ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تفاوت عشق بین زنان و مردان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تفاوت مردان و زنان در عشق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آگاهی از تفاوت مردان و زنان در عشق منجر به درک متقابل آن‌ها از یکدیگر می‌شود و می‌تواند باعث ایجاد ارتباطی عاشقانه‌تر و صمیمی‌تر میان زوجین شود. مفهوم عشق، علاوه بر اینکه در هر فرد متفاوت است، بین زن و مرد نیز متفاوت است. بسیاری از درگیری‌های زوجین در این مورد، به دلیل ناآگاهی هر جنس، از نحوه عاشق شدن و ابراز علاقه جنس مخالف خودش است. بسیاری از زوجین با این ادعا که همسرشان دوستشان ندارد و عاشقشان نیست، پای به جلسات مشاوره می‌گذارند، در صورتی که خیلی از آن‌ها از این تفاوت‌ها آگاهی ندارند و می‌خواهند همسرشان، مثل خودشان عشق خود را ابراز کند. علاوه بر این مشاوره خانواده به شما کمک می‌کند تا با درک متقابل از عشق یکدیگر، به حل تعارضات بپردازید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

;

تفاوت مردان و زنان در عشق | عشق چیست؟

عشق، یکی از پیچیده‌ترین مفاهیم زندگی بشری است و هیچکس نمی‌تواند تعریف دقیقی از آن ارائه دهد. از نظر استرنبرگ، 3 مولفه عشق شامل شهوت و انگیزش جنسی، صمیمیت و دوست داشتن و تعهد و وفاداری است. برای آشنایی بیشتر با انــواع عشق کلیک کنید.

اینفوگرافیک تفاوت عشق بین زنان و مردان

اینفوگرافیک تفاوت عشق بین زنان و مردان

صمیمیت

استرنبرگ صمیمیت را جوهره عشق می‌داند و آن را شامل عناصری مثل توجه زیاد، میل به رفاه و پیشرفت و توســعه فردی خود و شریک عاطفی، داشتن درک متقابل، احترام، تکیه کردن به او، رابطه صمیمانه و صادقانه و ... می‌داند. به طور کلی صمیمیت، همان دوست داشتنی است که خیلی از شما تجربه کرده‌اید.

تفاوت مردان و زنان در عشق | شهوت

انگیزش شهوانی و جذابیت‌های جسمانی، یکی دیگر از جنبه‌های عشق است که اگر وجود نداشته باشد، شما نمی‌توانید اسم آن احساس را عشق بگذارید. شاید در اطراف خود مدعی عشق دیده باشید که می‌گویند «من حاضر نیستم به او دست بزنم». احساسی که در آن جنبه‌های شهوانی و مــیل جنسی نسبت به معشوق وجود نداشته باشد، با عنوان عشق رفاقتی یا بی هدف شناخته می‌شود.

تعهد

این جنبه بیشتر برای مراقبت از معشوق و نگهداری دائم او کنار خود تعریف می‌شود. فرد در این جنبه، می‌خواهد معشوقش فقط برای او باشد و او نیز فقط برای معشوقش باشد. حفظ و مراقبت از روابط عاطفی و عشق از گزند حوادث بیرونی و برنامه ریزی برای یک عشق بلند مدت، تعهد است. اما احساسی که در آن فقط تعهد وجود داشته باشد، با عنوان عشق پوچ شناخته می‌شود.

 

تفاوت زن و مرد در عشق

طبیعتا زنان و مردان نگاه متفاوتی به زندگی دارند، اما تحقیقاتی مبنی بر تفاوت مردان و زنان در عشق وجود ندارد. اما در برخی جنبه‌ها مسلما تفاوت‌هایی دارد که ناشی از تفــاوت زن و مرد از لحاظ بیولوژیکی است. برخی از نشانه‌های عشقی که ممکن است در زن و مرد تفاوت داشته باشد شامل موارد زیر می‌باشد:

 در دیدگاه عاشقانه زن دوست دارد مرد را تکیه گاه بداند. مرد نیز دوست دارد نقش حامی و قهرمان داشته باشد. مردان عاشق سعی می کنند نــیاز اساسی زنان را برطرف کنند و قدرت و توانمندی های خود را ثابت کنند. در مقابل زنان نیز از این توجه و حمایت احساس رضایت خواهند داشت. البته این نیاز به حمایت نشان از ضعف زنان نیست، بلکه نوعی طلب توجه از شریک عاطفی محسوب می شود.

تشابهات زنان و مردان در عشق

با وجود تفاوت مردان و زنان در عشق رفتارهای مشابهی نیز بین آن‌ها دیده می‌شود. در ادامه به برخی از این تشابهات در رفتار و خواسته‌ها پرداخته‌ایم:

1- برای هر دو مفهوم عشق، تمایل حــمایت از همسر است.

2- تفاوت‌های جنسیتی در تمایل به ازدواج آنچنان تأثیری ندارد.

3- زن و مرد عاشق، هر دو سعی می‌کنند محیطی را برای همسرشان ایجاد کنند که بتوانند برای رسیدن به خوشبختی در زندگی مشترک هر کاری را کنار هم انجام دهند و در همه چیز با هم شریک باشند.

4- هر دو جنس به یک اندازه دوست دارند عشقشان را ابراز کنند.

5- با اینکه گفته می‌شود زنان نیاز به دریافت عشق و مردان نیاز به ابــراز عشق دارند، اما تحقیقات نشان می‌دهد که تفاوت معناداری در این موارد بین زن و مرد وجود ندارد.

 

تفاوت زنان و مردان در ابراز عشق

بیشتر تعارضات و اختلافات زوجین ناشی از عدم آگاهی آن‌ها به تفاوت مردان و زنان در عشق می‌باشد. عاشــق شدن زنان با مردان تفاوت‌هایی را به دنبال دارد. در ادامه به 6 تفاوت اصلی در ابراز عشق میان دو جنس پرداخته‌ایم. البته لازم به ذکر است موارد زیر در مورد اکثریت زنان و مردان نه همه آن‌ها صدق می‌کند، پس شما می‌توانید با کسب مهارت های ارتباطی بیشتر کاستی‌های رابطه را از بین ببرید.

1- زن‌ها معمولا عشقشان را با رفتار‌های منفی مثل حساسیت‌های بیش از حد، نگرانی، گریه کردن و به قول معروف گیر دادن به همسر نشان می‌دهند.

2- مردان عشقشان را به وسیله انجام فعالیت‌های مشترک، پیش قدم شدن برای رابــطه جنسی و کمک به همسرشان انجام می‌دهند و زنان معمولا با ادعای کمتر عشقشان را بروز می‌دهند.

3- از نشانه های عاشق شدن زنان نزدیک شدن و ارتباط کلامی به شریک عاطفی است. آن ها دوست دارند از هر دری صحبت کنند. اما مردان عاشق، دوست دارند بشنوند و زیاد حرف نزنند.

4- زن عشقش را با اعتماد کردن نشان می‌دهد و مرد با اطمینان دادن. این می‌تواند نوعی تفاوت مردان و زنان در عشق باشد.

5- زنان عاشق معمولا نقاط ضعف معشوق را بیشتر نادیده می‌گیرند، با مردشان بهتر کنار می‌آیند و او را می‌پذیرند. اما مردان عاشق سعی در اصلاح خود، اصلاح شریک عاطفی خود دارند. در واقع مردان انــتقاد کردن را علامتی برای نشان دادن علاقه به طرف مقابل می دانند. زیرا در پس انتقادات، خواهان رشد و اصلاح طرف مقابل هستند.

6- مردان در هنگام عصبانیت ترجیح می‌دهند که تنها بمانند. اما زنان دقیقا بر عکس رفتار می کنند و برای تخــلیه روانی خود نیاز به صحبت کردن دارند.

 

مردان سریع‌تر از زنان عاشق می‌شوند

طی تحقیقات انجام شده در رابطه با تفاوت مردان و زنان در عشق مشخص شد، مردان زودتر از زنان عاشق می‌شوند و همچنین سریع‌تر عشق خود را ابراز می‌کنند. این مسئله کاملا بدیهی است؛ چرا که زنان اغلب در خصوص احساسات طرف مقابل و اینکه آیا عـشق واقعی شکل گرفته است یا نه تردید دارند، و برای ابراز عش خود صبر می‌کنند و معمولا دیرتر گارد خود را پایین می‌آورند. در واقع مردان به هنگام طرد شدن از طرف کسی که دوستش دارند، کمتر از زنان آسیب می‌بینند و شکـست عاطفی را تجربه می کنند. البته این مورد در تمام روابط و برای تمام افراد صدق نمی‌کند. همچنین مردان زودتر از زنان جمله «دوستت دارم» را بر زبان می‌آورند و زنان اغلب برای گفتن چنین کلماتی بیشتر صبر می‌کنند.

 

خانم‌ها بیشتر ابراز علاقه می‌کنند

پس از شکل گیری مراحل رابطه عاطفی اغلب زنان بیشتر از جملاتی همانند «دوستت دارم» استفاده می‌کنند. این می‌تواند نوعی تفاوت مردان و زنان در عشق باشد. اغلب این جمله برای خانم‌ها معنا و مفهوم عمیق‌تری دارد. در صورتی که مردان متوجه باشند این جمله چقدر برای زنان اهمیت دارد و روی آن‌ها تأثیرات عمیقی می‌گذارد، برای بــهبود روابط عاطفی و افزایش صمیمت بین خود بیشتر از آن استفاده می‌کنند. زنان بیان این جمله را به عنوان تجدید عهد در نظر می‌گیرند و همواره می‌خواهند با ابراز عشق، احساسات شریک خود را نیز به صورت متقابل دریافت کنند.

 
سخن پایانی
آگاهی از تفاوت نگرش زنان و مردان می تواند در پیشگیری از بروز بسیاری از اختلافات موثر باشد. اما برای آگاهی از این تفاوت ها لازم است کمی دقت نظر داشت و مهارت های مقابله با سوء تفاهمات را آموخت. مشاوران حامی هنر زندگی در کنار شما هستند تا بتوانید با ارتقاء سطح کیفی روابط عاطفی خود آرامش و لذت بردن از عشق را تجربه کنید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره تلفنی کلیک کنید.

تفاوت مردان و زنان در عشق | سؤالات متداول

عشق زنان بیشتر است یا مردان؟

در این مورد نمی‌توان پاسخ قطعی داد. چرا که افراد با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند؛ تفاوت‌هایی که در این زمینه می‌توان از آن‌ها نام برد تنها تفاوت در نوع و میزان ابراز عشق در زن و مرد است. اغلب مردان زودتر عشق خود را ابراز می‌کنند و زنان بیشتر محبت می‌کنند.

مردان و زنان عاشق چه نشانه‌هایی دارند؟

مردان بیشتر عشق خود را با رابطه جنسی بیان می‌کنند. زنان عاشق به مرد خود اعتماد می‌کنند. زنان گاه عشق خود را با حساسیت‌های بیش از حد نشان می‌دهند.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*