ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قدردانی از همسر | راهکار های کلیدی برای قدردانی از همسر

اکثر زوج ها زمان زیادی را در زندگی مشترک کنار هم می گذرانند بدون اینکه به یکدیگر اطلاع دهند که چقدر به یکدیگر اهمیت می دهند. تعهدات آن ها همه با هم اجرا می شود. پروژه های محل کار، دریافت صورتحساب ها، صرف شام و رسیدگی به بچه ها. مهمترین رابطه خود را بدیهی در نظر نگیرید. اگر می خواهید رابطه شما فوق العاده باشد نمی توانید آن را با همه کارهای معمولی که باید هر روز انجام دهید یکسان فرض کنید. بهتر است ازدواج شما چیزی فراتر از یک عادت روزانه باشد و در این راستا لازم است نکات مهم در آمادگی برای ازدواج را فرا گرفته باشید. شما می توانید قدردانی خود را از همسر خود به صورت شفاهی، با اعمال یا به شیوه های دیگر مانند نوشتن نشان دهید.  

تماس با مشاور


قدردانی از همسر

وقتی زندگی شلوغ می شود تمرکز روی همسر و مسائل مرتبط با او، از بین می رود. ماه عسل ازدواج خود را حتما به خاطر دارید. وقتی با چشمانی مشتاق به همسرتان نگاه می کردید و همه چیز فوق العاده به نظر می رسید. شما لحظه لحظه های خود را با خوشحالی سپری می کردید. روانشناسی عشق می گوید: حقیقت این است که وقتی رابطه شما رشد می کند و بالغ می شود، در واقع در حال تبدیل شدن به عشقی است که در برابر گذر زمان مقاومت می کند و برای همیشه دوام می آورد.
وقتی این اتفاق می افتد طبیعی است که وقفه هایی در عشق ورزیدن یا بکار بردن عبارت های محبت امیز ایجاد شود و باعث اختلاف نظرها و مواردی دیگر شود. خبر خوب این است که راه هایی برای کمک به بهبود رابطه وجود دارد. راه هایی که بتوانید بخشی از جادوی مرحله ماه عسل را دوباره به فضای ازدواج برگردانید. روش های فوق العاده ساده برای قدردانی بیشتر از همسرتان. گاه عدم رعایت نکات همسر داری منجر به بروز چالش در زندگی مشترک می شود در صورتی که با آموزش و چند جلسه مشاوره ازدواج و یا مشاوره خانواده می توان از بروز بحران ها جلوگیری کرد یا آن ها را به بهترین نحو برطرف ساخت.  

اینفوگرافیک قدردانی از همسر

اینفوگرافیک قدردانی از همسر

اهمیت قدردانی از همسر

قدردانی از همسر یکی از کارهای مهم و مفیدی است که می توانید برای ازدواج خود انجام دهید. چرا؟ زیرا قدردانی از همسرتان می تواند به شما در مقابله با سرزنش های احتمالی بابت افکار منفی او کمک کند. به شما کمک می کند که ویژگی های مثبت و فداکاری هایش را بدیهی قلمداد نکنید و طرز فکر کلی خود را به شکرگزاری تبدیل کنید. مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد تمرین قدردانی باعث تقویت وضعیت ذهنی مثبت در شما می شود. این وضعیت در مورد ازدواج شما نیز صادق و چه بسا مهم تر است.  

روش های قدردانی از همسر

آیا به دنبال راه هایی برای قدردانی از همسر خود هستید؟ که از آن ها بخاطر رفتارهای مهربانانه و یاری دهنده قدردانی کنید؟ هنگامی که مرحله ماه عسل به پایان می رسد و دیگر جزء تازه ازدواج کرده ها محسوب نمی شوید، قدردانی از همسر به اندازه گذشته، آسان نخواهد بود. خبر خوب این است که می توانید با یادگیری نحوه قدردانی بیشتر از همسرتان، بخشی از شیرینی ماه عسل را به ازدواجتان برگردانید. ازدواج شما می تواند حتی به مرحله ماه عسل، برتری داشته باشد. بنابراین یکی یا چند مورد از این موارد را امتحان کنید و کمی بیشتر از همسرتان قدردانی کنید.

1-سخت نگیرید

تشکر از همسر نباید تبدیل به یک کار سخت بشود. بلکه باید طبیعی و ساده باشد. از او تشکر کنید که ستون قدرت شما برای روبرو شدن با چالش های زندگی است. چرا که حضورش در هر مساله کوچک و بزرگی به شما قوت قلب و شجاعت پیش رفتن می دهد. از آن ها به صورت عمومی و خصوصی تشکر کنید. قدردانی از کارها و تلاش های شریک زندگی می تواند کمک بزرگی برای الهام گرفتن او برای ادامه دادن در مسیر سخت پیش رو باشد. از راه های خلاقانه برای تشکر از شریک زندگی شما می تواند صرفا یک یادداشت عاشقانه به همراه هدیه ای کوچک باشد. لازم نیست هدیه ای گران قیمت باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه یک مرد را خوشحال کنیم کلیک کنید.

2-برای همسرتان ارزش قائل شوید

روابط موفق دارای ویژگیهای مشابهی هستند. این ویژگی ها می تواند در نحوه ارائه و نمایش متفاوت باشد، اما به طور کلی، زوج هایی که با یکدیگر ارتباطات شاد و مثبت برقرار می کنند، چندین عنصر مشخص تاثیرگذار دارند. قدردانی از همسر عامل مهمی در بهبود روابط است. نشان دادن اینکه قدرددان همسرتان هستید و برای او ارزش قائل هستید می تواند امیدبخش و در عین حال برای برخی چالش برانگیز باشد. هر شخصی دوست دارد محبت و قدردانی متفاوتی را دریافت کند. با عناصر یک رابطه رضایت بخش و مثبت آشنا شوید. راهکار های موثر در رضایت زناشویی را بشناسید. سپس به عناصر موجود در رابطه خود نگاه کنید تا وجود یا عدم وجود این ویژگی ها را ارزیابی کنید.

3-قدردانی کم هزینه

به دنبال ایده های قدرشناسی هستید که هزینه ای ندارند؟ خوب، راههای ساده ای برای قدردانی از همسرتان وجود دارد مانند گذاشتن احترام به همسر خود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و تمام دلایل احتمالی که برای شریک زندگی خود ارزش قائل هستید را بنویسید و آن لیست را به همسرتان تقدیم کنید. این نشان می دهد که چقدر برای رابطه خود ارزش قائل هستید و هزینه ای هم ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه همیشه به همسرم احترام بگذارم کلیک کنید.
قدردانی از همسر

4-همسرتان را اولویت دهید

واضح است که زندگی مشترک غالبا پرمشغله است. اغلب افراد مابین کار، مدرسه بچه ها، فعالیت ها و علایق، مسئولیت های خانوادگی و مشاجره های گاه و بیگاهشان، گم می شوند. همین مساله می تواند توجه کردن و برآوردن نیازها یا خواسته های همسر را بسیار چالش برانگیز کند. در این شرایط قدردانی از همسر احتمالا آخرین چیزی است که به ذهن افراد خطور می کند. در حالی که هیچ فعالیت یا مسئولیتی نباید مهمتر از شخصی باشد که دوستش دارید. وقتی زندگی روزمره شما به هم می ریزد، چند دقیقه وقت بگذارید تا روز یا هفته خود را برای رسیدگی به یکدیگر اولویت بندی کنید. بسیار مهم است که شخصی را که شریک زندگی شماست در اولویت قرار دهید. مهم این است که متعهد باشید و ترس از تعهد در رابطه نداشته باشید. اجازه ندهید هیچ کس یا چیزی مانع وقت گذاشتن برای همسرتان و قدردانی از او شود.

5-صرف زمان با کیفیت

صحبت از صرف زمان برای سالم نگه داشتن و داشتن رابطه سالم ضروری است. بدون صرف زمان، فضایی برای رشد، تغییر و تکامل زوجین وجود ندارد. این زمان اختصاص داده شده با هدف و نیت قبلی است که مهمترین نکته ارتباطی است. با اختصاص زمان، شما به همسرتان می گویید که حضور آن ها نه تنها مهم است، بلکه برای تک تک لحظاتی که در کنار آن ها هستید ارزش قائلید. تلفن را کنار بگذارید. ارتباط خود را با شبکه های اجتماعی به نصف برسانید و به سادگی از وقت خود در کنار همسر لذت ببرید و از او قدردانی کنید.

6-قدردانی کلامی

گفتن "متشکرم" گاهی اوقات کافی نیست. هنگامی که همسرتان کار ساده ای انجام داده یا راهی را برای ساده تر کردن دغدغه های زندگی انجام داده است، وقت بگذارید و از همسرتان با عبارات محترمانه و محبت امیز قدردانی کنید. از همسر یا شوهر خود بدون رویکردی که معتقد است هرکاری کرده است وظیفه همسری اش بوده است، از صمیم قلب قدردانی کنید و وفاداری به همسر خود را به او نشان دهید. الگو گرفتن از نقل قول های موجود برای روابط و قدردانی از همسر، نکته خوبی برای شروع است.

7-تقدیر عمومی| قدردانی از همسر

قدردانی و رفتارهای مهربانانه مانند قدردانی از همسر در خلوت زوجین می تواند عشق و محبت را به روشهای منحصر به فردی منتقل کند. با این حال، تصدیق عمومی دستاوردها یا اقدامات خدماتی او می تواند حس قدردانی کاملاً جدیدی را ایجاد کند. شریکی که آشکارا همسر خود را در حضور دیگران تمجید کرده و از او تعریف می کند، آرامش و رضایتش را علنا اعلام کرده و صداقت و شکرگزاری را تقویت می کند. اگر این تشکرها بدون ترس از افرادی که به آن گوش می دهند بیان شود، اغلب برای گیرنده پیام اهمیت بیشتری دارد. قدردانی از همسر گاهی اوقات حتی با ستایش بی حد و مرز، تنها چیزی است که برای ایجاد نشاط و قدرت در روابط شما لازم است.

8-با صدای بلند تشکر کنید

گفتن تشکر خیلی ساده به نظر می رسد، درست است؟ اما بگذارید به شما بگوییم گاهی اوقات ممکن است سخت باشد. زمانی که متوجه می شویم همسرمان کامل نیست. در حالی که سپاسگزاری از چیزهای کوچک به همسرتان کمک می کند تا احساس ارزشمندی بیشتری داشته باشد و به شما کمک می کند تا عشق و قدردانی بیشتری نسبت به آن ها احساس کنید. بنابراین دفعه بعد که همسرتان کاری برای شما انجام می دهد، هرچقدر هم کوچک باشد، فقط باید تشکر کنید. به این معنا که حتی اگر آن ها کاری را دقیقاً همانطور که شما می خواهید انجام نداده باشند.

9- برای قدردانی از همسر به دنبال موارد مثبت باشید

اگر واقعاً به دنبال راه هایی هستید که چگونه از همسرتان قدردانی کنید، دنبال نکات مثبت او باشید. این یک راه عالی است. گاهی اوقات پس از مدت طولانی با کسی بودن، دیدن نکات مثبت او و مثبت گرایی سخت تر می شود. تنها چیزی که می بینید بی نظمی هایی است که ایجاد می کند. لباس های کثیف روی زمین، جوراب های لنگه به لنگه، نگرانی های مدام بابت پرداخت نشدن قبض ها و غیره. یاداوری نکات مثبت او منجر به انتقال حس دوست داشتنی بودن حتی با وجود نکات منفی می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناسی مثبت گرا کلیک کنید.

10-یک یادداشت عاشقانه بنویسید

روزهای ابتدای آشنایی و حتی مدتی پس از آن، حتما یادداشت های عاشقانه نوشته اید و به او داده اید. پیامک های عاشقانه یا ایمیل هایی که سرشار از شیطنت بازیگوشی بوده است نیز ارسال کرده اید. خب چرا حالا همان کارها را تکرار نکنید؟ اکنون که ازدواج کرده اید و مشغله های زندگی می تواند به نوعی فراموشکاری به همراه بیاورد، انجام چنین کارهایی می تواند انرژی بخش باشد. همسرتان را با یک دست نوشته عاشقانه شگفت زده و خوشحال کنید. چه کسی عاشق دست نوشته های عاشقانه و عاشق شگفتی های پیرامون آن نیست ؟! برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خوشحال کردن زنان کلیک کنید.
قدردانی-از-همسر

11-قدردانی از همسر به همسرتان استراحت دهید

گاهی به نظر می رسد لیست کارهای روزانه برای همیشه باقی است و تمامی ندارد. استراحت دادن به همسرتان از هر چیزی که بیشترین استرس را برای او ایجاد می کند نشان می دهد که چقدر به او اهمیت می دهید. در این باره فکر کنید. آیا زیبا نخواهد بود اگر همسرتان به خانه بیاید و به شما بگوید شام امشب را ساده تر تدارک ببینید و یا به امورات بچه ها رسیدگی می کند؟ به کاری فکر کنید که بتوانید از همسرتان با استراحت دادن به او از کار روزانه ای که انجام می دهد قدردانی کنید.

12-با فرزندان خود درباره خوبی همسر خود صحبت کنید

هر کودکی دوست دارد بداند والدینش یکدیگر را دوست دارند. آن ها احتمالاً نمی خواهند مدام لحظات بوسیدن را ببینند اما می خواهند مطمئن باشند که شما یکدیگر را دوست دارید. بنابراین به فرزندان خود بگویید که همسرتان چقدر عالی است و به آن ها بیاموزید که از او قدردانی کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بوسیدن همسر در مقابل فرزند کلیک کنید.  

چند نکته کوتاه دیگر برای قدردانی از همسر

  • هرگز همسرتان را به ویژه در مقابل دیگران تحقیر نکنید یا او را زیر پا نگذارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحقیر شدن در رابطه کلیک کنید.
  • هنگام گفتگو به همسر خود توجه کرده و به او گوش دهید. جملات او را قطع نکنید.
  • از ظاهر یکدیگر تعریف کنید. در صورت اشتباه همسرتان صبور باشید. همه ما انسان هستیم و هیچ کس کامل نیست.
  • اجازه دهید همسرتان از نقش مهمی که در زندگی و موفقیت های شما ایفا می کند مطلع شود.
  • وقتی همسرتان از یک روز پرتنش خسته شد، نقش خود را به عنوان عضوی از آن خانه بر عهده گرفته و نقشتان را به خوبی ایفا کنید. اگر قرار است ظرف ها شسته شوند، این کار را انجام دهید.
  • چیزهای کوچک، عادات یا ترجیحاتی که روی ازدواج شما تاثیری ندارد، کنار بگذارید و در عوض، روی همه کارهایی که درست انجام می دهند تمرکز کنید.
  • با صحبت به زبان عشق، به همسرتان بفهمانید که چقدر او را دوست دارید.
 

سخن آخر در زمینه قدردانی از همسر

با تمرکز بر ویژگی های خوب همسرتان می توانید حتی بیشتر از قبل عاشق آن ها شوید. همچنین، یاداوری و تعریف کردن، باعث ایجاد حس خوبی بین شما و همسرتان می شود. شما هر دو خوشحال تر خواهید بود و به آنچه که برای یکدیگر انجام می دهید توجه خواهید کرد. ارتباط عمیق تری بینتان شکل گرفته و عمیقا یکدیگر را دوست خواهید داشت. به عنوان انسان، طبیعت ما این است که بخواهیم و احساس کنیم برای کارهایی که انجام می دهیم قدردانی می شویم. در راستای این موضوع می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*