زنان در رابطه عاطفی | 3 ویژگی مهم در رابطه عاطفی برای زنان

انتظاراتی که زنان در رابطه عاطفی به دنبال آن هستند و از شریک عاطفی خود و به طور کلی مردان انتظار دارند با چیزی که در یک دوست به دنبال آن هستند، تفاوت چندانی ندارد. منطقی به نظر می رسد که هر رابطه خوبی بر اساس برخی از ویژگی های اساسی و ساده دوستی بنا شده باشد. زنان به شریکی نیاز ندارند که تمام انرژی خود را صرف تلاش برای اثبات اینکه چقدر قوی، مردانه، ماچو یا قهرمان هستند صرف کنند.  

تماس با مشاور


انتظارات زنان در رابطه عاطفی

هیچ ارزیابی قابل اعتمادی وجود ندارد که بتواند پیش‌بینی کند که آیا کسی برای شما دقیقا مناسب است یا خیر. هیچ الگوریتم سایت دوستیابی نمی تواند خواسته های قلب انسان را به درستی پیش بینی کند. حتی زمانی که یک شریک، بالقوه تمام ویژگی‌های مدنظر شما را در یک رابطه به ارمغان می‌آورد، تضمینی نیست که شما دو نفر رابطه روانی خوبی داشته باشید و آن انتظارات در زمان مناسب برای هر یک از شما برای ورود به یک رابطه جدید درست عمل کند.
با این حال، تشخیص آنچه که از افراد مهم زندگی‌ به آن نیاز دارید«ضریب کیفیت رابطه» را افزایش می‌دهد تا حداقل بتوانید قبل از ایجاد یک رابطه عاشقانه جدید و یا بهبود روابط عاطفی در آستانه فروپاشی، از زمینه‌هایی که ارزش تقویت کردن را دارند آگاه شوید. ویژگی‌هایی که زنان در زندگی‌ بیشتر از مردان به آن‌ها ارزش می‌دهند و به آن‌ها نیاز دارند را می‌توان در سه حوزه مجزا دسته‌بندی کرد: یکپارچگی اخلاقی، حساسیت رابطه ای و صمیمیت رضایت بخش. در این زمینه میتوانید از مشاوره زوجین نیز بهره مند شوید.
زنان فقط مردانی را می خواهند که مایل باشند با آن ها در جایگاهی که شایستگی آن را دارند پذیرفته شوند، با آن ها منصفانه و عادلانه رفتار کنند و بتوانند مطمئن باشند که جرقه علاقه به آن ها همچنان روشن خواهد ماند. به عنوان یک زن نیز داشتن این انتظارات در یک رابطه به این معنی نیست که استانداردهای شما خیلی بالاست. این ویژگی ها ستون فقرات هر رابطه سالم را تشکیل می دهند. آن ها را جدی بگیرید.  

اینفوگرافیک انتظار زنان در رابطه عاطفی

اینفوگرافیک انتظار زنان در رابطه عاطفی

1-ویژگی های یکپارچگی اخلاقی

احترام متقابل یک اصل بر مبنای همه یا هیچ است. زمانی که شخص احترام خود را نسبت به شریک خود از دست داد، همه تعهدات و قول و قرارها در ذهن زن لغو می‌شوند. زنان باید همان احترامی که مردان برای مردان دیگر قائل هستند، دریافت کنند. زمانی که فردی احساس بی‌احترامی یا عدم حمایت می‌کند، احتمالاً این رابطه زودتر به پایان خود نزدیک می شود. در روابط عاشقانه، حتی زمانی که از شریک زندگی عصبانی یا ناامید هستید، احترام باید حفظ شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه همیشه به همسرم احترام بگذارم کلیک کنید.
احترام بین شرکا برای موفقیت یک رابطه، ضروری است.  با این حال، هرچه این رابطه طولانی تر باشد، نیاز به تلاش آگاهانه برای احترام گذاشتن بیشتر می شود. بعد از گذشت چندین ماه یا چند سال از رابطه، وقتی آنقدر یکدیگر را می شناسید که مراقب صحبت کردن با یکدیگر نیستید، این امکان وجود دارد که با صحبت بدون فکر، احساسات شریک زندگی خود را جریحه دار کنید. در تمام ارتباطات با یکدیگر، حتی در مشاجرات، حفظ احترام مهم است.

1-عدم ترس از قضاوت

ارتباط امن خالی از هراس و ترس از قضاوت که به طور منظم و با درایت دونفره اتفاق می افتد برای رابطه عاطفی ضروری است. یک رابطه سالم زمانی شکوفا می شود که ارتباطات شفاف باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترس از قضاوت دیگران کلیک کنید.

2-صداقت داشتن

یکی دیگر از ویژگی های ساختن یا ویران کردن یک رابطه صداقت است. به کسی دلیلی ندهید که به شما شک کند. اعتماد کردن و قابل اعتماد بودن باعث می شود روابط عمیق تر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صداقت در زندگی زناشویی کلیک کنید.

3-پذیرش مسئولیت رفتار

رابطه سالم طولانی مدت نیاز به سطح بالایی از بلوغ دارد. بدون آن، اختلافات و درگیری ها بعد از شروع غالبا سیر صعودی پیدا کرده و هر روز بدتر می شود. زیرا زوج ها در«بازی سرزنش» یکدیگر به تله می افتند. با افزایش سرزنش و انتقادها، رابطه عاطفی با شکست مواجه می شود و آسیب عاطفی که وارد می شود به راحتی قابل ترمیم نیست.  

2-ویژگی های حساسیت رابطه ای

زنان برای نشان دادن مهربانی، صبر، درک، همدلی و شفقت به نحوه رفتار مردان نیاز دارند. صرف نظر از نوع رابطه، زن و مرد باید مراقب احساسات یکدیگر باشند. توجه داشته باشید که ناکامی ها و مصیبت های یک شریک برای دیگری اهمیت دارد و نقش زوجین برای گرامی داشتن و مراقبت از یکدیگر در مواقع سختی مهم است. دوستی بین زن و مرد نیز مورد نظر است. دوست بودن با شریک زندگی، خود به معنای رفتار دلسوزانه با او در بیماری ها و ناراحتی ها است. دوستی و رفاقت، پذیرفتن عمل به روشی است که اغلب با سایر دوستان نزدیک خود رفتار می کنید.
انتظار زنان در رابطه عاطفی

1-انتظار زنان در رابطه عاطفی | بلوغ عاطفی

به سطح بزرگسال رسیدن در جنبه های عاطفی بسیار مهم است. درست است که در مواقع لزوم کمی سرگرمی کودکانه رابطه را هیجان انگیز می کند اما برای زنان مهم است که مردان وقتی زمان انجام تعهدات و مسئولیت های رابطه عاطفی از راه می رسد، بازیگوشی و بی تفاوتی را کنار گذاشته و مانند بزرگسالان رفتار کنند. آگاهی از این که قدرت بیشتر برابر با هوش بیشتر نیست در حفظ ارتباط سالم به عنوان بخشی از بلوغ عاطفی بسیار مفید است. گاهی اوقات بهتر است قبل از اینکه شریک زندگی خود را به سمت یک راه حل اجباری هدایت کنید، عقب بنشینید و به مشکلات فکر کنید و اجازه دهید به تنهایی تصمیم بگیرد.

2-انتظار زنان در رابطه عاطفی | حمایت به موقع

حمایت از شریک زندگی یک نقش اساسی و اصلی در ارتباط مشترک است. خواه شریک زندگی به حمایت عاطفی نیاز داشته باشد خواه عملی، در مسائل کوچک و بزرگ در کنار او باشید. صرف نظر از اینکه برای گوش دادن به دغدغه ها زمان نیاز دارد یا مشارکت فعال تر در تصمیم گیری های مهم اعم از تربیت فرزندان موفق و امور مالی و غیره را می طلبد، حضور خود را موثر و حمایت کننده نشان دهید.

3-حساسیت همراه با تأیید

حساسیت و تایید کردن به معنای اعتبار بخشی به تجربیات شریک زندگی، یکی دیگر از انتظارات زنان از رابطه عاطفی است. تجربیات او را با قضاوت کردن، نصیحت کردن و مقصر جلوه دادن او بی اعتبار نکنید. تجارب فرهنگی بزرگسالان بر اساس هویت جنسیتی بسیار متفاوت است. تعصبات خود را در نحوه نگرش به زنان دیگر بشناسید و به این فکر کنید که چگونه شریک زندگی شما ممکن است تحت تأثیر افکار منفی دنیایی باشد که زنان را کمتر از آنچه هستند می بیند.
تصور نکنید که او وقتی داستان‌هایی از تعصب، تبعیض یا رفتار ناعادلانه را با شما به اشتراک می‌گذارد، قصه هایی از خود می‌سازد. نقش های جنسیتی تحمیل شده، رفتار و انتخاب افراد را محدود می کند. ایفای نقش در از بین بردن نقش های مضر جنسیتی در خانه و محل کار به نفع مردان و زنان است. زنان را مجبور نکنید تا برای اثبات خود از سطح بالاتری بپرند. زنان و مردان باید برای سرمایه گذاری یکسان روانی و جسمانی، پاداش دریافت کنند. جنسیت نباید در یک رابطه عاطفی یا محل کار یک نقطه ضعف تلقی بشود.  

3-ویژگی های صمیمیت رضایت بخش

ماجراجویی و هیجان را با روش های ایمن و خوشایند وارد رابطه کنید. دیدگاه های شریک زندگی را به چالش بکشید و اجازه دهید دیدگاه های شما نیز به چالش کشیده شود. گشودگی به تجربیات جدید و روش‌های فکری را تقویت کنید و زنان را به انجام همین کار دعوت کنید. تحریک فکری، روابط را پویا نگه می دارد و برای زنان خوشایند است. همراهی و مشارکت وقتی با صمیمیت همراه می شود، چسبی را در رابطه ایجاد می کند که بیشتر روابط طولانی مدت را رو به جلو نگه می دارد و از یکنواختی خارج می کند.
صمیمی بودن با شریک زندگی فقط داشتن رابطه جنسی نیست. بلکه برای به اشتراک گذاشتن و افشای بخش هایی از خود است که با افراد خارج از رابطه به اشتراک نمی گذارید، مانند خاطرات و آسیب پذیری های روانی و شخصی. از آنجایی که این دست موضوعات معمولاً چیزهایی هستند که افراد تمایل دارند آن ها را برای خود نگه دارند زیرا وجهه آسیب پذیر و قضاوت گونه را فعال می کند، این یک امتیاز محسوب می شود که آنقدر به کسی نزدیک باشید و در جریان رازهایی قرار بگیرید که هیچ کس دیگری نمی داند.

1-ابراز محبت

ممکن است آسان نباشد. اما این کلمات به شدت شارژکننده رابطه هستند. متأسفانه برخی از مردم معتقدند که به زبان آوردن آن باعث آسیب پذیری می شود. با این حال، زن زندگی شما شایسته این است که از عشق شما آگاه شود. اگر با گفتن این سه کلمه اتفاقی نمی افتد، سعی کنید عشق به همسر را به روش هایی که برای او مهم است نشان دهید. همه افراد نیاز دارند که احساس کنند دوست داشته می شوند. وقتی در یک رابطه عاطفی هستید، درخواست محبت کاملا طبیعی است.
برخی از افراد ترجیح می دهند از طریق کلمات یا حرکات عملی کوچک روزانه ابراز محبت کنند، در حالی که برخی دیگر درخواست محبت فیزیکی بیشتری دارند(در آغوش گرفتن، بوسیدن همسر، گرفتن دست در خیابان و غیره). شما باید بتوانید با شریک زندگی خود یک زمینه مشترک پیدا کنید تا سطح ابراز محبت برای هر دوی شما مناسب باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه محبت به همسر کلیک کنید.

2-انتظار زنان در رابطه عاطفی | شفقت

وقتی در یک رابطه هستید، اغلب این احساس را پیدا می کنید که به عنوان عضوی از یک تیم کنار یکدیگر زندگی می کنید. هر دوی شما یکدیگر را برای رسیدن به اهداف تشویق می کنید و از طرف دیگر، باید در مواقع سختی نیز حمایت عاطفی و روانی خود را نشان دهید. بنابراین، طبیعی است که از شریک زندگی خود انتظار داشته باشید زمانی که درگیر مشکلات خاصی هستید، بیش از هر زمان دیگری دلسوز شما باشد. هر دو باید بتوانید از حمایت یکدیگر بهره مند شوید.
این بدان معنا نیست که شما لزوماً باید درد آن ها را مستقیما به دوش بگیرید بلکه باید در روزهای سخت به آن ها گوش دهید و با درک کردن و همدلی همراهی کنید. مواقعی وجود خواهد داشت که همنشینی وفادار، دقیقا نیازی است که هر دوی شما از یکدیگر بیش از هرچیز دیگری انتظار خواهید داشت.

3-ابراز علاقه و اشتیاق به رویاها

رابطه ای را تصور کنید که در آن یکی از شرکا به فعالیت ها، علایق یا حتی نظرات دیگری در باب مسائل مختلف علاقه ای نداشته باشد. حقیقت این است که گاهی اوقات برخی از افراد تنها با این هدف که تنها نباشند وارد رابطه می شوند. از همان ابتدا به میزان اشتراکات و اختلافات موجود اهمیتی نمی دهند. بنابراین پس از آغاز رابطه هم علاقه خاصی به شریک زندگی خود و ویژگی ها و علائق او نشان نمی دهند.
برای یک رابطه سالم، لازم است که هر دو شما واقعاً به یکدیگر و تا حدی به زمینه های فعالیت اعم از سرگرمی ها و سلائق دیگری علاقه مند باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روابط ناسالم کلیک کنید.

4-انتظار زنان در رابطه عاطفی | ملاحظه گری

تمام اقدامات و تصمیمات فردی می تواند به یک شکل بر شریک زندگی نیز تأثیر بگذارد. بنابراین، مهم است که مراقب باشید، توجه داشته باشید و انتظارات زنان از رابطه را در نظر بگیرید. برای رسیدن به این مقصود لازم نیست به هر چیزی که می‌خواهند بله بگویید، بلکه به آن‌ها گوش دهید و نشان دهید نظر آن ها برای شما مهم است. رعایت و بذل توجه و ملاحظه کردن، به عنوان یکی از انتظارات زنان در رابطه عاطفی می تواند به ایجاد یک ارتباط موفق و قوی برای هر دوی شما مثمر ثمر واقع شود.

5-انتظار زنان در رابطه عاطفی | رابطه جنسی خوب

برخلاف آنچه از مردان شنیده می شود که برای لذت بردن از رابطه جنسی به تحرکات جنسی زن احتیاج دارند، بسیاری از زنان با تحریک شدن درونی خود به لذت جنسی دست می یابند. سوسو زدن جنسی زن از درون می آید، نه از دیگری و اگر میل و اراده خود زن هنگام رابطه جنسی دخالت نکند نتیجه خوشایند جنسی حاصل نمی شود. حقیقت ناگفته در مورد تمایلات جنسی زنان این است که تا چه اندازه می توانند با جنبه مثبت خودشیفتگی، به بهترین شکل، سکس داشته باشند. توانایی زن برای تمرکز بر بدن خود و لذت شخصی، مسیری برای لذت شهوانی او قلمداد می شود.
با وجود هدایتگر برای یک تمرکز درونی، زنان از آندسته نقش های اجتماعی که اغلب حول محور توجه به نیازهای دیگران می چرخد رها می شوند و این یعنی سکس برای زنان یک شیوه رهایی بخش است. زنان چنانچه در رابطه جنسی خوب قرار بگیرند، آزادی از مراقبت و توجه به رفاه دیگران را به سمت توجه به خویش میچرخانند. آن ها می توانند فضایی برای تجربه لذت کاملا شخصی پیدا کنند.
انتظار زنان در رابطه عاطفی

6-ارزیابی تمایلات جنسی زنانه

اعتقاد بر این است که تمایلات جنسی زنانه ریشه در تعهد دارد، اما این همیشه درست نیست. اگر چنین بود، رابطه جنسی در روابط عاشقانه و متعهدانه باید رشد می کرد در حالیکه غالبا برعکس است. یعنی پس از شروع تعهد، رابطه جنسی کیفیت خود را از دست می دهد و غالبا این زنان هستند که ابتدا علاقه خود را از دست می دهند. هم به لحاظ زمانی که پس از مدت زمان کوتاه تر و هم به لحاظ سرعت کاهش که نسبتاً سریع رخ می دهد. واقعیت این است که تمایلات جنسی شرکا و نحوه حفظ کیفیت رابطه اغلب متفاوت و دشوار است. در این زمینه میتوانید از مشاوره جنسی نیز بهره مند شوید.
اینطور نیست که زن کمتر به رابطه جنسی علاقه داشته باشد بلکه زن بنا به دلایل درون رابطه، به کمتر از سکسی که می تواند به بهترین شکل داشته باشد علاقه ندارد. رابطه جنسی خوب خریدنی نیست و با تلقی کردن رابطه جنسی به عنوان پاداشی که برای انجام کار خوب شریک زندگی به او داده می شود، یک برخورد بالقوه عاشقانه را بیشتر به یک معامله تجاری تبدیل می کنید. زنان دوست ندارند احساس کنند رابطه جنسی را مدیون شریک زندگی خود هستند.

7-انتظار زنان در رابطه عاطفی | کاهش علاقه جنسی

فقدان یا کاهش علاقه جنسی زنان نباید به طور قطعی با میل جنسی ضعیف تر در آن ها بررسی شود بلکه با اذعان به اینکه میل جنسی زنان انگیزه ای است درونی که نیاز به تعامل مداوم دارد، باید از این منظر بررسی شود که در طول سال ها به شدت و با تخیل باید تقویت شود. رابطه جنسی هرگز فقط رابطه جنسی نیست. حتی اگر صرفا ضربه زدن و اجرای مکانیکی باشد. مردان باید یک بار برای همیشه افسانه ضعف جنسی زنانه را کنار بگذارند. با داشتن شریک زندگی مناسب، زنان هم به اندازه مردان از رابطه زناشویی و جنسی لذت می برند.  

پیشنهاد برای لزوم تعیین سطح انتظارات زنان

درخواست بهترین ها برای خود نه تنها چیزی نیست که از آن خجالت بکشید بلکه در دراز مدت از خود به خاطر آنچه حق خود میپنداشتید تشکر خواهید کرد. اگر به تازگی با کسی آشنا شده اید یا مدتی است که یک رابطه جدی عاطفی را شروع کرده اید، درک اینکه چه انتظاراتی از رابطه عاطفی خود باید داشته باشید و اساسا کدام دسته از انتظارات معقول است ممکن است دشوار باشد.
گاهی اوقات داشتن انتظارات متفاوت از آنچه واقعا هست، رابطه شما را به تعارض می کشاند. در مقابل برخی انتظارات وجود دارند که بیش از حد نیستند و به جای ایجاد تعارض، به شکل گیری یک رابطه شاد و پایدار کمک می کنند. انتظارات در یک رابطه در واقع می تواند نیروی مثبتی برای رشد متقابل باشد، البته تا زمانی که این انتظارات برای هر دوی شما قابل قبول و سالم باشد. داشتن این انتظارات در یک رابطه به این معنی نیست که استانداردهای شما خیلی بالاست.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خوشحال بودن با شریک جنسی کلیک کنید.
این ویژگی ها ستون فقرات هر رابطه سالمی را تشکیل می دهند، بنابراین این لیست را در نظر داشته باشید تا زمانی که وقت آن فرا برسد و به طور آشکار با شریک زندگی خود صحبت کنید و بگویید که مهم ترین انتظارات شما به عنوان یک زن از رابطه عاطفی چیست. به مردان این نکته کلیدی اشاره می شود که تا جایی که ممکن است دست و دلباز عاطفی باشید تا در ازای آن، انتظار دریافت معادل آن را داشته باشید. یک رابطه خوب بر روی تعامل و بده و بستان های عاطفی پیش می رود و باید به هر دو صورت توجه شود تا رابطه پیشرفت کند. در غیر اینصورت رابطه به یک وضعیت خدمت رسانی یکطرفه و ایستا تبدیل می شود.  

سخن آخر در زمینه انتظار زنان در رابطه عاطفی

زنان به مردان زندگی خود نیاز دارند تا متحدان قابل اعتمادی باشند. کسانی که زندگی زنان را به همان اندازه که خود زنان می خواهند از موفقیت پر کنند و لذت ببرند، موفق و پربار کنند. مردها باید زمان بگذارند تا نقاط قوت یک زن را بشناسند و به رشد او کمک کنند. به اهداف او احترام بگذارند و به خاطر همه چیزهایی که زن در رابطه به ارمغان می آورد، ارزش گذاشته و قدردان باشند.
وقتی صحبت از رابطه عاطفی می شود، زنان همان چیزهایی را می خواهند که مردان می خواهند. فقط ممکن است آن ها را به ترتیب دیگری بخواهند. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*